ALBANIA KRAINA ORŁÓW EGZOTYCZNE BAŁKANY

/ALBANIA KRAINA ORŁÓW EGZOTYCZNE BAŁKANY
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

ALBANIA KRAINA ORŁÓW EGZOTYCZNE BAŁKANY

2019-11-05T15:23:12+00:00
Kategoria: Wycieczki
Kierunek wyjazdu: Albania, Korfu, Macedonia
Transport: Autokar
Ilość dni: 10 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Albania Kraina Orłów
Czy warto się wybrać do krainy orłów ? – zdecydowanie TAK. Albania jest numerem jeden według profesjonalistów z wydawnictwa Lonely Planet. Albańczycy są narodem bardzo gościnnym, przyjaznym, chętnym do pomocy i bardzo dumnym ze swego kraju.

1. DZIEŃ
Rzeszów wyjazd z miejsca zbiórki o godzinie 6:00, przejazd przez Słowację, Węgry do Serbii na kolację z degustacją win serbskich w Hajdukowie( wina z winnicy Vinski Dvor serwowane były na Titanicu i pijała je Maria Teresa ) .Nocleg
2. DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie. Zwiedzanie Skopije – dzielnica turecka Csarsija – to orientalna w charakterzeplątanina uliczek z warsztatami, meczetami i łaźniami oraz zabytkowymi zajazdami, twierdza Kale meczet Mustafa Paśina, cerkiew św. Zbawiciela, zwiedzanie Starego i Nowego Miasta połączonych Kamiennym Mostem. Wizyta w Domu Pamięci Matki Teresy z Kalkuty. Zakwaterowanie w hotelu. Obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie , przejazd do Ohrydu zwanego Jerozolimą Bałkanów – zwiedzanie zabytkowego miasta wpisanego na listę UNESCO – sobór św. Zofii, twierdza cara Samuela, promenada nad jeziorem ochrydzkim, starówka z meczetami. Podczas spaceru zobaczymy m.in. antyczny teatr, cerkiew św. Bogurodzicy Perivlepta z cennymi freskami oraz wzgórze Plaosnik. Wizyta w pracowni jubilerskiej Filevi – gdzie zobaczymy jak powstają słynne ohrydzkie perły. Zwiedzanie zakończymy „Pozdrowieniami z Ochrydu”, widokiem cerkiewki św. Jovana Kaneo, usytuowanej na wysokim klifie ponad wodami jeziora. Zakwaterowanie w hotelu.Obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Po śniadaniu rejs statkiem do monastyru św. Nauma po drodze zwiedzimy prehistoryczną osadę na wodzie w Zatoce Kości. Monastyr św.Nauma to mistyczne miejsce, gdzie według legendy przykładając ucho do grobowca można usłyszeć bicie serca świętego, zakupy regionalnych wyrobów Powrót do hotelu. Obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie przejazd do Albanii – krótki postój w Podgradcu , wizyta w antycznym mieście Butrinti zwanego Bałkański Pompejami (na liście UNESCO) – najważniejszej miejscowości archeologicznej w Albanii. Powstałe w VII w. p.n.e. a odkryte na nowo miasto jest swoistym mikrokosmosem prawie 3.000 lat historii wybrzeża Morza Śródziemnego – jego pochodzące z VI wieku p.n.e fortyfikacje przypominają militarną siłę miasta, a amfiteatr z III wieku p.n.e. symbolizuje bogatą kulturę obecną niegdyś w tym mieście). Podczas spaceru zobaczmy m.in. pozostałości rzymskich łaźni, agorę, amfiteatr, świątynię Asklepiosa, aleję ceremonialną oraz świątynię Minerwy. Zakwaterowanie w hotelu w Sarandzie. Obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ
Po wczesnym śniadaniu. Cały dzień przeznaczony na wypoczynek i plażowanie, kąpiele w Morzu Jońskim. Alternatywnie dla chętnych – wycieczka fakultatywna ( płatna dodatkowo 70 euro / osoba). Wycieczka promowa na Korfu – zwiedzanie stolicy wyspy -Korfu (zwanej też Kerkyrš), miasta wpisanego na światową Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Podczas spaceru po historycznym centrum będą Państwo mieli okazję poczuć niesamowitą atmosferę tego miejsca. Swoim urokiem urzekają wąskie, brukowane uliczki, dekoracyjne łuki oraz wspaniałe weneckie budowle. Zwiedzanie Ratusza miejskiego, XIX-wiecznego Pałacu Królewskiego, XIV-wiecznego weneckiego zamku oraz zwiedzanie 300-letniego Kościoła Saint Spiridon z bezcenną kolekcją ikon. Przejazd do pałacu cesarzowej Sissi – Achilleionu , wizyta u słynnej rodziny Mavromatis, gdzie poznamy produkcję specjału wyspy Korfu: Koum Quatu – likier z małych pomarańczy. Przejazd do Paleokastritsy – słynnej z pięknych krajobrazów, małych piaszczystych plaż, jaskiń morskich i lazurowego koloru wody oraz Klasztoru Ortodoksyjnego poświęconego Matce Boskiej Bogurodzicy. Przeprawa promowa do Albanii Powrót do hotelu. Obiad w porze kolacji, nocleg.
7. DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do górującego nad Sarandą zamku Lekures, z którego rozpościera się przepiękny widok na całą okolicę. Następnie wizyta przy źródłach zwanych „Błękitne Oko”, jednej z największych atrakcji przyrodniczych regionu. Krótki relaks pod wiekowymi platanami. Przejazd do Gjirokastra (na liście UNESCO) – miejsca urodzenia byłego dyktatora Albanii – Envera Hodży. Po przechadzce po mieście, bogatym w oryginalne domy powstałe z drewna i jasnego kamienia- czas wolny na zakupy. Przejazd doliną rzeki Vjosa do miasteczka Tepelena gdzie urodził się Ali Pasza .Przejazd przez przełęcz Llogara i Góry Cika- zwane Gorami Przeklętymi do Fier – zwiedzanie Centrum Archeologicznego Apolonii ( miasta utworzonego w 558 r. p.n.e. przez osadników z Korfu i Koryntu; ówcześnie bardzo ważny port na szlaku morskim pomiędzy Rzymem a Bizancjum. Studiował tu cesarz August, a Arystoteles wymieniał to miasto w swych książkach o polityce). Zakwaterowanie w hotelu. Obiad w porze kolacji, nocleg.
8. DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie przejazd do Beratu – miasta okien- cytadela , XIII-wieczny kościoł św. Marii z Villaherna (w nim m.in. XVI-wieczne malarstwo freskowe Onufrego – najsłynniejszego, średniowiecznego malarza z Albanii – oraz jego syna – Nicoli). Następnie meczet Leaden, Królewski Meczet, Meczet Kawalerów oraz Helveti Tekke (kaplica służąca niegdyś różnym sektom islamskim np. Derwiszom) zwiedzanie Durres – największego portu Albanii- rzymski amfiteatr, mury obronne z wenecką wieżą , przejazd do Krujiśredniowiecznej stolicy państwa albańskiego, założonej przez bohatera narodowego Albanii Gjergja Skanderbega. W czasach imperium otomańskiego Kruja była centrum oporu i walk przeciwko najeźdźcy. Dawna nazwa Kruji to Arberia, skąd pochodzi dzisiejsza nazwa państwa Albania, w programie warownia Skanderberga, spacer po bazarze tureckim, na którym jest największy w całej Albanii wybór pamiątek. Przejazd do do Tirany – zwiedzanie miasta- meczetu Ethem Beja, byłej dzielnicy mieszkaniowej pracowników Biura Politycznego w czasach komunistycznych, piramida Envera Hodży, zakwaterowanie w hotelu. Obiad w porze kolacji, nocleg.
9. DZIEŃ
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie, przejazd przez Elbasan którego historia sięga czasów starożytnych, W połowie XV wieku miasto dostało się pod panowanie osmańskie, co nie przerwało jego rozwoju. W 1466 roku sułtan Mehmet II nadał miejscowości obecną nazwę i polecił wybudować potężny zamek, którego pozostałości zachowały się do czasów obecnych i obecnie stanowią jeden z najcenniejszych zabytków miasta. Obiad w porze kolacji, nocleg.
10. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Wykwaterowanie. Przejazd non-stop do Polski . Przyjazd do Rzeszowa/Przemyśla w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA:
– transport autokarem klasy lux (klimatyzacja, toaleta,barek, dvd)
– parkingi i opłaty drogowe
– zakwaterowanie: 9 noclegów w hotelach *** – pokoje 2,3 osobowe
– wyżywienie: 9 śniadań, 9 obiadokolacji ( w tym 1 z degustastacją win)
– ubezpieczenie NNW i KL
– opieka pilota/przewodnika na całej trasie

DODATKOWO PŁATNE:
bilety wstępu – około 40,00 Euro
Rejs statkiem do św. Nauma – 18,00 Euro

Albania Kraina Orłów
Czy warto się wybrać do krainy orłów ? – zdecydowanie TAK. Albania jest numerem jeden według profesjonalistów z wydawnictwa Lonely Planet. Albańczycy są narodem bardzo gościnnym, przyjaznym, chętnym do pomocy i bardzo dumnym ze swego kraju.

Znajdź nas na Facebooku!

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.