Ilość dni: 6 DNI

1.DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki przejazd do Szklarskiej Poręby  zakwaterowanie Około godziny  20:00 rozpoczyna się  obiadokolacja – wspólne grillowanie z drobnym poczęstunkiem integracja uczestników nocleg.

2.DZIEŃ
Szklarska Poręba pętla 58 km / 1040 m przewyższenia

Śniadanie To nasz pierwszy dzień na rowerach. Grupa pokonuje trasę na pusto, ew. z małą sakwą, do której warto schować coś przeciwdeszczowego, do przegryzienia. Trasa stosunkowo łatwa technicznie. Głównie poprowadzona szutrowymi oraz asfaltowymi drogami polskich, czeskich Gór Izerskich oraz czeskich Karkonoszy. Po stronie czeskiej odwiedzimy Harrachov ze znaną mamucią skocznią oraz Wodospady Mumlavy. Po polskiej stronie zaglądniemy do Kopalni Stanisław (obecnie nieczynnej, najwyżej położonej kopalni odkrywkowej kwarcu w Europie), przejedziemy przez Jakuszyce. Jest to jedna z najpiękniejszych tras w okolicach Szklarskiej Poręby obiadokolacja nocleg.

3.DZIEŃ
Szklarska Poręba – Rokytnice nad Jizerou / 73 km / 1260 m

Śniadanie Ten dzień rozpoczniemy od pięknego podjazdu i pokonania „Zakrętu Śmierci”. To dopiero przygoda! Dalej udamy się w kierunku Świeradowa Zdrój, kolejnego znanego miejsca na mapie rowerowych atrakcji Polski. To również tutaj znajdują się ścieżki pod Smrekiem, czyli bajeczne miejsce dla miłośników MTB. Kolejny miejsce na naszej trasie to Nove Mesto pod Smrekiem. Od tego momentu będziemy się cieszyć czeską gościnnością, knedliczkami, zasmażanym serem i wieloma innymi smakołykami, a przy okazji podziwiając piękne rejony obierzemy kierunek Karkonosze zakwaterowanie  obiadokolacja nocleg.

4.DZIEŃ
Rokytnice nad Jizerou – Lubawka / 73 km / 1170 m

Po sytym śniadaniu – musi takie, abyśmy mieli siły na kolejny intensywny dzień, wsiądziemy na rowery i pojedziemy w dalszą drogę. Jeśli siły pozwolą, odbijemy z drogi i podjedziemy do pięknego wodospadu Hudstky  Na początek czeka nas 300 metrowy podjazd zwieńczony długim zjazdem do Dolni Stepanice i po około 30 km dojedziemy do Vrchlabi ze znanym klasztorem Augustianów i kolorową ulicą Karkonoską. Tutaj wbijemy się w drogę wgłąb Karkonoszy, aby podziwiać je od środka. Dojedziemy do miejscowości Svoboda nad Upou i pojdziemy w kierunku Polski i Lubawki, gdzie spędzimy noc obiadokolacja

5.DZIEŃ
Lubawka – Szklarska Poręba / 65 km / 1250 m

Ten dzień to ostatni dzień naszej przygody. Tego dnia do pokonania mamy trasę z Lubawki do Szklarskiej Poręby. Po drodze przejedziemy przez takie miejsca jak Jezioro Bukowskie, Szczepanów, Kowary z piękną Starówką i Ratuszem. Dalej udamy się do Karpacza, odwiedzimy kościół Wang – zabytek skali światowej, przewieziony z mroźnej Norwegii nad Jeziorem Vang, skąd jego nazwa. Po Karpaczu odwiedzimy Zamek Książęcy w Chojniku i wrócimy do Szklarskiej Poręby obiadokolacja nocleg.

6.DZIEŃ
Śniadanie  wyjazd i przejazd do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA
zakwaterowanie w Szklarskiej Porębie w ośrodku wczasowym lub hotelu

– zakwaterowanie w Czechach w ośrodku wczasowym lub hotelu
– zakwaterowanie w Lubawce w ośrodku wczasowym lub hotelu
– wyżywienie śniadania i obiadokolacje Ognisko z kiełbaskami i herbatą
– transport minibusem , busem lub autokarem
– samochodu zabezpieczający – minibusem
– Przewodnik rowerowy, który pilotuje całą trasę, służy pomocą techniczną i zapleczem sprzętowym, sprawuje opiekę nad uczestnikami,
– ubezpieczenie NNW i KL

Jaki rower i jak go przygotować?
Trasę dookoła Karkonoszy i Gór Izerskich polecamy pokonać na rowerze górskim, trekkingowym.

Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY. Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty lub paszport, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia.

Jak się spakować?
Na tego rodzaju wyprawy najlepiej zabrać sakwy. Nie polecam zabierać na wyjazd plecaka. Szkoda pleców. Jeśli nie masz sakw to spakuj minimalną liczbę rzeczy do małego plecaka. Na tym wyjeździe nie zabieracie śpiworów, karimat itd. Więc do zabrania są tylko ubrania plus osprzęt i aparat.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli się wahasz, bo boisz się, że nie dasz sobie rady, to wiedz, że sobie poradzisz. Boisz się o swoją kondycję, to już dzisiaj zacznij treningi. Podjazdów jest dużo! Ale nawet jeśli nie będziesz już dawać rady na podjazdach, możesz poprowadzić rower. Poczekamy. Warto spróbować, bo są to cztery dni, które zmienią Twoje rowerowe życie na lepsze. Jednak pamiętaj, że trasa przejazdu jest wymagająca i górzysta. Mogą boleć nogi, tyłek i mięśnie. Mamy do pokonania w sumie 4720 m przewyższeń i pokonamy w sumie 270 km. Dzienne dystanse oscylują w granicach 60-75 km. Pamiętaj, że ja nie jeżdżąc z Tobą wcześniej na rowerze, nie jest w stanie w sposób obiektywny odpowiedzieć na pytanie czy ta wyprawa jest dla Ciebie trudna, czy łatwa. Dlatego jeśli chcesz się dobrze przygotować do wyjazdu pokonuj podobne dystanse jak na wyprawie i sprawdzaj jak sobie radzisz na podjazdach. Jeśli chcesz się poradzić to zadzwoń do nas. Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd po 70-100 km dziennie.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Pierwszego dnia jazdy, jeżdżąc po okolicach Szklarskiej Poręby wjedziemy na trasy rowerowe, które są poprowadzone drogami nieasfaltowymi (patrz opis dnia drugiego wyprawy). Jeśli chodzi o objeżdżanie gór, czyli dzień 03-05 wyjazdu to trasa zaplanowana jest głównie po drogach asfaltowych, aby było wygodniej jechać z sakwami.

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Na trasie mijamy również bary i restauracje, z których usług korzystamy. Praktycznie wszędzie można zapłacić kartą. Waluta to czeska korona.

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Na terenie Czech wystarczająca jest karta EKUZ, którą można wyrobić w najbliższym oddziale NFZ w Polsce. Dodatkowo jednak ubezpieczamy wszystkich uczestników wyjazdu. Ubezpieczenie w przypadku wyjazdów zagranicznych obejmuje KL 15.000 Euro, NNW 3.000 Euro, KR 5.000 Euro, BP 300 Euro w przypadku Polski i krajów ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 6.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kask (BEZ KASKU I OŚWIETLENIA NIE ZABIERAMY), oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na te trzy dni swobodnie powinna wystarczyć równowartość 250 zł plus awaryjne środki na karcie.

Jakie panują zasady podczas wyprawy?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym. Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wyprawy przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

 

 

Wyślij ofertę do znajomych!