Wycieczka rowerowa Suwalszczyzna – Druskienniki 8 DNI

/Wycieczka rowerowa Suwalszczyzna – Druskienniki 8 DNI
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa Suwalszczyzna – Druskienniki 8 DNI

2018-06-05T12:19:04+00:00
Kategoria: Turystyka aktywna
Kierunek wyjazdu: Litwa, Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 8 DNI

Wycieczka Rowerowa Suwalszczyzna – Druskiennik

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki przejazd do  Augustowa – w Hotelu „Augustowia” położonym nad Jez. Studzienicznym na samym skraju dzikiej Puszczy Augustowskiej, która jest jednym z największych kompleksów leśnych Polski   nocleg
2. DZIEŃ
Augustów – Kukle (56 km)
Jedziemy zielonym szlakiem rowerowym, północnym brzegiem Jez. Studzienicznego, docieramy do Śluzy Swoboda i dalej pedałujemy wzdłuż Kanału Augustowskiego w stronę Jez. Serwy. W miejscowości Czarny Bród zmieniamy szlak na czarny i podążamy do miejscowości Rygol mijając po drodze kilka urokliwych jeziorek i śluz. Po przerwie na lunch ruszamy w dalszą drogę kierując się na Jez. Pomorze, nad którym znajduje się nasza baza noclegowa. Trasa wiedzie poprzez starodrzewia, w pobliżu rezerwatów puszczańskich, przez miejsca charakterystyczne i interesujące.
3. DZIEŃ 
Kukle – Druskienniki (65 km)

Wyruszamy z  Gościńca w Kuklach i kierujemy się w stronę granicy z Litwą. Nasza trasa prowadzi leśnymi duktami wśród jezior, są to przepiękne, prawie niezamieszkane tereny, gdzie „diabeł mówi dobranoc”. Celem naszej dzisiejszej wędrówki jest kurort Druskienniki. Tradycje uzdrowiska są pielęgnowane już od ponad 200 lat. Nazwa Druskienniki związana jest ze źródłami słonej wody (sól po litewsku to druska). Obok stylowych, przedwojennych budynków nie brak tu nowoczesnych obiektów zapewniających wypoczynek i leczenie w komfortowych warunkach. Uzdrowisko jest otoczone 50 000 ha lasów iglasto-liściastych z dużą ilością sosen, tui, jałowców oraz jagód i innego runa leśnego. Powietrze odznacza się łagodnością i czystością oraz zawartością dużej ilości jodu jak nad morzem. W Druskiennikach przejeżdżamy Niemen, aby dostać się do centrum korzystamy z jednej ze ścieżek rowerowych prowadzących wzdłuż rzeki. Zwiedzamy miasto i udajemy się na nocleg.
4. DZIEŃ
Druskienniki – Sumowo (70 km)

Przed wyruszeniem w trasę delektujemy się urokami kurortu i korzystamy z jego atrakcji – można popróbować swoich sił w rozbudowanym parku linowym lub – jeśli pogoda pozwoli – skorzystac z atrakcji znanego Aquaparku. Potem ruszymy w strone polskiej granicy przez miejscowość Vejsiejai. Dzisiejszy etap kończymy w Sumowie nad Jez. Dmitrowo.
5. DZIEŃ
Sumowo – Mikołajewo + pętla wokół Jez. Wigry (60 km)

Naszą wycieczkę rowerową rozpoczynamy zielonym szlakiem, jedziemy  wzdłuż zachodniego brzegu  Jez. Białowierśnie,  odwiedzamy malownicze wsie i docieramy do „Pensjonatu Wigierskiego” w Mikołajewie.   Pensjonat znajduje się na końcu drogi, na skraju lasu. Z jednej strony Jez. Wigry, z drugiej rzeki: Czarna Hańcza i Rospuda. Idealne warunki, by odpocząć od zgiełku miasta, wsłuchać się w siebie i odgłosy natury.
Po krótkim odpoczynku jedziemy do Pokamedulskiego Zespołu Klasztornego nad Jez. Wigry. Dalej przemieszczamy się ścieżkami wokół jeziora w kierunku Mikołajewa, gdzie czeka na nas wyśmienite jedzenie i nocleg.
6. DZIEŃ
Maćkowa Ruda – Frącki (18 km) – spływ kajakowy

