Ilość dni: 8 DNI

Beskidy to pasmo Karpat rozciągające się na obszarze południowej Polski i sięgające do Czech, Słowacji i Ukrainy. Na ich terenie utworzono trzy parki narodowe: jeden wokół Babiej Góry w Polsce, drugi w Pieninach w Polsce i w Słowacji i trzeci na granicy polsko-słowacko-ukraińskiej. W tych obszarach chronionej przyrody można spotkać wiele zwierząt: wilka, rysia, niedźwiedzia brunatnego, żbika, żubra, jelenia szlachetnego czy bobry zajęte swoją pracą. Do normalności należy widok wzbijających się w powietrze ptaków: bociana czarnego, orła przedniego czy orlika krzykliwego wydających przy tym swoje odgłosy. Ten wyjątkowy i różnorodny region jest ciągle jeszcze stosunkowo mało uczęszczany przez turystów. Natomiast centrum Beskidów Zachodnich stanowi Szczyrk. Po 1947 roku te tereny, w skutek przesiedleń miejscowej ludności, zostały pozostawione same sobie. Ta część gór oczarowuje niezalesionymi, ale za to porośniętymi wrzosowiskami zboczami jak również od wielu lat nieużytkowanymi połoninami, które stanowią kwintesencję „dzikiego wschodu” Polski.

1.Dzień
Wyjazd z miejsca zbiórki przejazd do Krakowa. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

2.Dzień
Po śniadaniu zwiedzanie Krakowa: Stary Rynek z Kościołem Mariackim i Sukiennicami oraz dzielnica żydowska Kazimierz. Następnie przejazd do Komańczy. Kolacja i nocleg.

3.Dzień
Śniadanie w hotelu. Wyprawa w góry do Cisnej (ok. 5 godzin). Na wędrówkę będą przygotowane pakiety z suchym prowiantem. W Cisnej odpoczynek przy kuflu piwa. Ta niewielka miejscowość oczaruje Państwa swoim szczególnym klimatem. Powrót autokarem do hotelu. Spacer po Komańczy. Zwiedzanie drewnianej cerkwi prawosławnej. Kolacja i nocleg.

4.Dzień
Śniadanie  i otrzymaniu suchego prowiantu przejazd autokarem do Cisnej. Stamtąd wędrówka do najwyższego punktu dzisiejszej wędrówki – góry Jasło (1150 m n.p.m.). Następnie przejście na górę Okrąglik przy granicy ze Słowacją oraz zejście do wsi Smerek w Dolinie Wetliny. Po drodze zapierające dech w piersiach krajobrazy Połoniny Wetlińskiej. Łączny czas wędrówki to ok. 5,5 godziny. Przejazd powrotny autokarem do Wetliny. Kolacja i nocleg.

5.Dzień
Śniadanie Wyposażeni w suchy prowiant udamy się w kolejną wędrówkę. Będzie to Połonina Wetlińska na wysokości 1100 m n.p.m. a ukoronowaniem wyprawy będzie szczyt Smerek 1222 m n.p.m. Po drodze można zobaczyć niektóre z zachowanych do tej pory górskich chat Beskidów Lesistych. Powrót do hotelu Doliną Wetliny. Łączny czas wędrówki to ok. 5,5 godziny. Kolacja i nocleg.

6.Dzień
Śniadanie  i otrzymaniu suchego prowiantu przejazd autokarem, busem lub minibusem  do Górnych Brzegów. Stąd rozpocznie się dosyć stroma wędrówka do Połoniny Caryńskiej 1297 m n.p.m. Zejście do Ustrzyk Górnych. Łączna długość trasy: 14 km, czas ok. 6 godzin. Po wędrówce krótki przejazd autokarem do granicy polsko-ukraińskiej do przejścia w Krościenku i powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

7.Dzień
Po śniadaniu i otrzymaniu suchego prowiantu przejazd do miejscowości Wołosate. Dzisiejsza wędrówka zaprowadzi nas do granicy z Ukrainą, następnie do Połoniny Bukowskiej i na Górę Halicz, trzecią co do wysokości górę w Bieszczadach i całych Bieszczadach Zachodnich. Na koniec zdobycie szczytu Tarnica 1346 m n.p.m. Łączna długość trasy: 18 km, czas ok. 6 godzin.

8.Dzień
Śniadanie przejazd do Krakowa. Wylot. Możliwe przedłużenie pobytu w Krakowie lub Wrocławiu (na zapytanie).

Świadczenia:

  • 7 x nocleg w hotelu trzygwiazdkowym
  • 7 x śniadanie w hotelu
  • 5 x suchy prowiant na wędrówkę
  • 7 x kolacja trzydaniowa w hotelu
  • przewodnik na wędrówki
  • opieka pilota
  • transport autokarem, busem lub minibusem
  • minimalna liczba uczestników: 7 osób ubezpieczenie NNW i KL
Wyślij ofertę do znajomych!