Wycieczka Rowerowa Szkocja szlakiem jezior i dolin 8 lub 12 Dni

/Wycieczka Rowerowa Szkocja szlakiem jezior i dolin 8 lub 12 Dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka Rowerowa Szkocja szlakiem jezior i dolin 8 lub 12 Dni

2018-06-05T11:40:24+00:00
Kategoria: Turystyka aktywna
Kierunek wyjazdu: Szkocja
Transport: Autokar, Samolot
Ilość dni: 8 LUB 12 DNI

Wycieczka Rowerowa Szkocja

1. DZIEŃ 
Przylot, nocleg nieopodal lotniska
2. DZIEŃ
Paisley – Callander 77 km, 660 hm
Pierwsze dwa dni spędzimy w większości w Parku Narodowym Loch Lommond and the Trossachs, który najlepiej zwiedzać pieszo lub właśnie na rowerze. Przez dwa dni będziemy podziwiać widoki nieprzeciętnej urody związane z krajobrazami tego parku narodowego Obszar parku chroniony jest ze względu na występowanie siedlisk rzadkich gatunków zwierząt i właśnie wspomnianą wcześniej różnorodność krajobrazu. Wjedziemy do Parku Narodowego koło miejscowości Balloch będącej główną bramą wjazdową do tego parku. Tutaj też zrobimy sobie przerwę nad największym jeziorem Wielkiej Brytanii, od którego Park narodowy wziął nazwę – Loch Lomond.
3. DZIEŃ
Callander – Killin 40 km, 450 hm
Kontynuujemy naszą podróż przez park narodowy Loch Lommond and the Trossachs. W Killin obejrzymy wodospady Falls of Dochart najlepiej widoczne z mostu na rzece Dochart.
4. DZIEŃ
Killin – Pitlochry 62  km,
410 hm
Z Killing podążamy wzdłuż jeziora Tay szlakiem Rob Roya – rozbójnika i banity, zwanego szkockim Robin Hoodem. Po drodze miniemy XVI wieczny zamek Menzies Castle. Pitlochry  jest znane z destylarni whisky – można obejrzeć proces produkcji tego zacnego trunku jak również go popróbować.
5. DZIEŃ
Pitlochry – Kingussie 71 km, xxx hm
Pierwszym punktem naszej dzisiejszej wycieczki jest Blair Castle, kiedys zamek o strategiczny, znaczeniu, dzięki któremu można było kontrolować jedyną drogę do Highlands – górzystego rejonu Szkocji Północnej. Jedziemy na północ w kierunku Highlands. Wjeżdzamy do parku narodowego Cairngorms Wizyta w Dalwhinnie Distillery – gdzie obejrzymy proces produkcji tego zacnego trunku jak również będziemy mieli okazję popróbować różnych gatunków. Przed dotarciem na nocleg mamy okazję obejrzeć skansen Highland Folk Museum w Newtonmore – i zobaczyc jak żyli ludzie w tych stronach 200-300 lat temu.
6. DZIEŃ
Kingussie – Aviemore 25 km, 100 hm
Krótki etap rowerowy. Jesteśmy u podnóża gór Cairngorm, od których nazwę wziął park narodowy. Dzisiaj można pójść na pieszą wycieczkę lub pojechać na rowerowy górski etap w kierunku najwyższych szczytów tych gór.
7. DZIEŃ
Aviemore – Inverness 63 km 350 hm
Odwiedzimy Clava Cairns, zespół prastarych kamiennych budowli, prawdopodobnie grobowców. Clava Cairns okryte jest mgiełką tajemnicy. Naukowcom trudno określić dokładny czas, w którym budowle te powstały, szacuje się że w okresie brązu, czyli w latach 2700 – 1500 p.n.e. Na koniec dnia pakujemy rowery na przyczepę
8. DZIEŃ
Inverness, powrót do Glasgow
Poranne zwiedzanie Inverness. Następnie część osób busem, część komunikacją publiczną dociera do lotniska w Glasgow, skąd wracamy samolotem do Polski w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA:
zakwaterowanie w Hotelach ** , *** , agroturystyka , pole namiotowe 
śniadania w Hotelach ** , *** 
opiekę przewodnika rowerowego na całej trasie wycieczki
ubezpieczenie KL i NNW

DODATKOWO PŁATNE:
kosztu biletu lotniczego – cena ta zmienia się w zależności od chwili zakupu
posiłków w trakcie dnia i na koniec dnia (trzeba liczyć ok. 30 EURO/dzień/osobę)
biletów wstępu do atrakcji turystycznych itp (ok. 50 EURO na cały wyjazd)
transfer  na lotnisko np Gdańsk, Warszawa dojazd minibusem, busem lub autokarem –  przewóz rowerów i bagaży do Szkocji i z powrotem

