Wycieczka rowerowa Kraków i perła Wysokich Tatr – Zakopane 9 dni

/Wycieczka rowerowa Kraków i perła Wysokich Tatr – Zakopane 9 dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa Kraków i perła Wysokich Tatr – Zakopane 9 dni

2018-05-28T14:21:59+00:00
Ilość dni: 9 DNI

Kraków / Kraków – miasto uniwersyteckie, w pierwszym szeregu, centrum nauki i kultury przemysłowej w południowej części kraju. Wiele budynków gotyku, renesansu, baroku i późniejszych okresów charakteryzuje obraz starego miasta, które było aż 1596, stolicy Polski.

Zakopane – zimowa stolica Polski, popularne miejsce wypoczynku szczególnie dla artystów, największy ośrodek sportów zimowych w kraju. Na południe od miasta i graniczy z Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Przeżyć niepowtarzalną rafting na rzece Dunajec, zachwyci ozdobnymi drewnianymi domami i malowniczych drewnianych kościołów w okolicy.

około 180 km na rowerze

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki przyjazd do Krakowa. Spotkanie z przewodnikiem odbędzie się o godzinie 15.00 zegar w przyjeździe hotelu. Zaraz po tym, szczegółowe zwiedzanie Starego Miasta w Krakowie. Kraków ma niepowtarzalny klimat i jest notowana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Do najważniejszych zabytków należą Kościół Mariacki. Światowej sławy ołtarz Wita Stwosza jest uważane za najlepsze z późnego gotyku. Zamku Królewskiego na Wawelu z katedrą to kolejna zaleta (wycieczki około 3 godzin).  obiadokolacja  zakwaterowanie w hotelu w Krakowie nocleg.
2. DZIEŃ
Rowerem około 30 km z 500 metrów wspinaczki, inaczej płaski lub spadzisty minibusem , około 70 km

Zaraz po śniadaniu są przewożone autobusem do Trzebini. Stamtąd możemy rozpocząć naszą wycieczkę rowerową, która przenosi nas z powrotem do Krakowa. Jedziemy przez sg. zielone płuca Krakowa, zalesiony (Puszcza Dulowska), na pięknej częściowo utwardzonej ścieżki rowerowej. Sposób, w jaki odwiedzić ruiny słynnego zamku Tenczyn (niewielki wzrost na wzgórzu zamkowym, około 500 metrów). Zamek został zbudowany przez rodzinę Tenczyńskiego w czasie polskiego króla Kazimierza Wielkiego (14th c.) Zbudowany. Po pikniku w pobliżu zamku, kontynuujemy naszą wycieczkę rowerową zakwaterowanie obiadokolacja nocleg.
3. DZIEŃ
Rowerem około 15 km, nie wspina się – cały czas z górki minibusem około 140 km.

Śniadanie Zakopane – stada owiec w dolinie Chochołowskiej
Transfer minibusem zabierze nas w Tatrach Wysokich na najwyższym miejscowości w Polsce, Ząb (1060 m npm). Dzisiejsza wycieczka prowadzi nas przez wzgórza Gubałówkę z prawdopodobnie najpiękniejszą panoramę Tatr i Zakopanego, w dół do doliny Chochołowskiej, gdzie górale od wieków, by spędzić z ich stada owiec w okresie letnim. W lokalnym Goralenhütten słynnej „Oscypek”, sera owczego jest i wędzone. Schronisko gdzie mamy obiad, idziemy (wycieczka około 3,5 godziny). Następnie przejazd autobusem do hotelu wystąpi nasz cel. Kolacja i nocleg w Zakopanem.
4. DZIEŃ
Rowerem około 25 km,
1 wzrost o 250 metrów, reszta w drodze spadku lub mieszkanie

Po śniadaniu odwiedzić Zakopane i dowiedzieć się tutaj coś na temat wsi i Wysokich Tatrach. Robimy, na przykład, z osobliwej konstrukcji drewnianych, w stylu tzw znany (na Zakopanego pieszo ok. 1 godzinę). Z kolejki górskiej, możemy dotrzeć do stacji górskim Gubałówki, gdzie nasze rowery czekają. Po krótkim pobycie na Gubałówkę jedziemy rowerem z górki (dość strome zejście) i przejść przez miejscowości Dzianisz po Chochołów. W miejscowości, która jest znana na całym świecie jako „żywy skansen”, wzmacniamy się w tawernie (bardzo dobre żywności regionalnej). Po obiedzie jedziemy do miejscowego rzeźbiarza, który postawił się ciekawe muzeum (krótkie wycieczki). Następny cykl to kierunek Nowy Targ obiadokolacja nocleg.
5. DZIEŃ
Rowerem około 40 km, 3 wspinaczkowych: 200 m, 350 m, 2 km od hotelu, reszta toru jest pochylone minibusem około 30 km.

