Wycieczka rowerowa Gruzja Swanetia Kaukaz / 12- 16 dni / 9 dni jazdy / 500 km / 10000 m / PRZYGODA

/Wycieczka rowerowa Gruzja Swanetia Kaukaz / 12- 16 dni / 9 dni jazdy / 500 km / 10000 m / PRZYGODA
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa Gruzja Swanetia Kaukaz / 12- 16 dni / 9 dni jazdy / 500 km / 10000 m / PRZYGODA

2018-05-24T11:29:51+00:00
Kategoria: Turystyka aktywna
Kierunek wyjazdu: Gruzja
Transport: Autokar, Samolot

1. DZIEŃ
Warszawa –Kutaisi – okolice Kurzu /70 km /650 m

Ruszamy od Gruzji nocnym lotem liniami Wizzair z lotniska Warszawa– do Kutaisi. Start samolotu  o godzinie 23:55 z, lądujemy w Kutaisi skoro świt o godz. 5:15. Na tzw.„śniadanie” składamy rowery i ruszamy na północ. Pierwszym celem będzie oddalony o około 40 km Kanion Gachedili, szum wody i otaczająca zieleń kanionu zapewne pomoże w regeneracji sił po tak efektywnym poranku. Wypoczęci ruszymy w kierunku miejscowości Kurzu, gdzie zaplanowany mamy pierwszy nocleg, w„Hotelu” o nieskończonej ilości gwiazd(ek), na nieboskłonie, zlokalizowany nad rzeką Tekhuri.
2. DZIEŃ 
okolice Kurzu – Barajashi / 75 km / 2000 m

Pobudka na polanie z widokiem na góry i Park Narodowy Samegrelo, to tylko wstęp do majestatycznych swańskich krajobrazów, które dziś pierwszy raz ukażą się naszym oczom. Poranną część trasy do miejscowości Jvari, potraktujemy, jako dobrą rozgrzewką przed wymagającą doliną rzeki Inguri, która prowadzić będzie nas przez całą Górną Swanetię. Kilka kilometrów za miejscowością Jvari, zboczymy z drogi głównej, aby zobaczyć drugą największej zaporę łukową (tamę rzeczną) na świecie. Budowa tamy spowodowała zmiany w krajobrazie, a świadectwem tego jest zbiornik wodny Jvari, który towarzyszył nam będzie przez kolejne 30 km, odkrywając w promieniach słońca, turkusowe wdzięki swej toni. W połowie długość zbiornika wkroczymy do Górnej Swanetii, gdzie w okolicy Barajashi zlokalizowany będzie kolejny nocleg w „hotelu tysiąca gwiazdek”.
3. DZIEŃ
Barajashi – Lakhamula/ 50 km / 1600 m

Kierujemy się na północny wschód. Pierwsze część trasy do wioski Tobari, wiedzie przez teren zalesiony, ale wraz z zdobywaną wysokością poszerza się perspektywa, oczom ukazują się kolejne szczyty otaczających masywów górskich. Na horyzoncie, szczyty Kaukazu, Gór Swaneckich oraz Gór Kodorskich. Pomimo trudów dnia uśmiech na naszych twarzach poszerzał będzie się wraz z ilością przybywających metrów n.p.m., tego dnia osiągniemy wysokość 1000 m n.p.m.
4. DZIEŃ
Lakhamula – Mestia / 40 km / 800 m

