Ilość dni: 8 DNI

1 DZIEŃ
Wyjazd z miejsca  zbiórki  w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w Drohiczynie obiadokolacja

2 DZIEŃ
Drohiczyn-Mielnik ok. 40 km

Dzień rozpoczniemy od wycieczki na Górę Zamkową w Drohiczynie, skąd będziemy podziwiać panoramę  Podlaskiego Przełomu Bugu. Dzięki niewielkiej ingerencji człowieka, zarówno Bug jak i jego dolina zachowały się w stanie zbliżonym do naturalnego, co jest rzadkością w Europie.  I właśnie przez te, niemal dziewicze tereny, wzdłuż meandrującej, tworzącej wysokie skarpy rzeki, wśród łąk i lasów, będzie przebiegał pierwszy etap naszej wyprawy. Dojedziemy do Zabuża, skąd przeprawimy się promem do Mielnika, jednego z pierwszych miast na Podlasiu. Dla chętnych możliwość wydłużenia etapu o ok. 20 km, do kolejnej przeprawy promowej w Niemirowie.

3 DZIEŃ
Mielnik – Starzyna ok. 60 km

Pierwszym punktem dzisiejszego programu będzie Święta Góra Grabarka – najsłynniejsze sanktuarium prawosławne w Polsce, które zasłynęło w XVIII wieku , kiedy to tysiące modlących się tu ludzi ocalało od zarazy. Dziś możemy tu obejrzeć odbudowaną po pożarze cerkwie, a przede wszystkim tysiące krzyży wotywnych przynoszonych tu przez wiernych. U stóp góry bije uzdrawiające źródełko. Ruszymy dalej w kierunku granicy i wzdłuż niej, w kresowych klimatach podążać będziemy na północ, mając poczucie bycia na końcu świata .

4 DZIEŃ
Starzyna – Narewka ok. 60 km

Dziś czeka nas etap puszczański. Będziemy przemierzać ostępy najbardziej pierwotnego lasu w Europie – Puszczy Białowieskiej. Pojedziemy do śródleśnej osady Topiło , położonej  w otoczeniu malowniczych stawów a następnie do Miejsca Mocy  –  miejsca  starosłowiańskiego   kultu. Znajduje się tam tajemnicze skupisko drzew (w tym zniekształcone świerki, dęby, grusze i głogi). Radiesteci, którzy przeprowadzili badania tego miejsca, stwierdzili wysoki poziom tzw. pozytywnego promieniowania.   Odpoczniemy w Białowieży, gdzie będziemy mogli obejrzeć Rezerwat Pokazowy Żubrów lub wybrać się na pieszą wycieczkę do Rezerwatu Ścisłego –czyli pierwotnego serca Puszczy. Z Białowieży szlakiem Dębów Królewskich wyruszymy do Narewki.

5 DZIEŃ 
Narewka – Gródek 10 km kajakiem, 40 km na rowerze

Pierwszą część dnia spędzimy w kajaku, spływając najbardziej atrakcyjnym, leśnym odcinkiem rzeki Narewki. Następnie przesiądziemy się na rowery i pojedziemy dalej doliną rzeki Narewki, nadal mając Puszczę na horyzoncie. Przy sprzyjającej pogodzie odwiedzimy Zalew Siemianówka, gdzie zrelaksujemy się nad wodą, podziwiając niezliczone gatunki wodnego ptactwa. Etap zakończymy w Gródku, jednej z najstarszych wsi Puszczy Knyszyńskiej, zamieszkałej w dużej mierze przez ludność Białoruską.

6 DZIEŃ
Gródek – Kruszyniany – Krynki – Gródek  55 km.

Dzisiaj ruszymy śladami polskich Tatarów. Podlaski Szlak Tatarski prowadzi przez ziemie nadane w XVII wieku Tatarom przez Króla Jana III Sobieskiego i nadal są zamieszkiwane przez ich potomków. Odwiedzimy meczet oraz mizar w Kruszynianach oraz spróbujemy lokalnych smakołyków w Tatarskiej Jurcie. Trasa będzie wiodła przez malownicze wzgórza Sokólskie oraz leśne dukty Puszczy Knyszyńskiej.

7 DZIEŃ
Gródek – Supraśl ok. 30 km

Dzisiaj czeka na nas Puszcza Knyszyńska, z niezwykle urozmaiconą i bogatą przyrodą i licznymi śladami działalności lodowca. Gęsta sieć rzek i strumyków, wraz z egzotycznym borem bagiennym tworzy bajeczny krajobraz. Odwiedzimy Arboretum w Kopnej Górze – niezwykły ogród dendrologiczny gdzie zobaczymy fragmenty lasu o zróżnicowanym charakterze – od boru po ols. Ukoronowaniem dzisiejszego dnia będzie wizyta w Supraślu, niezwykłym miasteczku w środku Puszczy, szczycącym się wieloma zabytkami i pozytywną energią. Odwiedzimy Monastyr Zwiastowania NMP z niekonwencjonalnym muzeum ikon,  pospacerujemy klimatycznymi uliczkami i zrelaksujemy się na nadrzecznej promenadzie.

8 DZIEŃ 
Śniadanie  powrót

UWAGA Minimalna liczba uczestników: 6 osób

ŚWIADCZENIA
Zakwaterowanie  w typowych dobrych hotelach, klasy średniej w dwuosobowym / pokój jednoosobowy z prysznicem / WC
Wyżywienie śniadanie i obiadokolacja
Woda butelkowana do dni rowerowych
Transport rowerów ,bagaży i uczestników

– Stałą asekurację auta zabezpieczającego przejazd uczestników wyprawy
– Opiekę doświadczonego pilota – przewodnika rowerowego , prowadzenie wyprawy wyznaczoną trasą/ przewodnik
– Serwis techniczny
– Apteczkę
Ubezpieczenie KL i NW
Grill/ ognisko z pieczeniem kiełbaski , karkówki itp
ubezpieczenie KL i NNW 

DODATKOWO PŁATNE
Bilety wstępu do miejsc zwiedzanych
Wypożyczenie rowerów 330 zł 

Wyślij ofertę do znajomych!