Zaraz po śniadaniu autobus prowadzi nas do Wysokich Tatr do pięknej miejscowości Bukowina Tatrzańska. Stamtąd jedziemy rowerem przez małe malownicze wioski, gdzie do dziś częściowo Słowackiej, jest częściowo wypowiedzianych Polski. Jedziemy przez Zips, historyczna kraina z bogatą historią i tętniącym życiem swoistego folkloru. Po drodze mamy piknik w pięknym przełomem rzeki Białki. Jadąc wzdłuż zbiornika Czorsztyńskiego docieramy po południu po Niedzica (średnio duży wzrost około 2 km). W hotelu średniej klasy, spędzimy kolejną noc.
6. DZIEŃ
Rowerem około 38 km, 1 wzrost o 600 metrów, reszta trasy minibusem pochyłych o 45 km, rafting około 2,5 godziny ..

Najstarszy drewniany kościół w Polsce i rafting na Dunajcu
Po transferze minibusem docieramy na przełęcz Łapsze Wyżni (867 m npm, piękna panorama Tatr). Stamtąd jedziemy na przejażdżkę rowerową, która prowadzi częściowo wzdłuż Czorsztyńskiego zapory. Przenieś się w Dębnie odwiedzimy najstarszy drewniany kościół w Polsce z oryginalnych elementów i malarstwa od średniowiecza. Po południu ma bardzo ładny rafting na rzece Dunajec. Rzeka ta przecina tysiącleci ścieżkę między wysokimi klifami. Masywne, pionowe i kilkaset metrów przerwy wysokim brzegu i ściany wapienia wznoszą się nad nami. Nocleg w hotelu klasy średniej w Szczawnicy.
7. DZIEŃ
Rowerem około 35 km, 1 wzrost Słowacji około 2 km, po cały czas spadających minibusem około 30 km

Śniadanie Wycieczka na Słowację
Rano krótki przejazd minibusem do Czorsztyna. Jedziemy przez Kacwin, a  przypominające węgierskie wioski z jego funkcji architektury. Kontynuuj przez granicę na Słowacji w miejscowości Vel`ka Frankowa. Po umiarkowanym wznoszenia, idziemy w dół rowerem do miejscowości Czerwony Klasztor / Czerwony Klasztor (krótkie zwiedzanie). W miejscowości, która znajduje się u podnóża Wielkiego Masywu Trzech Koron „” / , mamy krótką przerwę odpoczynku. Potem jedziemy na wąskiej ścieżce rowerowej (wyryte w skale, które wspinaczka na całej przełom wzdłuż rzeki Dunajec rysuje) po Szczawnicy w Polsce tyłu obiadokolacja – ognisko z pieczeniem kiełbaski itp. nocleg.
8. DZIEŃ
Dzień techniczny  , minibusem około 120 km

Po śniadaniu bierzemy  jedziemy minibusem  do Krakowa. Po południu mamy czas na zwiedzanie miasta na własną rękę . Stolica Małopolski jest czasami nazywany „Florencji Północy” ze względu na jego południowym stylu. Kolacja pożegnalna świętujemy w wybranej restauracji na Starym Mieście w Krakowie. zakwaterowanie w Hotelu w Krakowie nocleg.
9. DZIEŃ
Śniadanie wyjazd w drogę powrotną . Przyjazd do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA:

 • Noclegi w typowych dobrych hoteli, klasy średniej w dwuosobowym / pokój jednoosobowy z prysznicem / WC
 • Wyżywienie śniadanie i obiadokolacja
 • transport minibusem wraz z przyczepką do przewozu rowerów
 • Woda mineralna w dni rowerowych
 • Zwiedzanie Krakowa z lokalnym przewodnikiem
 • wjazd Kolejka górska na Gubałówkę
 • Wizyta rzeźbiarza
 • zwiedzimy w drewniany kościółek w Dębnie
 • Spływ Dunajcem
 • zwiedzimy Czerwony Klasztor na Słowacji
 • ognisko z pieczeniem kiełbaski
 • Towarzyszący minibus z   przez cały czas dostępny
 • wykwalifikowani przewodnik rowerowy
 • ubezpieczenie NNW i KLUWAGA Minimalna liczba uczestników: osób 7

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

 • realizacjiusług turystycznych
 • prowadzenia działań marketingowych
 • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.