Kategoria: Turystyka aktywna
Kierunek wyjazdu: Włochy
Transport: Autokar
Ilość dni: 8 DNI

1.DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki Zbiórka  Minibusem , busem lub autokarem  jedziemy do Włoch.

2 – 4 DZIEŃ  Livigno 
Livigno słynie jako jedno z najwspanialszych miejsc do jazdy na rowerze w paśmie górskim Alp, budzące jak najlepsze skojarzenia u tych entuzjastów kolarstwa górskiego, którzy mieli okazję przemierzać na jednośladzie tutejsze szlaki. Miejscowość wraz z sąsiadującymi z nią górskimi terenami to być może najlepiej zagospodarowany pod tym względem region w północnych Włoszech, przez niektórych nazywany – dzięki górzystej scenerii – „małym Tybetem”. Nie bez przyczyny to tutaj właśnie odbywa się cały szereg imprez rowerowych, z wypiekami na twarzy śledzonych przez fanów wyścigów i sportowej rywalizacji z całego świata.

5 – 7 DZIEŃ  St. Moritz 
Jeden z najbardziej luksusowych kurortów świata dla sławnych i bogatych. Nie wiadomo dlaczego St. Moritz, mekka narciarstwa i kitesurfing’u postanowiło zostać również mekką MTB. I zostało. Tras jest tu sporo i to jakich!
Z pewnością dotrzemy na Piz Nair (3059 m n.p.m.), stąd bowiem startuje jedna z najbardziej ekscytujących trasek: zjazd do St. Moritz. Singielkiem. Żadnych szutrów. Żadnych kompromisów. 11km super singla na super miejscówce. Początek – z uwagi na luźniejsze podłoże i kilka progów dość trudny, później jednak pozostaje już tylko czysta przyjemność!
Inne trasy to:
– Corviglia Trail: traska, która została przygotowana na nieużywanym torze saneczkowym.
– Suvretta Loop: z zapierającymi widokami i świetnym singlem w dół.
– Padella Panorama Tour: z pięknymi panoramami na okoliczne jeziora. Wyjazd i powrót do Polski

8.DZIEŃ
Przyjazd do miejsca zbiórki  w godzinach porannych / popołudniowych.

Dwa regiony Alp które każdy miłośnik MTB powinien odwiedzić. 
Rowerzyści poszukujący ekstremalnych wyzwań mogą wyszaleć się na stromych zboczach. Zwolennicy spokojnej jazdy wybiorą z pewnością trasy w pobliżu płaskich brzegów jezior. To wręcz kultowy wyjazd w kultowe miejsca!

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: B/D 
To jedna z tych tras gdzie codziennie można wybrać wariant trasy, przygotowaliśmy zarówno bardzo łatwe trasy dla początkujących, z kilkoma niewielkimi podjazdami, jak i bardziej wymagające trasy.

ŚWIADCZENIA:
– zakwaterowanie  na kempingach

– Transport uczestników na miejsce startu wycieczki oraz po jej zakończeniu
– Transport rowerów i bagaży na miejsce startu wycieczki  transport bagaży pomiędzy poszczególnymi etapami wyprawy, transport rowerów i bagaży po – zakończeniu wycieczki
– Stałą asekurację auta zabezpieczającego przejazd uczestników wycieczki
– Opiekę doświadczonego pilota, prowadzenie wyprawy wyznaczoną trasą
– Serwis techniczny
– Apteczkę
– Ubezpieczenie KL i NW