Dzisiaj mamy do wyboru dwie opcje – Ci, którzy lubią poleniuchować zostają na miejscu, pozostali natomiast wyruszają na spływ Czarną Hańczą, która uważana jest za jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce.CZARNA HAŃCZA – jest największą rzeką Suwalszczyzny. Przepływa przez bardzo ciekawe tereny o unikatowych walorach krajobrazowych, geologicznych, historycznych i etnograficznych. Mamy do pokonania bardzo ciekawy odcinek rzeki z wysokimi, stromymi i zalesionymi brzegami. Początkowo nurt jest szybki lecz bezpieczny, dalej nieco słabszy. Na trasie częste zakola, rozwidlenia nurtu i rozlewiska porośnięte trzciną. Trasa  przebiegająca przez teren puszczy  uznawana jest za jedną z najciekawszych.
7. DZIEŃ
Mikołajewo – Augustów (35 km)

Początkowo jedziemy „Podlaskim Szlakiem Bocianim” przez Wigierski Park Narodowy. Podziwiając urozmaiconą linię brzegową Jez. Wigry, kierujemy się nad Jez. Blizno. Trasa prowadzi samym sercem Puszczy Augustowskiej, ukazując jej perełki przyrodnicze i krajobrazowe. Docieramy do osady Sucha Rzeczka położonej nad Jez. Serwy, tutaj robimy sobie przerwę na kąpiel i plażowanie, po czym „Gościńcem Puszczańskim” podążamy w stronę Augustowa.  Jedziemy wśród zieleni na miejsce naszego noclegu.
8. DZIEŃ
Zakończenie wycieczki, przed powrotem do domu warto zwiedzić AUGUSTÓW. Jedną z największych atrakcji miasta jest pierwszy w Polsce profesjonalny wyciąg dla narciarzy wodnych. Jeśli ktoś dysponuje czasem i chce jeszcze popedałować, to polecamy pętlę rowerową wokół Jez. Sajno. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA:
noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach ,hotelach lub w namiotach na campingach
śniadania w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach ,hotelach
opiekę przewodnika rowerowego
asystę samochodu technicznego przez cały czas trwania wycieczki
przewóz bagaży na trasie
transport autokarem, busem lub minibusem
ubezpieczenie NNW i KL

DODATKOWO PŁATNE:
posiłku w trakcie dnia
obiadokolacje

biletów wstępu do muzeów i kosztów dodatkowych atrakcji – pakiet do realizacji programu 40 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, degustacja dań karaimskich, ) płatny  wypożyczenie kajaka oraz przewóz – ok 50 zł od osoby
ewentualnego wypożyczenia roweru – dodatkowy koszt 250 zł/osoby
dopłata do pokoju jednoosobowego: 850 PLN  za całą wycieczką

Wycieczka Rowerowa Suwalszczyzna – Druskienniki

UWAGA !

Koncepcja wycieczki zakłada codzienne przemieszczanie się na rowerach na odcinkach rzędu 50 – 60 km w asyście busa technicznego, który w razie awarii, przemęczenia etc. służy pomocą. Samochód techniczny wiezie również nasze bagaże – podróżujemy na rowerach wyłącznie z podręcznym bagażem dziennym umieszczonym w zależności od preferencji: w sakwie, torebce lub koszyku na kierownicy, małym plecaku itp. Czas dziennej wycieczki to zazwyczaj od 9.00 do 18.00. Na jazdę na rowerze przeznaczone jest ok 50% z tych 9 godzin. Pozostałe to czas zwiedzania, odpoczynku, relaksu w ładnych miejscach, ewentualnej kąpieli w jeziorze/morzu, posiłki. Nie zawsze jest możliwość zjedzenia lunchu w trakcie dnia w barze lub restauracji – czasami muszą wystarczyć zakupy sklepowe i posiłek na polanie/łące.

