MAZURY WYGRYNY k/RUCIANE-NIDA

 

PŁYWAMY I ŚPIMY NA JACHTACH ORAZ PŁYWAMY W PONTONACH I ŚPIMY W NAMIOTACH –

AHOJ PRZYGODO!
 

MAZURY: Główny szlak Wielkich Jezior Mazurskich należy do najpiękniejszych nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Długość szlaku wynosi 111km. Znajdziemy tu połączone ze sobą jeziora o różnym charakterze – szeroko rozlane Śniardwy, Mamry, Niegocin, połączone z wąskimi rynnami jezior takich jak Nidzkie, Bełdany czy Tałty. Brzegi są bardzo urozmaicone, na jeziorach występuje duża ilość wysp. Środkową część szlaku łączy cały zespół sztucznych kanałów. Kanały są również w Giżycku – łączą jeziora Niegocin i Kisajno.
 

W Błękitnej Szkole mogą uczestniczyć osoby, które nie miały wcześniej styczności z żaglami.

Rejsy odbywają się na najbardziej bezpiecznych jachtach na Mazurach, pod okiem wykwalifikowanych BOSSów. Każdy z nich ma następujące uprawnienia:

-jest ratownikiem WOPR

-ma uprawnienia sternika

-jest instruktorem survivalu

-jest wychowawcą kolonijnym

-ma uprawnienia kierownika wypoczynku dzieci i młodzieży
 

ZAKWATEROWANIE:

TES 32 DREAMER LUX – wszystkie jachty posiadają bogate i komfortowe wyposażenie. W standardzie znajdują się: koło sterowe, ogrzewanie, lodówka, WC, sztuczny sztag, lazy jack. Wysokość wnętrza – 190cm, 3 zamykane kajuty, TV, DVD, instalacje wody pitnej, CD, radio, niezbędne naczynia i sztućce. Ilość osób na jachcie: 8 + sternik

 podczas spływu pontonami z atestem (10os.)Każdy uczestnik wyposażony jest w kapok i pagaj.

WYŻYWIENIE:posiłki przygotowywane są przez załogę pod okiem sternika, z prowiantu dostarczonego przez organizatora.

 

1 DZIEŃ Wyjazd z miejsca zbiórki przejazd autokarem, busem lub minibusem  Zaokrętowanie, wykład  z teorii żeglowania i bezpieczeństwa ,  ognisko integracyjne
 
2 DZIEŃ  nauka żeglowania:Kierunek Śniardwy, wizyta w Polskiej Akademii Nauk w Popielnie, ognisko – szantowanie, nocleg w Porcie „Wierzba”

3 DZIEŃ Kierunek Mikołajki, spacer po Mikołajkach, przesiadka na pontony, przyjazd uczestników spływu w bazie w Krutyni. Wieczorem ognisko integracyjne i zabawa (kiełbaski, napoje, sałatki, pieczywo, kartofle pieczone, chleb wiejski ze smalcem) Nocleg na polu namiotowym.

4 DZIEŃ Spływ Jezioro Krutyńskie – Ukta – trasa o długości 13,5km. W trakcie spływu przewidziana jest przerwa i zwiedzanie zabytkowego młyna wodnego w Krutyńskim Piecku oraz Klasztoru Starowierców w Wojnowie. Po dopłynięciu do Ukty – obiad. Nocleg na polu namiotowym „U Wajsa” -jednym z najpiękniejszych na szlaku. Wieczorem relaks w tradycyjnej fińskiej saunie. Następnie zabawa przy ognisku.

5 DZIEŃ Spływ przepięknym odcinkiem rzeki Krutyni na trasie Ukta – Nowy Most (rezerwat Krutyni Dolnej im. M. Wańkowicza). Po dopłynięciu – obiad, a następnie fakultatywnie wycieczka do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie (wstęp ok. 15zł) Przesiadka na jachty.

6 DZIEŃ wyokrętowanie, rozdanie pamiątek z rejsu, powrót do domu autokarem, busem lub minibusem.

 

ŚWIADCZENIA

noclegi na jachtach i w namiotach

opłaty portowe, paliwo

wyżywienie 3x dziennie

spływ kajakami z ratownikiem

realizacja programu

opieka wykwalifikowanej kadry (sterników) , opieka pilota

ubezpieczenie NNW

transport autokarem, busem lub minibusem

 

DODATKOWO PŁATNE

dodatkowego ubezpieczenia (OC, sprzęt) – 40zł

wyjść fakultatywnych

pamiątek z rejsu

suchego prowiantu

opłat za prysznice i wc w portach lub na przystaniach – ok. 70-100zł

 

UWAGA

Możliwość podstawienia jachtów w dowolnym porcie na Mazurach, wg życzeń grupy.

Powyższy program jest przykładowy. Istnieje możliwość indywidualnego dostosowania programu do zainteresowań i wymagań grupy.