Kategoria: Pielgrzymki
Kierunek wyjazdu: Indie
Transport: Autokar, Samolot

1 DZIEŃ

Wyjazd z miejsca zbiórki przejazd na lotnisko w Warszawie. Przelot do Bombaju z międzylądowaniem. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

2 DZIEŃ

Śniadanie. Nabożeństwo w kościele św. Józefa w Colaba. Zwiedzanie miasta: Bramy Indii; tura objazdowa: kościół Afgański, Sekretariat Stanu Maharasztra, bulwar Marine Drive – „Naszyjnik Królowej”. Wizyta w świątyni dżinijskiej, Wiszących Ogrodach, Chowpatty, Kamala, parku Nerhu, Mani Bhavan. Zobaczymy także pociąg kolei, którą podróżują okoliczni mieszkańcy. Następnie: targ Crawford, fontanna Flora. Powrót do hotelu. Wieczorem przejazd do portugalskiego kościoła Zbawienia w Dadar. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

3 DZIEŃ

Śniadanie. Przelot do Cochin. Przejazd do Kumarakom. Po drodze – wizyta w kościele Mannama – ważnego miejsca pielgrzymkowego chrześcijan, z relikwiami błogosławionego Cyriaka Eliasza Chavary oraz – w Kościele Bharananganam, z relikwiami św. Siostry Alfonsy. Zakwaterowanie w hotelu w Kumarakom. Obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do Cochin. Po drodze, rejs łodzią po rozlewiskach – Backwaters. Zakwaterowanie w hotelu. Tura zwiedzania: Pałac Holenderski, synagoga żydowska (zamknięta w piątki), kościół św. Franciszka. Przejazd wzdłuż nabrzeża, zobaczymy chińskie sieci rybackie, wprowadzone w XIV w. Następnie: ok. 500-letni Fort Kochi z budynkami z czasów portugalskich i brytyjskich. Wieczorem – nabożeństwo w kościele Santa Cruz w Forcie Kochi. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

5 DZIEŃ

Śniadanie. Lot na Goa. Przejazd do hotelu. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

6 DZIEŃ

Śniadanie. Poranna prywatna Msza Św. w kościele Pilar – sanktuarium goańskiego księdza – Agnelo De Souza. Tura zwiedzania: zbocze Wzgórza Altinho, przejazd do Donapaula – największy indyjski naturalny port Marmgoa. W Starym Goa nawiedzimy Bazylikę Bom Jesus, z relikwiami św. Franciszka Ksawerego. Następnie: katedra, kościół św. Kajetana, kościoły: Matki Boskiej Różańcowej i św. Moniki. Obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ

Śniadanie. Całodzienny czas wolny na wypoczynek, plażowanie i korzystanie z atrakcji hotelowych. Obiadokolacja i nocleg.

8 DZIEŃ

Śniadanie. Nabożeństwo. Przejazd na lotnisko, przelot do Delhi. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

9 DZIEŃ

Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie Starego i Nowego Delhi: Czerwony Fort, Raj Ghat poświęcony Mahatmie Gandhiemu, Jama Masjid – największy meczet Indii. Czas wolny na orientalnym bazarze Chandi Chowk. New Delhi: świątynia Lakshmi Narayan, Rashtrapati Bhavan, budynek Parlamentu. Wizyta w mauzoleum cesarza Humajuna, XII-wieczny minaret Qutab Minar. Nabożeństwo w kościele św. Dominika w Vasant Vihar. Obiadokolacja i nocleg.

10 DZIEŃ

Śniadanie. Wyjazd do Agry, zakwaterowanie. Wizyta w forcie Agry z Salami: Audiencji Publicznych, Prywatnych i pałacami cesarskimi. Po południu – wizyta w domu Matki Teresy. Obiadokolacja i nocleg.

11 DZIEŃ

Wyjazd na zwiedzanie Tadź Mahal o wschodzie słońca – mauzoleum zbudowanego w 1560 r. przez Szahdżahana, na cześć ukochanej żony Mumtaz Mahal. Powrót do hotelu na śniadanie. Przejazd do Jaipur. Po drodze – wizyta w Fatehpur Sikri: grób Salim Chisti, Panch Mahal i inne pałace zachowane w dobrym stanie. Po przyjeździe do Jaipur – zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

12 DZIEŃ

Poranne nabożeństwo w kościele St Angelem. Następnie: Hawa Mahal – Pałac Wiatrów, wizyta w Forcie Amer – przejażdżka na słoniu. Kolejna tura zwiedzania: Pałac Maharadży – dawna rezydencja królewska, zajmująca prawie jedną siódmą powierzchni miasta, Jantar Mantar – największe kamienno-marmurowe obserwatorium na świecie. Obiadokolacja i nocleg.

13 DZIEŃ

Poranne nabożeństwo w kościele św. Ksawerego. Przejazd do Delhi. Czas wolny. Pożegnalna obiadokolacja. Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski.

14 DZIEŃ

Przelot do Warszawy .

ŚWIADCZENIA:

– przelot na trasie Polska – Indie – Polska wraz z opłatami lotniskowymi
– transport klimatyzowanym autokarem ,busem lub minibusem
– 12 noclegów w hotelach **** pokoje 2-osobowe
– śniadania i obiadokolacje
– przeloty wewnętrzne na terenie Indii
– opiekę pilota, lokalnego przewodnika , opieka księdza
– ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 30 000 € i NNW do 4000 € I do 5000 zł w RP

Uwaga

wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych
niezbędny dokument – paszport ważny minimum 12 miesięcy + wiza
na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i inne wydatki związane z realizacją program należy przeznaczyć 150 USD
dopłata do pokoju 1 os. – 800 zł

Wyślij ofertę do znajomych!