Kategoria: Wycieczki dla firm i instytucji
Kierunek wyjazdu: Niemcy
Transport: Autokar

1-2 Dzień
Wyjazd z miejsca zbiórki o godzinie. Przejazd do Berlina, przejazd wzdłuż pozostałości Muru Berlińskiego do Aleksanderplatz ze słynną Wieżą Telewizyjną, dalej zwiedzimy Muzeum Pergamońskie z babilońską Bramą Isztar, zobaczymy: Uniwersytet Humbolda, zbrojownię, niemiecką Operę Państwową, wejście do barokowej katedry Św. Jadwigi, dalej na trasie spaceru -pałac Republiki,  fontanna Neptuna, czerwony Ratusz. Berliner Dom – olbrzymią, neobarokową katedrę, którą wzniesiono wzorując się na planach katedry św. Piotra w Rzymie. Udamy się najbardziej znaną aleją miasta Unter den Linden do Bramy Brandenburskiej i Reichstagu. Następnie zobaczymy nowy dworzec, który mieści się pod powierzchnią Placu Poczdamskiego. Przejazd do Poczdamu, spacer po zespole pałacowym Sanssouci, gdzie zobaczymy m.in. Sanssouci z Nowym Pałacem, Oranżerię, Belveder, Chińską Herbaciarnię i zamek Charlottenhof. Następnie przejazd do Nowego Ogrodu i zwiedzanie pałacu Cecilienhof gdzie w 1945 r. podpisano Układ Poczdamski. Przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
3 Dzień
Śniadanie / stół szwedzki /. Przejazd do Drezna, zwanego „miastem baroku”. Spacer czarującymi uliczkami saksońskiej stolicy umożliwia nam przeniesienie się do historii i kroczenie śladami Augusta Mocnego, elektora saksońskiego i pierwszego króla Polski z dynastii Wettynów. Zwiedzanie zaczniemy od  przejście przez  Plac Teatralny z pomnikiem króla Saksonii Jana Jerzego Wettyna obok Opery Sempera do Hofkirche. Barokowa Katedra, największy w mieście katolicki kościół w którym spoczywają szczątki dawnych władców Saksonii oraz członków ich rodzin. W krypcie umieszczono także urnę zawierającą serce Augusta II Mocnego, którego ciało spoczywa w Polsce na Wawelu. Następnie Zwinger – to budowla uznawana za jedną z najsłynniejszych w świecie. Stanowi swoisty symbol nie tylko Drezna, ale i całej dawnej Saksonii. Jest to zespół pałacowy, dziś centrum kulturalne i obraz dawnego przepychu królewskiego. Wewnątrz zwiedzanie z przewodnikiem audio Galerii Malarstwa Mistrzów Dawnych i Nowych zawierającą bogate zbiory malarstwa europejskiego m.in. dzieła Rubensa, Rembrandta, Dürera…. W następnym skrzydle budynku  Salon Matematyczno-Fizyczny w kolejnym zbiory porcelany, które są  najwartościowsze i największe na świecie. Staw, fontanny, trawniki, kwiaty – miejsce, w którym wypoczywali królowie i szlachta. Zamek -Dresdner Schloss, rezydencja dynastii Wettynów jak na główną siedzibę królów przystało, robi wspaniałe wrażenie. Wejdziemy na jeden z dziedzińców. Dalej pałac Taschenberg, podarowany przez króla hrabinie Cosel, znajduje się tuż obok królewskiej rezydencji, obecnie hotel. Tuż obok zobaczymy Fürstenzug, czyli Orszak Książąt. Jest to mozaika wykonana ręcznie, składającego się z 250 tysięcy płytek i jest to największy porcelanowy obraz świata (957 m2). Zdobi zewnętrzny mur okalający przy zamkowy dziedziniec turniejowy. Obok zamku jest dziedziniec stajenny wraz z długim korytarzem wykończonym 22 arkadami. Przejście przez rynek staromiejski  na zwiedzanie Frauenkirche, największego w Europie kościoła ewangelickiego zwieńczonego kopułą, przed którym stoi pomnik Marcina Lutra. Przejście obok  Albertinum, dziś zamiast broni gromadzi ona dzieła mistrzów malarstwa nowoczesnego oraz zbiory rzeźb. Udamy się w stronę Łaby okazałymi schodami, wchodzimy na Brühlsche Terasse – zwane balkonem Europy. Długi na 500m taras, rozpościerający się wzdłuż pałacyków nad brzegiem rzeki. Będziemy podziwiać wspaniałe widoki na Stare i Nowe miasto, które wybrał słynny malarz Canaletto malując pejzaż miasta.. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg
4 Dzień
Śniadanie / stół szwedzki /. Przejazd do Bastei, Wśród skał-baszt zawieszony monumentalny, kamienny most, znajdowała się tu niegdyś średniowieczna twierdza Neurathen – podziwianie panoramy, następnie zobaczymy starą, nigdy nie zdobytą, „zawieszoną” na skałach twierdzę Koenigstein, przejście do Rathewalde, podążamy wzdłuż potoku, zobaczymy niesamowity wodospad Amselfall, dalej wspinaczka w dużej części po wykutych w skale kamiennych schodach. dalej przejazd do Pillnitz- barokowego kompleksu o dalekowschodniej egzotyce, dawnej letniej rezydencji królów saskich. Zobaczymy wspaniałe pałace, w stylu azjatycko-barokowym, położone w egzotycznym parku, nad malowniczym brzegiem Łaby: oranżeria, herbaciarnia, wytworne pawilony, gondola dworska, a także 200- letnia, najstarsza kamelia  Europy. Przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
5 Dzień
Śniadanie / stół szwedzki /.Przyjazd do Wrocławia. Zwiedzanie Panoramy Racławickiej, następnie przejście przez Most Pokoju – widok na Ostrów Tumski i Most Grunwaldzki. Dalej zobaczymy: Rynek i Ostrów Tumski, Promenadę Staromiejską. Zwiedzanie wnętrza Katedry, na trasie spaceru Uniwersytet Wrocławski, Kościół Uniwersytecki, najpiękniejszy barokowy kościół we Wrocławiu, który zwiedzimy. Zobaczymy: Stare Jatki Miejskie, ulica dawnych rzeźników. Kościół św. Elżbiety oraz na trasie zwiedzania liczne Wrocławskie krasnale. Kamienice Jas i Małgosia. Rynek, Ratusz Staromiejski, Plac Solny i Piwnica Świdnicka. Przejazd  w stronę Hali Stulecia, którą zobaczymy oraz na zwiedzanie ogrodu japońskiego, który został stworzony przy okazji Wystawy Światowej w 1913r przez hrabiego Fritza von Hochberga i jego pomocnika, mistrza japońskiej sztuki ogrodowej Mankichi Arai. Powrót do Elbląga w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA
– przejazd autokarem, klimatyzacja, dvd, w-c, cafe bar
– zakwaterowanie w hotelach, pok. 2,3-osobowych
– wyżywienie w/g. programu
– pilot,
– przewodnicy
– bilety wstępu
– ubezpieczenie KL 10.000 euro, NNW 10.000 zł

Wyślij ofertę do znajomych!