Po porannym, wspólnym śniadaniu ruszamy w dalszą drogę. Początek trasy będzie wymagał od nas sporego nakładu sił, na odcinku 15 km pokonamy przewyższenie 500 m, w nagrodę na horyzoncie pojawiają się pierwsze ośnieżone szczyty. Deserem będzie najbardziej znany z nich tzw. Matterhorn Kazbeku, Uszba, która odsłoni się nam po pokonaniu kolejnej tego dnia serpentyny, w miejscowości Kartvani. Oddech złapiemy na kilkukilometrowy zjeździe do miejscowości Beczo, która w przeszłości była ważnym ośrodkiem handlowym na szlaku kupieckim przez Kaukaz.Ostatnie 15 km do Mestii, pokonamy lekko pod górkę, ponownie wzdłuż rzeki Inguri. Zanim jednak dotrzemy do tzw. Serca Górnej Swanetii, czyli Mestii, po ok 10 km naszym oczom ukazuje się las wież obronnych w miejscowości Langerii, ich widok na tle ośnieżonych czterotysięczników możemy nazwać kwintesencją krajobrazu Górnej Swanetii. Swańskie wieże z kamienia to fragment całości domostwa, zwanego Maczubi. Wieże miały charakter obronny, w którym w razie zagrożenia chroniła się rodzina wraz z dobytkiem.
5. DZIEŃ 
Mestia / 0 km

Tego dnia zostaniemy w sercu Górnej Swanetii, bo miejsce jest tego warte. Mestia liczy ok 4 tyś mieszkańców i wraz z Górną Swanetią umieszczona jest od 1996 r. na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Kilka lat temu centrum Mestii zostało odrestaurowane, dodając mu uroku, widok kamiennych uliczek i placów tworzy niezwykła atmosferę. Drugie oblicze Mestii poznamy zbaczając w boczne uliczki, tam odkryjemy inne obraz tej górskiej osady. Dla tzw. „muzealników” nie lada gratką będzie odwiedzenie Muzeum Historyczno-Geograficznego, bogatego w zbiory sakralne i skarby rodu Dadeszkelianich, a także kościołów o tysiącletniej historii m.in. cerkiew Św. Jerzego. Pasjonaci wspinaczki zapewne z chęcią odwiedzą Dom Pamięci swańskiego Kukuczki, czyli Michała Chergianiego zwanego Skalnym Tygrysem. Pomimo, że typowy swański Kowalski, nazywa się Kurdiani, co znaczy „złodziej” nie mamy się, czego obawiać. Swanowie, żyjący od II tyś p.n.e. w tych nieprzyjaznych dla człowiek stronach, obdarzą nas jak to czynią od setek lat troskliwą opieką i serdecznością.Chleb puri, swański jogurt matsoni oraz czacza na pewno wylądują na stole.
6. DZIEŃ
Mestia – Usghuli/ 50 km / 1700 m

Nasz dzisiejszy odcinek odwiedza niewielu turystów, ale przez większość z nich uznany jest za najbardziej malowniczy, uderzająca zieleń górskich polan, usianych niezliczoną ilością kwiatów, błękit nieba, w który wryte są potężne ośnieżone szczyty Kaukazu.Naszą metą będzie najwyżej położona osada na świecie Usghuli ok 2200 m n.p.m. Trasa do niej wiedzie wzdłuż rzeki Inguri, której bród przekraczać będziemy kilkukrotnie. Na starcie nasze mięśnie rozgrzeje 300 m przewyższenie, dotrzemy do przełęczy Ugiri (1923 m n.p.m.), aby kolejno 5 km zjazdem dotrzeć na wysokość 1500 m n.p.m, a następnie 15 km podjazdem pokonać 600 metrów przewyższenia. O siły na dalszą część trasy, będziemy mogli pomodlić się;) w mijanym kościele Św. Kwiryka, miejsce, które uznawane jest za główny ośrodek kultu religijnego w Górnej Swanetii.
7. DZIEŃ 
Usghuli/ 0 km /