UWAGA:
Koncepcja naszego wyjazdu: grupa przylatuje samolotem albo jedziemy  Busem Techniczny z rowerami na przyczepie wyjeżdża z Polski dwa dni wcześniej – spotykamy się na lotnisku w Glasgow – tak więc bagaże i rowery należy dostarczyć min 7 dni wcześniej, ewentualnie bagaże wziąć ze sobą a rower od nas wypożyczyć. W drodze na miejscu towarzyszy nam bus techniczny, który wiezie bagaże. Żywimy się w oparciu o lokalną gastronomię – sklepy, bary i restauracje.Ta wyjątkowa widokowo trasa z Glasgow do Inverness jest częścią sieci rowerowych szlaków narodowych Szkocji (trasa NCN-7) i przebiega przez wszystkie dwa Parki Narodowe tego kraju.Od uczestników oczekujemy większej niż na innych wyjazdach otwartości na przygodę i nieznane – tutaj nie wszystko jest zdefiniowane do końca i zawsze pozostaje margines na Niewiadome. Dystans na rowerach – ok. 340 km, 1950 hm. Bardzo proszę o zabranie własnych namiotów.

Wycieczka Rowerowa Szkocja

Jaki rower i jak go przygotować?
W trakcie tej wycieczki najlepiej spisze się rower górski lub trekkingowy. Rowery zabieramy ze sobą, dlatego każdy uczestnik powinien zapoznać się jak spakować rower do samolotu. Rowery będą podróżować zabezpieczone – folią stretchową bardzo proszę o zabranie własnej  Jest to sprawdzony już przez nas sposób. Oczywiście sami będziemy służyć tzw. pomocą doraźną przy składaniu, po przylocie i rozkładaniu roweru przy odlocie.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru, oświetlenie roweru, pompkę, rękawiczki, okularki, dowód osobisty lub paszport, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia. KASK JEST OBOWIĄZKOWY.

Jak się spakować?
Podczas tego wypadu wszystko wozimy ze sobą w sakwach. Więc szczególnie musimy wziąć sobie do serca minimalizm. Zabieramy tylko najbardziej potrzebne rzeczy. Szczegółową listę rzeczy do zabrania uczestnicy otrzymują od nas drogą mailową.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jak do każdego wyjazdu rowerowego należy się przygotować kondycyjnie. Oczywiście można pojechać z tzw. marszu, tylko trzeba mieć świadomość, że będzie bolało. No i pamiętajmy, że jest to wyjazd grupowy i warto nie odstawać od grupy. Oczywiście nigdy nikogo nie zostawiamy na pastwę losu. Zawsze zachęcamy do trenowania przed wyjazdami. Zerknij na dzienne dystanse, popatrz jakie pokonujemy przewyższenia i spróbuj pokonywać takie dystanse u siebie, szukaj górek i trenuj, a na pewno będzie świetnie. Mamy zaplanowane trasy na 8 dni jazdy. W sumie daje nam to ok. 570 km i sumę przewyższeń rzędu 3500. metrów. 

Jak dolecimy na miejsce
Do Aberdeen lecimy z Warszawy. Powrót do Warszawy zaplanowany jest z Glasgow.

Trasa wycieczki:
Poszczególne, zaplanowane trasy są zamieszczone na naszej stronie pod galerią zdjęć i w programie wyjazdu.

Czy dasz sobie radę? Jaki musisz mieć rower?
Tak jak było wspomniane wcześniej, wyjazd jest kierowany do rowerzystów wszechstronnych, dobrze czujących się w trudnym, zróżnicowanym terenie. Jego trudność polega na przewyższeniach i podjazdach oraz zmiennej nawierzchni. W naszej opinii każdy, kto jeździ na rowerze i nie boi się podjazdów powinien sobie poradzić podczas tego wyjazdu. Zalecamy zabrać na wyjazd rower górski bądź trekkingowy. 

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Trasy naszych wycieczek są poprowadzone są w większości po nawierzchni utwardzanej i asfaltowej.

Gdzie śpimy?
W przypadku tych wyjazdów noclegi są zaplanowane w 7 miastach: w Aberdeen, okolicach Turiff, Elgin, Grantown on Spey, Inverness, Fort Augustus, Fort William, Crianlarich oraz w Glasgow w pensjonatach i kwaterach prywatnych. W cenie wyjazdu znajdują się śniadania.

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Wyżywienie (oprócz śniadań) jest we własnym zakresie. Będziemy się zatrzymywać na trasie i próbować lokalnej żywności. Płacimy w funtach brytyjskich.

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Na terenie Wielkiej Brytanii wystarczająca jest karta EKUZ, którą można wyrobić w najbliższym oddziale NFZ w Polsce. Dodatkowo jednak ubezpieczamy wszystkich uczestników wyjazdu. Ubezpieczenie w przypadku wyjazdów zagranicznych obejmuje KL 15.000 Euro, NNW 3.000 Euro, KR 5.000 Euro, BP 300 Euro.

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 5.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kask -jeśli nie jeździsz w kasku, to napiszesz odpowiednie oświadczenie, oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na ten tydzień swobodnie powinno wystarczyć 150 euro kieszonkowego.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym, przeszkolona . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wycieczki nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wyprawy przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

UWAGA !
Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży Variustur  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wycieczki ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Wycieczka Rowerowa Szkocja

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.