Błękitna Planeta (Den Bla Planet) to największe i najnowocześniejsze interaktywne akwarium w Północnej Europie, które zostało otwarte w marcu 2013 roku. Usytuowany 8 km do Kopenhagi na wyspie Amager obiekt to  innowacyjny projekt stworzony przez duńskie studio architektoniczne 3XN mające już na swoim koncie inne futurystyczne budynki.
Akwarium umiejscowienie jest na podwyższonym cyplu, co stanowi swoiste połączenie pomiędzy morzem a stałym lądem. Kształt budynku zbliżony jest do wiru wodnego, co szczególnie mogą zaobserwować podróżni zbliżający się do lotniska w Kopenhadze, które znajduje się w niedalekiej odległości od The Blue Planet. Zewnętrzna warstwa budynku składa się z małych aluminiowych elementów przypominających rybią łuskę, tak aby charakter budynku komponował się z otoczeniem.

Wnętrze budynku zostało zaadaptowane w taki sposób aby zwiedzający mogli poczuć się jakby chodzili po dnie morza lub oceanu. Z położonego w centralnej części okrągłego foyeru można udać się na zwiedzanie różnych ekspozycji w jedną z wielu odnóg „wiru”. W każdej z nich można zaobserwować inne motywy fauny i flory charakterystyczne dla rzek, jezior, mórz i oceanów.
Błękitna Planeta to dom dla ponad 20.000 ryb i innych zwierząt wodnych ,w tym rekinów, barakud czy lwów morskich, zamieszkałych w 53 akwariach mieszczących łącznie około 7 milionów litrów wody. Warto zaznaczyć, iż woda morska, która wymagana jest w zimnych akwariach słonowodnych, pompowana jest prosto z morza Bałtyckiego przy pomocy rury mierzącej 1,7 km długości. Ponadto w celu zapewnienia zdrowego, i jak najbardziej zbliżonego do naturalnego środowiska dla ryb i pozostałych organizmów, cała woda w akwarium jest filtrowana i odkażana co godzinę.

Największym akwarium na terenie kompleksu jest The Ocean Tank, które mierzy 16 metrów długości, 8 metrów wysokości i waży około 60 ton. Dodatkowo zostało ono wykonane przy pomocy szkła akrylowego, które uważa się  za aż do 20 razy bardziej odporne na uderzenia niż tradycyjne szkło.

W przerwie na zwiedzanie na odwiedzających czeka restauracja z widokiem na morze, w której można skosztować świeżej ryby i owoce morza.

1.Dzień
Wyjazd z miejsca zbiórki nocny przejazd

2.Dzień
Przejazd przez Niemcy na przeprawę promową do miejscowości Rostock, Zaokrętowanie na promie. Przeprawa promowa do duńskiego Gedser. Następnie przejazd autokarem w kierunku Kopenhagi. Zwiedzanie rozpoczniemy od głównego punktu programu: wejście do Akwarium Błękitna Planeta (przewidywany czas pobytu ok. 3 godziny; pilot informuje o godzinie zbiórki). Następnie po zakończeniu wizyty w kompleksie Błękitna Planeta zwiedzanie Kopenhagi. W programie m.in. pomnik Syrenki, Przystań Królewska – Port, Fontanna Gefion, Pałac Amalienborg, ogrody Tivoli. W czasie zwiedzania czas wolny na zakupy i posiłek. Wyjazd w drogę powrotną w godzinach wieczornych. Przejazd na przeprawę promową Gedser – Rostock i przejazd autokarem, busem lub minibusem nocny  do Polski.

3.Dzień
Przyjazd do miejsca zbiórki.

Świadczenia
transport autokarem klasy LUX (klimatyzacja, cafe – bar, DVD, WC) , busem lub minibusem
– opiekę pilota oraz lokalny przewodnik
– ubezpieczenie NNW i KL

Dodatkowo płatne
– bilet wstępu do kompleksu Błękitna Planeta

– 160 DKK / os. dorosła i dziecko powyżej 12 lat
– 95 DKK / dziecko 3-11 lat
– koszty programowe 10 euro + obiad

Wyślij ofertę do znajomych!