Usghuli to wspólnota, którą tworzą 4 wioski: Murqmeli, Chazhashi, Chvibiani, Zhibiani, mieszka w niej około 70 rodzin. Zatopione w górskim krajobrazie liczne domy z kilkudziesięcioma kamiennymi wieżami wzbijającymi się w niebosą idealnym plenerem fotograficznym, a uroku dodaje mu widoczny niemal z każdego miejsca ośnieżony szczyt Szchary (5068 m n.p.m.), najwyższy szczyt Gruzji. Z wioski do czoła lodowca Szchary prowadzi niezwykle malowniczy szlak, biegnący doliną rzeki Inguri. Jeśli siły i chęci pozwolą ten dzień spędzimy właśnie tak. Trasa o długości ok. 8 km (pierwsze 5 km pokonamy rowerami) i przewyższeniu 300 m zajmuje około 6-7 godzin. Widoki wynagradzają jednak trud wędrówki.
Niedostępność tych terenów, mistycyzm tego miejsca sprzyja powstawaniu legend. Według jednej z nich na pobliskim wzgórzu mieściła się siedziba letniej rezydencji, królowej Tamar, uznawanej za największego z monarchów Gruzji. W okresie jej rządów (XII w.) Gruzja stała się największą potęgą Bliskiego Wschodu, okres ten zwany jest „Złotym Wiekiem Gruzji”. Według legendy istniała także letnia siedziba, ruiny obydwu są nadal dostępne. Droga do nich to kilka godzin średnio intensywnej wspinaczki, jest to druga z propozycji na ten dzień.
8. DZIEŃ 
Usghuli – Tekali/ 60 km / 1000 m

Dziś pożegnamy Górną Swanetię, i poznamy jej młodszą siostrę – Dolną Swanetię. Przed nami najbardziej dziki odcinek trasy, który zaczynamy 8kilometrowym podjazdem, do Przełęczy Zagar (2623 m n.p.m.) jest to najwyżej położony punkt naszej trasy. Kolejne 60 kilometrów to w większości zjazd gruntową, kamienistą drogą, wśród bujnej, soczyście zielonej roślinności. Po drodze mijamy wyludnioną wioskę Kordulashi oraz Tsanę. Po ok 15 kilometrach dolina otwiera się odkrywając przed nami magiczne widoki. Po raz kolejny skorzystamy z zaproszenia i spędzimy noc w otoczeniu natury.
9. DZIEŃ
Tekali – Ghvedi/ 65 km / 1400 m

Z wioski Tekali docieramy do stolicy Racza Leczchumii i Dolnej Swanetii, czyli Lentekhi, skąd droga „prawie” asfaltową, doliną rzeki Roni, przez miejscowość Tsageri, wjeżdżamy do Imertii.
10. DZIEŃ
Ghvedi – Kutaisi / 70 / 1300 m

Ten dzień, będzie bardzo intensywny i bogaty w atrakcje. Bez wątpienia interesującym miejscem przyrodniczym tego regionu jest 88 metrowy wodospad Kinchkha. Zanim jednak do niego dotrzemy będziemy musieli pokonać 800 m przewyższenia na odcinku 20 km. Jeśli czas i siły pozwolą odwiedzimy także Kanion Okatse, wzdłuż którego zbudowaną specjalną kładkę dla zwiedzających. Przed nami droga powrotna do Kutaisi, do którego dotrzemy późnym popołudniem.
11. DZIEŃ
Kutaisi  powrót do Polski ,

Będziemy   zwiedzać  drugie największe miasto w Gruzji, stolicę prekursora Państwa Gruzińskiego, czyli Kolochidy. Odbędziemy także krótką 10 km przejażdżkę do  kompleksu klasztornego Gelati (UNESCO) oraz mniejszego, ale równie malowniczego, klasztoru Motsameta. Dojazd rowerami do Kutaisi. Zwiedzanie historycznego centrum i katedry Bagrati (UNESCO). Możliwość zakupu lokalnych produktów na typowym gruzińskim targu, który urzeka bogactwem kolorów i zapachów Zakupimy pamiątki i wieczorem udamy się na lotnisko, gdzie przygotujemy rowery do transportu Nocny wylot do Polski .
12. DZIEŃ
Wczesno porannym lotem pełni wrażeń i wspomnień wrócimy do Warszawy.   (wariant bez Morza Czarnego).

