AZERBEJDŻAN 8 DNI

/AZERBEJDŻAN 8 DNI
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

AZERBEJDŻAN 8 DNI

2018-06-11T14:08:37+00:00
Ilość dni: 8 DNI

WYCIECZKI DO AZERBEJDŻANU

WYCIECZKI DO AZERBEJDŻANU

1. DZIEŃ
Wylot z Warszawy do Baku przez jeden z europejskich portów lotniczych.
2. DZIEŃ
Przylot do Baku. Transfer do hotelu, śniadanie. Pozostawienie bagaży w przechowalni hotelowej. Zwiedzanie BAKU. Centrum miasta z niepowtarzalną architekturą okresu słynnej „gorączki naftowej” z przełomu XIX – XX w., gdzie najpiękniejsze budowle zaprojektowali polscy architekci. Muzeum Historyczne (były pałac bakińskiego milionera Zeynalabdina Taigiyeva) z niezwykle okazałymi prywatnymi salonami. Bulwar nadmorski. Po zwiedzaniu czas wolny, przeznaczony na zakupy. Wieczorem kolacja w regionalnej restauracji z szeroką gamą dań kuchni azerbejdżańskiej i miejscowym alkoholem. Kolacja, nocleg w Baku.Żadne miasto na Kaukazie nie zrobiło tak wielkiej kariery i nie przeżyło tak oszałamiająco szybkiego rozwoju jak Baku. Ze stosunkowo niedużej jeszcze w połowie XIX w. miejscowości Baku zmieniło się w ogromne miasto, które stało się stolicą Azerbejdżanu. Swoje złote lata Baku miało na przełomie XIX/XX w. w okresie słynnej gorączki naftowej, kiedy stało się światową stolicą nafty. Te czasy pozostawiły najpiękniejsze budowle miasta, zbudowane w charakterystycznej dla niego architekturze. Ogromną i decydującą rolę w zabudowie miasta odegrali polscy architekci, którzy zapoczątkowali w tym okresie oryginalny, niepowtarzalny styl okrzyknięty bakińską secesją. Iczeri – Szeher, najstarsza część Baku i serce miasta, do tej pory zachowało koloryt dawnego Baku – charakterystyczne wąskie, małe uliczki specjalnie tak zbudowane, aby osłabić siłę silnych zimowych wiatrów, podwórka, zaułki, stare domy z oszklonymi balkonami. W dniu dzisiejszym Baku to największe i najbogatsze miasto Kaukazu. To również najbardziej kosmopolityczne, wielonarodowościowe i wielokulturowe miasto Azerbejdżanu. Najstarsza cześć miasta Iczeri Szeher oraz Pałac Szirwanszachów (Şirvanşahlar Sarayı) wpisane są na listę UNESCO.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Rano wyjazd z Baku. Po drodze zwiedzanie XV- wiecznego mauzoleum Diri Baba w miejscowości MƏRƏZƏ (MEREZE), meczetu Cümə w mieście ŞAMAHI, będącego drugim po meczecie w Derbendzie powstałym na Kaukazie. Położona w górach Kaukazu osada LAHIC do tej pory zachowująca swą starą kamienną zabudowę i słynącą z produkcji ręcznie robionych wyrobów miedzianych. Do Lahıc prowadzi bardzo fotogeniczna droga, idąca wzdłuż wąwozu rzeki Gırdımançay. Kolacja, nocleg w okolicy miejscowości Qəbələ (Gabala) lub w Lahic. Wycieczka na zachód kraju wzdłuż południowych stoków Wielkiego Kaukazu. Przyroda jest tu naprawdę piękna. Ponieważ stoki te nie są wystawione na bezpośrednie oddziaływanie chłodnych wiatrów, jest tu znacznie ciepłej niż po północnej stronie. Południowe zbocza gór na zachód od İsmayıllı (Ismaiłły) są pokryte gęstymi lasami, rzeki w swym górnym biegu płyną w malowniczych wąwozach. Gdy podróżujemy przy dobrej pogodzie, niezapomnianych wrażeń dostarczają widoki panoramy Wielkiego Kaukazu – szczególnie piękne są wiosną, kiedy szczyty gór są jeszcze pokryte śniegiem, a w dole wszystko zieleni się i kwitnie. Napotkamy tu skryte w górach ruiny albańskich cerkwi i starych twierdz, muzułmańskie grobowce, malowniczo położone górskie wioski.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do miasta ŞÄKI (SZEKI), jednego z najstarszych i najpiękniej położonych miast Azerbejdżanu. Malownicze rozmieszczenie domów wśród bujnej zieleni górzystego terenu, interesujące zabytki, rzemiosła, kuchnia, zapewniają Szeki trwałą popularność wśród turystów. Zwiedzamy tu Pałac Szekińskich Chanów, wpisany na listę UNESCO. Pałac posiada piękną fasadę, przed którą rosną dwa imponujące platany posadzone w 1530 r. Wewnątrz znajdują się bardzo bogate malowidła o żywej, intensywnej kolorystyce. Atmosferę pałacu stwarzają też barwne witraże w oknach. Słoneczne światło przebijające się przez okna do pałacu przelewa się rożnymi kolorami jak tęcza po deszczu. Zabytkowy karawanseraj z XVIII w. przekształcony obecnie w hotel. Sklepiki oferujące wyroby miejscowego rzemiosła – m. in. tradycyjne kobiece chusty, hafty, kaukaskie czapki. Po zwiedzaniu czas wolny przeznaczony na spacer po mieście, zakupy miejscowych słodyczy. Przejazd do pobliskiej miejscowości KIŞ (KISZ), zwiedzanie pięknie położonej, najstarszej na Kaukazie chrześcijańskiej cerkwi. Kolacja, nocleg w malowniczo położonej w górach miejscowości Ilisu.
5. DZIEŃ
Śniadanie. ILISU,oglądamy tu basztę Sumuqala – tradycyjną budowlę kaukaskich górali. Następnie przejazd pod ruiny albańskiej bazyliki w miejscowości QUM, ongiś największej w tym regionie. Zobaczymy też niezwykle malowniczy i urokliwy Zielony Wodospad kolo wioski Ləkit. Oraz plantację herbaty nieopodal miasta Zaqatala. Kolacja, nocleg w Ilisu.
6. DZIEŃ
Śniadanie. ILISU. Powrót do Baku. Po drodze zaglądamy do miejscowości NIC, gdzie żyją Udini, bezpośredni potomkowie kaukaskich Albanów, oglądamy znajdującą się tutaj cerkiew. Na życzenie degustacja miejscowego samogonu (fakultatywnie), uznawanego za najlepszy na Kaukazie. Dalej droga wiedzie przez malowniczy wąwóz z kaskadowym wodospadem kolo miejscowości Vəndam. Zwiedzamy jeszce kompleks grobowców Yeddi Gümbəz koło miasta ŞAMAHI (SAMAHI) i wracamy do Baku na kolację i nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie półwyspu Apszeron, na którym leży Baku: meczet w Əmircan, jeden z najpiękniejszych meczetów półwyspu, Świątynia Ognia Atəşgah (Ataszgah) w Suraxanı (Surachany). XII-wieczny zamek w Mərdəkan, niezwykle okazałe mauzoleum Mir Mövsüm Ağa w Şüvələn – miejsce pielgrzymek miejscowej ludności. Yanar Dağ (Janar Dah – Płonąca Góra) – miejsce gdzie od niepamiętnych czasów płoną naturalne ognie w miejscach wyjścia gazu ziemnego na powierzchnie ziemi. Cerkiew Swiatych Żien Mironosic – jedna z najbardziej niezwykłych budowli religijnych Azerbejdżanu. Po zwiedzaniu na życzenie turystów wizyta w tradycyjnej łaźni – hamman (fakultatywnie) lub odwiedzenie bazaru (głównie cześć spożywcza gdzie można kupić owoce, zioła, przyprawy, czarny kawior, wędzonego jesiotra, azerbejdżańską herbatę) oraz czas wolny. Kolacja, nocleg w Baku.

