BIESZCZADY. LWÓW

/BIESZCZADY. LWÓW
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

BIESZCZADY. LWÓW

2020-07-14T11:27:51+00:00
Ilość dni: 5 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Bieszczady. Solina. Myczkowce. Polańczyk.
Lwów. Cmentarz Łyczakowski. Cmentarza Orląt Lwowskich.

1-2. Dzień
W
yjazd z miejsca zbiórki o godz. 20:00. (Godzina wyjazdu uzależniona od miejscowości wyjazdu). Przyjazd do Leska – postój na poranną toaletę i kawę.
Przejazd trasą Pętli Bieszczadzkiej, gdzie zobaczymy uroki regionu.
Aby ocalić od zapomnienia dziedzictwo kulturowe Bojków – grupy etnicznej zamieszkującej te tereny powstało Muzeum Kultury Bojkowskiej w Myczkowie, które zwiedzimy. Następnie Polańczyk, to piękna miejscowość sanatoryjno-uzdrowiskowa położona w samym środku Bieszczad nad malowniczymi wodami Zalewu Solińskiego. Spacer podczas którego, wejdziemy na punkt widokowy, oraz z krótką wizytą do sanktuarium. Zwiedzimy zabytkowy kościół Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości-dawniej cerkiew z 1907. gdzie znajduje się cudowna ikona Matki Boskiej z Dzieciątkiem zw. Matką Boską Łopieńską pochodząca z 1 poł. XVII w. Przejazd przez Bukowiec. Ustrzyki Dolne / czas wolny na ewentualne zakupy na lokalnym bazarze /.Dalej przejazd malowniczą górską trasą przez Łobozew , która prowadzi wzdłuż j. Myczkowskiego, zobaczymy zespoły zapór w Myczkowcach i Solinie. Zbiornik wodny w Myczkowcach jest tzw. „zbiornikiem wyrównania dobowego” dla zbiornika w Solinie. Budowę rozpoczęto w okresie międzywojennym, a ukończono dopiero w latach 1956-1960. Zapora w Myczkowcach jest pierwszą hydroenergetyczną budowlą zbudowaną w Polsce po zakończeniu II wojny światowej. Natomiast  zapora w Solinie powstała wysiłkiem 2 tysięcy ludzi w ciągu 4 lat. Największa jak dotąd w Polsce zapora rzeczna i hydroelektrownia , o długości 664 m, podzielona na 43 sekcje o wysokości 82 m.. a za nimi rozlało się szeroko w górach „bieszczadzkie morze”. Elektrownia Wodna Solina została uruchomiona w 1968 r. jako  szczytowo-pompowa, nieustannie budzi podziw i zachwyt. Spacer po Solinie. Zakwaterowanie w hotelu 3*.

Obiad w porze kolacji, nocleg.
3. Dzień
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Przejazd do Lwowa. Niezwykle bogate w zabytki niegdyś wielonarodowościowe miasto łączące dwie kultury – łacińskiego Zachodu i bizantyjskiego Wschodu. Zwiedzanie miasta. Wejście na wzgórze zamkowe. Jest to najwyższy punkt Lwowa (na wysokości 409 m nad poziomem morza) i położony jest tam Zamek Wysoki, który został wzniesiony w II połowie XIV wieku przez króla Polski Kazimierza III Wielkiego. Zbudowany został w miejscu zamku drewnianego, wzniesionego po 1251 roku przez króla Rusi Daniela Halickiego. Zniszczony w 1704 roku, rozebrany w roku 1772. Z zamku roztacza się piękny widok na historyczne Stare Miasto i charakterystyczne zielone kopuły kościołów. Następnie zwiedzanie Cmentarza Orląt, gdzie spośród pochowanych tam prawie 3000 żołnierzy, część to Orlęta Lwowskie, czyli młodzież szkół średnich i wyższych oraz inteligencja. Nazywany on był przez Polaków miejscem świętym (Campo Santo) oraz Cmentarz Łyczakowski. Jest to najstarsza zabytkowa nekropolia Lwowa, położona we wschodniej części miasta na malowniczych wzgórzach wśród specjalnie zaprojektowanego, starego drzewostanu tworzącego szereg alei. Jest miejscem pochówku wielu zasłużonych dla Polski i Ukrainy ludzi kultury, nauki i polityki. Na cmentarzu znajduje się wiele zabytkowych nagrobków o wysokiej wartości artystycznej, przedstawiających alegoryczne postaci i wizerunki zmarłych, a także liczne kaplice, edykuły, kolumny i obeliski, w różnych stylach. Dalej zobaczymy główny deptak Lwowa z placem Halickim i placem Adama Mickiewicza z pomnikiem wieszcza, słynną Operą Lwowską, plac Katedralny z katedrą łacińską i kaplicą Boimów, kościół Jezuitów. Dalej przejdziemy na rynek miejski – Ratusz wraz z zespołem zabytkowych kamienic. Obiad w porze kolacji, powrót do hotelu.

Dla chętnych Lwów nocą- śladem kolejnych kultowych lokali…nocleg.
4. Dzień
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Wyjazd na zwiedzanie Lwowa: cerkiew św. Jura, Ratusz Lwowski, rynek, katedra łacińska, sklep firmowy Baczewski alkohole, Wieża Prochowa, Plac Halicki, prospekt Swobody (Wały Hetmańskie), kwartał ormiański i kwartał żydowski, cerkiew ormiańska, kościół Bernardynów. Pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Potockich, Opera Lwowska – zwiedzanie. Następnie  zwiedzanie Lwowskiej Fabryki Czekolady. Od samego wejścia do lokalu unosi się zapach słodkich wyrobów, które chwali sobie nawet najwybredniejsza klientela. Na parterze i najwyższym piętrze wysokiej kamienicy mieszczą się kawiarnie. Drugie i trzecie zajmują sklepy z czekoladami, zaś na samej górze odkryjecie piękny taras z widokiem na Lwów. Muzeum mieści się nieopodal Rynku i oferuje możliwość podziwiania mistrzów cukierniczych przy pracy. Warto zakupić na pamiątkę, rzemieślnicze wyroby ze Lwowa. Możliwość wejścia do Teatru Piwa Prawda, przy Rynku. Kiedyś tam mieścił się zakład jubilerski i sklep z zegarkami Zipper. Obiad w porze kolacji. Dla chętnych Lwów nocą śladem kolejnych kultowych lokali…nocleg.
5. Dzień
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Wyjazd w drogę powrotną. Na trasie przejazdu obiad. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autobusem, klimatyzacja, dvd, w-c cafe-bar , kawa, herbata na czas przejazdu gratis,zakwaterowanie w hotelu 3*, pokoje 2 os, wyżywienie wg programu , pilot / lokalni przewodnicy, bilety wstępu, ubezpieczenie NNW  20 000 zł, KL 20 000 euro

LWÓW: możliwość zorganizowania imprezy integracyjnej z konsumpcją +… przy muzyce w cenie od 60 zł / os., oraz wyjścia do Opery Lwowskiej – koszt biletu ok. 30 zł

Bieszczady. Solina. Myczkowce. Polańczyk.
Lwów. Cmentarz Łyczakowski. Cmentarza Orląt Lwowskich.

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.