WARIANT Z MORZEM CZARNYM – KONTYNUACJA BEZ ROWERU
12. DZIEŃ
Poranny wyjazd z Gelati do miejscowości Ureki. Odpoczynek na unikalnych plażach z magnetycznym, leczniczym, czarnym piaskiem. Możliwość (odpłatnie) skorzystania z masażu i ziołowych kąpieli.
13 – 15. DZIEŃ
Przejazd do subtropikalnej Adżarii. Zakwaterowanie w wiosce Kwariati – w urzekającym miejscu zlokalizowanym na zboczu wzgórza z widokiem na morze, około 5 min od plaży. Chętni będą mogli udać się na wędrówkę po okolicznych wzgórzach porośniętych subtropikalną roślinnością. Zwiedzanie odrestaurowanego, klimatycznego Batumi – jednego z najsłynniejszych kurortów nad Morzem Czarnym. Atmosferę miejsca pomoże uchwycić wieczorny spacer po 5-kilometrowym, kipiącym życiem, nadmorskim bulwarze.Zakupimy pamiątki i wieczorem udamy się na lotnisko, gdzie przygotujemy rowery do transportu i wczesno porannym lotem pełni wrażeń i wspomnień wrócimy do Warszawy.
16. DZIEŃ
Powrót do Polski rano

ŚWIADCZENIA :

 • transport roweru i rzeczy osobistych do wagi 32 kg
 • opieka polskojęzycznego pilota / przewodnika rowerowego
 • transport w Gruzji (minibus, samochód asekuracyjny)
 • 9x (13x) zakwaterowanie w domach gościnnych u swańskich rodzin (i nad Morzem Czarnym)  lub w namiotach  własnych uczestników
 • wyżywienie (śniadania i obiadokolacje typu supra w Swanetii)
 • bilety wstępu
 • ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu do 200 Euro
 • bilet lotniczy w dwie strony z wszystkimi opłatami  możemy kupić bilety dla Państwa

UWAGA !
Rowerem na lekko – bagaże transportowane samochodem

Swańska gościnność – wieczorne supry z tamadą (Gaumardżos!)
Dla chętnych kilkudniowy odpoczynek nad Morzem Czarnym<
Malownicze góry Kaukazu : Uszba, Tetnuldi, Szchara, Elbrus
Górske wioski i Swańska architektura z typowymi wieżami

Jaki rower i jak go przygotować?
Polecamy rower górski lub trekkingowy. Rowery zabieramy ze sobą dlatego każdy uczestnik powinien zapoznać się jak spakować rower do samolotu– link. Polecamy pakowanie do kartonu, który po przylocie do Gruzji oddamy w bezpieczne ręce do przechowania. Oczywiście sami będziemy służyć tzw. pomocą doraźną przy składaniu, po przylocie i rozkładaniu roweru przy odlocie.

Pamiętaj aby rower odpowiednio przygotować do wyjazdu, awarie na wyjeździe nie są wskazane, bo najbliższy sklep rowerowy znajduje się ponad 500 km od miejsca naszej wyprawy. Jeśli nie uważasz się za fachowca oddaj rower do zaufanego serwisu. Ze względu na nawierzchnie zalecamy opony min. 28×1,90 szerokości. Jeśli jeździsz w spdto na pewno się przydadzą. Nie zapomnij o co najmniej jednej dętce zapasowej odpowiedniej do twojego roweru. Obowiązkowy jest KASK ROWEROWY oraz oświetlenie roweru, rękawiczki , okularki.