Historia tego regionu na przestrzeni całych wieków była ściśle związana z dziejami Baku. W dawnych czasach, w związku z istniejącymi tutaj „wiecznymi ogniami” samoczynnie płonącymi w miejscach wyjścia naturalnego gazu, bardzo silne wpływy na tym terenie miał zoroastryzm, w którym kult ognia miał wielkie znaczenie. Abszeron posiada bardzo upalny klimat, średnia roczna opadów atmosferycznych wynosi około 200-300 mm. Lato jest bardzo gorące, suche, praktycznie bez opadów, temperatura osiąga nawet + 42°C +43°C. Dzięki temu pod gorącym słońcem rodzą się owoce o dużej zawartości cukru. Miejscowe figi, winogrona deserowe, pomidory nie maja sobie równych na Kaukazie.
8. DZIEŃ
Transfer na lotnisko. Wylot z Baku, odlot do Polski przez jeden z europejskich portów lotniczych. Przylot do Warszawy.
 

WYCIECZKI DO AZERBEJDŻANU

ŚWIADCZENIA :
– przelot Warszawa – Baku – Warszawa
– przejazd autokarem w Azerbejdżanie
– zakwaterowanie w hotelu, pokoje 2,3, osobowe z pełnym węzłem sanitarnym
– wyżywienie wg programu
– pilot
– lokalny przewodnik
– ubezpieczenie KL 10.000 euro, NNW 10.000 zł
DODATKOWO PŁATNE :
wizy azerbejdżańskiej – ok. 60 EUR
napojów alkoholowych do posiłków
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 20 USD

INNE:
W cerkwiach i meczetach obowiązuje odpowiedni strój – panie chustę na głowę, gdzieniegdzie wymagane są spódnice; panowie – długie spodnie.

UWAGA !
Program jest ramowy, kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie przy zachowaniu realizacji programu.
Cena uzależniona jest od ilości uczestników oraz terminu realizacji.

WYCIECZKI DO AZERBEJDŻANU

WYCIECZKI DO AZERBEJDŻANU

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.