Campingi/namioty
2990 zł Liczba uczestników: 7 osób
Pensjonaty/hotele
3740 zł Liczba uczestników: 7 osób

 

Liczba uczestników: 15 – 30 osób  2390 zł Campingi/namioty

Liczba uczestników: 15 – 30 osób 3200Pensjonaty/hotele

Jaki rower i jak go przygotować?
W trakcie tej wyprawy najlepiej spisze się rower trekkingowy lub krossowy. Trasy poprowadzone są głównie drogami utwardzonymi, asfaltowymi oraz dobrze przygotowanymi ścieżkami rowerowymi.

Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy lub zaopatrz się w mały plecak, żeby spakować rzeczy na dzień podróży.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty lub paszport, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia, krem z dużym filtrem, małego jaśka. KASK JEST OBOWIĄZKOWY

Jak się spakować?
Podczas wycieczki towarzyszy Wam samochód zabezpieczający. Jeździmy na „pusto”, jedyne co trzeba zabrać to mały plecak lub małe sakwy na podstawowe rzeczy, które mogą być potrzebne podczas jednego dnia jazdy rowerem. W związku z ograniczoną pojemnością busa, Twój bagaż nie może przekroczyć 15 kg plus rower.Bagaż transportowany jest między hotelami busem. Dzięki temu na rowerach poruszamy się „na lekko”. Auto stanowi również zabezpieczenie w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Ten wyjazd jest skierowany do początkujących rowerzystów, co nie znaczy, że nie trzeba się do niego przygotować kondycyjnie.  Trasy poprowadzone są po drogach utwardzonych. Jest to dobra propozycja dla osób chcących zacząć przygodę z wyprawami rowerowymi. Dzienne dystanse wynoszą 50-60 km. Całkowity dystans to ok. 375 km, jednak suma przewyższeń nie jest duża – ok. 1400 metrów.  Na wyprawę można pojechać każdym rowerem – górskim, trekkingowym, crossowym. 

Jak dojeżdżamy na miejsce?
Na wycieczkę jedziemy busem 9 osobowym ( 7 osób + przewodnik rowerowy + kierowca = 9 osób )

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Podczas wyprawy będziemy jeździć głównie drogami asfaltowymi, ubitymi.

Gdzie śpimy?
Każdego dnia nocujemy w innym mieście, noclegi zaplanowaliśmy  w pokojach 2-4  osobowych ze śniadaniem w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach ,hotelach lub miejsce na polu  na campingach 

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
W cenę noclegu wliczone jest śniadanie, pozostałe wyżywienie we własnym zakresie. 

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Litwa są w UE. Warto mieć ze sobą kartę EKUZ, którą można wyrobić w najbliższym oddziale NFZ w Polsce. Każdy uczestnik naszych wypraw jest objęty ubezpieczeniem w TU Europa S.A. W przypadku wyjazdów zagranicznych obejmuje ono KL 15.000 Euro, NNW 3.000 Euro, KR 5.000 Euro, BP 300 Euro w przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 5.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kaskoświetlenie, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na ten wyjazd powinno wystarczyć 150 – 200 euro kieszonkowego.

Jakie panują zasady podczas wyprawy?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym, przeszkolona . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wyprawy przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie
– cena może ulec zmianie ze względu na ruchomość cen biletów lotniczych.WAŻNE – bilety lotnicze kupowane są przez organizatora po potwierdzeniu odbycia się wycieczki.  

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży VARIUSTUR  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat

Wycieczka Rowerowa Suwalszczyzna – Druskienniki

 

 

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.