Co ze sobą zabrać?Jak się spakować?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą:
– sakwy rowerowe
– namiot (2 osobowy)
– karimatę, śpiwór,
– dokumenty: dowód osobisty lub paszport,
– kurtkę przeciwdeszczową, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia,
– sprzęt do biwakowania: kubek, nóż, sztućce, talerzyk, sprzęt do gotowania (mały palnik turystyczny)

WAŻNE!!! Pakujemy się do minimum. Zabieramy tylko najbardziej potrzebne rzeczy.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jak do każdego wyjazdu rowerowego należy się przygotować kondycyjnie. Oczywiście można pojechać z tzw. marszu, tylko trzeba mieć świadomość, że będzie bolało. No i pamiętajmy, że jest to wyjazd grupowy i warto nie odstawać od grupy. Oczywiście nigdy nikogo nie zostawiamy na pastwę losu. Zawsze zachęcamy do trenowania przed wyjazdami. Jeśli masz możliwość to weź udział w jednym z naszych wyjazdów po Polsce np. wyjeździe Dookoła Tatr. Ten wyjazd będzie dobrą rozgrzewką. Zerknij na dzienne dystanse, popatrz jakie pokonujemy przewyższenia i spróbuj pokonywać takie dystanse u siebie, szukaj górek i trenuj, a na pewno będzie świetnie. Mamy zaplanowane trasy na 8 dni jazdy. W sumie daje nam to 500 km i sumę przewyższeń rzędu 10 tysięcy metrów.

Jak dolecimy na miejsce
Lecimy na trasie Warszawa- Kutaisi- Warszawa liniami Wizz Air.

POZIOM TRUDNOŚCI
Do przewozu bagażu będziemy mieć do dyspozycji własne auto z kierowcą, dlatego zabieramy na rower niewielki pakunek podręczny. Auto będzie można wykorzystać również przy ewentualnej kontuzji lub niedyspozycji jednego lub dwóch uczestników. Dzienne odcinki to 50 -80 km . Całość trasy jaką pokonamy na rowerze obejmuje około 400 km. Dzienne przewyższenia to od 400 do 1000 m n.p.m. Najwyższa przełęcz to około 2 700 m n.p.m., którą pokonamy podczas przejazdu z Górnej Swanetii do Dolnej.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Trasy naszych wycieczek są poprowadzone po drogach utwardzonych (asfalt, beton) ale także po nieutwardzonych (gruntowa, kamienista).

Gdzie śpimy?
Większość noclegów „na dziko”, dlatego warto zadbać o dobry namiot, śpiwór i karimatę. W Mestii, Usghuli w questhousach. W przypadku złych warunków pogodowych czy sytuacji awaryjnych będziemy korzystać z gościnności ludzi – W domach gościnnych w pokojach 2-osobowych lub 4osobowych (łazienka wspólna dla wszystkich pokoi). Warunki podstawowe, gdyż w odległych wioskach infrastruktura turystyczna wciąż się rozwija.

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę?
Wyżywienie we własnym zakresie. Będziemy się zatrzymywać w pobliskich sklepach/knajpkach u lokalnej społeczności, aby zasmakować lokalnej żywności. Jedzenie nie jest bardzo drogie. Płacimy w lokalnej walucie. Mamy zapewnione posiłki (śniadanie i obiadokolacje podczas 4 noclegów w Mestii i Ushguli).

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Uczestnicy wyjazdu są ubezpieczeni, oczywiście każdy może dodatkowo ubezpieczyć się na własną rękę. Ubezpieczenie w przypadku wyjazdów zagranicznych obejmuje KL 15.000 Euro, NNW 3.000 Euro, KR 5.000 Euro, BP 300 Euro.

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy max. 10 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 6.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kask (BEZ KASKU I OŚWIETLENIA NIE ZABIERAMY), oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na czas wyjazdu swobodnie powinno wystarczyć 150 euro kieszonkowego, które wymienimy na lokalną walutę lari.

Jakie panują zasady podczas wyprawy?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym. Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wyprawy przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

 • realizacjiusług turystycznych
 • prowadzenia działań marketingowych
 • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.