Kategoria: Wycieczki dla firm i instytucji
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar

1.Dzień
Wyjazd z miejsca zbiórki. Przejazd do Zagórza, gdzie zwiedzimy Sanktuarium Matki Nowego Życia jest to kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP, kult maryjny w Zagórzu trwa nieprzerwanie od ponad 600 lat, sięga XIV-XV w. Następnie ruiny obronnego klasztoru Karmelitów Bosych (2 poł. XVII w.), gdzie ze wzniesienia roztacza się piękny widok na całą okolicę. Następnie przejazd do miejscowości Szczawne, zwiedzimy Cerkiew prawosławną (d. greckokatolicka) z roku 1889. Obiekt reprezentuje typ północno-wschodni cerkwi łemkowskiej w wariancie wieżowym z charakterystycznym zielonym dachem i kopułami. Na trasie przejazdu zwiedzimy Klasztor Zgromadzenia Sióstr Najświętszej  Rodziny z Nazaretu w Komańczy. Z myślą o przybywających tutaj, z pietyzmem został urządzony Pokój Pamięci ks. Stefana kardynała Wyszyńskiego, upamiętniający jego internowanie w latach 1955–1956. Znajdują się tu pamiątki związane z osobą Prymasa. Przejazd na zakwaterowanie w hotelu 3 * w Myczkowcach, który jest malowniczo położony na wzgórzu z widokiem na „sztuczne jezioro”, obiad w formie bufetu w porze kolacji, nocleg.
2.Dzień
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Wyjazd o godz.9:00. Przejazd trasą Małej Pętli Bieszczadzkiej, gdzie zobaczymy uroki Bieszczad. Aby ocalić od zapomnienia dziedzictwo kulturowe Bojków – grupy etnicznej zamieszkującej te tereny powstało Muzeum Kultury Bojkowskiej w Myczkowie, które zwiedzimy. Następnie Polańczyk, to piękna miejscowość sanatoryjno-uzdrowiskowa położona w samym środku Bieszczad nad malowniczymi wodami Zalewu Solińskiego. Spacer podczas którego, wejdziemy na punkt widokowy, oraz z krótką wizytą do sanktuarium. Zwiedzimy zabytkowy kościół Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości-dawniej cerkiew z 1907. gdzie znajduje się cudowna ikona Matki Boskiej z Dzieciątkiem zw. Matką Boską Łopieńską pochodząca z 1 poł. XVII w. przeniesiona tu z cerkwi w Łopience w 1949 r. W dniu 11.września 1999 roku odbyła się uroczystość Koronacji Obrazu.Przejazd przez Bukowiec, Polanę do Czarnej- zwiedzanie cerkwi, która jest  greckokatolicka pw. św. Wielkiego Męczennika Dymitra, pozostałość po mieszkańcach zamieszkałych do 1947 roku (obecnie parafialny kościół rzymskokatolicki ).Ustrzyki Dolne / czas wolny na ewentualne zakupy na lokalnym bazarze /.Dalej przejazd malowniczą górską trasą przez Łobozew , która prowadzi wzdłuż J. Myczkowskiego. Powrót do hotelu, rekreacja w hotelowym SPA. Obiad w formie bufetu w porze kolacji, krótki odpoczynek. Następnie o godz. 20:30 zabawa przy muzyce mechanicznej połączona z konsumpcją…….Nocleg.
3.Dzień
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Wyjazd z hotelu o godz. 9:00 zwiedzanie zaczniemy w Myczkowcach gdzie znajduje się Ogród Biblijny, w centrum parku umieszczono pomnik Jana Pawła II. Znajdziemy w nim różnego rodzaju kompozycje wykonane m.in. z roślinności Bliskiego Wschodu. Następnie zwiedzimy Park Miniatur Sakralnych, gdzie  zostało ustawionych 140 makiet w skali 1:25 najstarszych drewnianych kościołów, cerkwi prawosławnych, greckokatolickich, z terenów południowo-wschodniej Polski, Słowacji i Ukrainy. Jedyne takie miejsce w Polsce. Wzorowany na Włoskim Parku Miniatur w Rimini- tam zabytki Italii i Europy. Dalej zobaczymy zespoły zapór w Myczkowcach i Solinie. Zbiornik wodny w Myczkowcach jest tzw. „zbiornikiem wyrównania dobowego” dla zbiornika w Solinie. Budowę rozpoczęto w okresie międzywojennym, a ukończono dopiero w latach 1956-1960. Zapora w Myczkowcach jest pierwszą hydroenergetyczną budowlą zbudowaną w Polsce po zakończeniu II wojny światowej. Natomiast  zapora w Solinie powstała wysiłkiem 2 tysięcy ludzi w ciągu 4 lat. Największa jak dotąd w Polsce zapora rzeczna i hydroelektrownia , o długości 664 m, podzielona na 43 sekcje o wysokości 82 m.. a za nimi rozlało się szeroko w górach „bieszczadzkie morze”. Elektrownia Wodna Solina została uruchomiona w 1968 r. jako  szczytowo-pompowa, nieustannie budzi podziw i zachwyt. Spacer po Solinie, czas wolny i wyjazd w drogę powrotną.

ŚWIADCZENIA:
– przejazd autobusem, klimatyzacja, dvd, w-c cafe-bar , bus lub minibus
– zakwaterowanie w hotelu 3* ze SPA, pokoje 2,3,4,studio 2+2 os. z pełnym węzłem sanitarnym
– wyżywienie wg programu
– impreza wraz z konsumpcją przy muzyce mechanicznej
– bilety wstępu , ubezpieczenie NNW 5000 zł.
– pilot / lokalny przewodnik

Wyślij ofertę do znajomych!