Kategoria: Turystyka przyjazdowa/ incoming
Kierunek wyjazdu: Estonia, Litwa
Transport: Autokar
Ilość dni: 8 DNI

1 DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki Przyjazd do Tallina na nocleg.

2  DZIEŃ Tallin
Trasa zwiedzania Tallina obejmuje panoramiczny i pieszą wycieczkę po mieście, podczas której można zwiedzić Stare Miasto: Ratusz, Dolne Miasto i Górne Miasto Toompea Zamek, Kościół Dome, Aleksandra Newskiego oraz wioskę olimpijską, piosenka Festival Grounds i Kadriorg Palace (Pałac Katarzyny). Wolny czas w godzinach wieczornych. Nocleg w hotelu w Tallinie.

3  DZIEŃ Tallin – Pärnu – Ryga (310 km)
Wylot z najbardziej ruchliwych kurorcie w Estonia – Pärnu. Ciekawe miejsca w starego miasta – kościoła św Elżbiety, Katarzyny, Red Tower, Villa Ammende i Tallin (Reval) bramy. Po zwiedzaniu miasta wyjazd do Rygi, stolicy Łotwy. Nocleg w hotelu w Rydze.

4 DZIEŃ Ryga
Po śniadaniu zwiedzanie Ryga, największe miasto w regionie bałtyckim i wszystkich interesujących zabytków. Mają pieszą wycieczkę i odwiedzić kościół św Piotra, Katedra św Pomnika Wolności, budynki secesyjne i wiele więcej. Wolny czas w godzinach wieczornych. Możliwość dokupienia do Riga Balsam degustacji. Nocleg w hotelu w Rydze.

5 DZIEŃ Gauja Park Narodowy (180 km)
Weź Całodniowa wycieczka do jednego z największych parków narodowych na Łotwie. Odwiedź Kieś – jednego z najstarszych miast na Łotwie. Można poczuć powiew średniowiecza, kiedy wspiąć się na wieżę z Zakonu Kawalerów Mieczowych w Cēsis Zamek lub poznać lokalną architekturę – budynki miasta, kościół i jego parki – spacerując po wąskich uliczkach starego miasta. Podróż do Sigulda, jednego z najbardziej popularnych i najpiękniejszych miejsc turystycznych na Łotwie. Tutaj można odwiedzić ruiny średniowiecznego zamku i nowy zamek, wraz z legendarnym Gūtmanis Cave i oczywiście Turaida z jednym z najbardziej znanych legend miłości w Łotwie. Wieczorem wrócimy do Rygi. Nocleg w hotelu w Rydze.

6 DZIEŃ Ryga – Rundale – Szawle – Wilno (375 km)
Po śniadaniu przejazd do Rundāle Palace, jeden z najbardziej niesamowitych pałaców barokowych w krajach bałtyckich. Następnie wyjazd do Rygi. Po drodze odwiedzić Góra Krzyży w Szawlach, miejscem pielgrzymek na Litwie. Wieczorem przyjazd w Wilnie, stolicy Litwy. Nocleg w hotelu w Wilnie.

7 DZIEŃ Vilnius- Troki – Wilno (~ 50 km)
Zwiedzanie miasta Wilna, w tym Piotra i Pawła, Plac Katedralny, Ostrej Bramy, Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej św Ducha, jeden z najstarszych uniwersytetów w Europie i wiele więcej. Na popołudniowym możliwością jazdy do Trok, dawnej stolicy Imperium litewskiej, gdzie gotyk, średniowieczny zamek jest pięknie zbudowany na małej wyspie jeziora Galve. Nocleg w hotelu w Wilnie.

 8 DZIEŃ
 Śniadanie Wyjazd z miejsca zbiórki Przyjazd do Polski na lotnisko w Warszawie lub Gdańsku.

ŚWIADCZENIA:
7x noclegów ze śniadaniem w hotelach 3-4 *
7 dni komfortowa obsługa mini-bus 7 osób wraz z pilotem – przewodnikiem-kierowcą
Lokalni przewodnicy w Tallinie, Rydze, Wilnie
bilety wstępu
ubezpieczenie NNW i KL

UWAGA Oferta cenowa na zapytanie

 liczba uczestników: 5 osób + przewodnik + kierowca lub 7 osób + przewodnik + kierowca

Wyślij ofertę do znajomych!