1.DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki i przejazd  uczestników autokarem lub busem  na lotnisko w Warszawie. Przelot do Lizbony. Przejazd na nocleg do Bragi.

2.DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Bragi – miasta założonego jeszcze  przez Rzymian jako Bracara Augusta. Zobaczymy Bazylikę Bom Jesus z charakterystycznymi, barokowymi schodami. Z kolei udamy się na zwiedzanie pierwszej stolicy Portugalii – Guimarães. Miasto szczyci się dobrze zachowanymi zabytkami ukazującymi ewolucję architektury portugalskiej na przestrzeni wieków. Powrót na obiadokolację i nocleg.

3.DZIEŃ
Po śniadaniu udamy się do jednego z producentów wina np. Quinta de Aveleda. Pospacerujemy po otaczających posiadłość romantycznych ogrodach a degustując rozmaite wina zapoznamy się z tajnikami ich produkcji. Możliwość zakupów. Przejazd do Porto drugiego co do wielkości miasta Portugalii, malowniczo położonego nad rzeką Douro. Zobaczymy między innymi stare miasto z kościołem pw. św. Franciszka. Udamy się także w okolice miasta do jednej z licznych piwnic wina Porto – degustacja oraz możliwość zakupów. Powrót na obiadokolację i nocleg.

4.DZIEŃ
Śniadanie.  Przejazd  do dawnej stolicy Portugalii – Coimbry, położonej nad rzeką Mondego, na styku gór Serra da Estrela. Coimbra słynna jest przede wszystkim z najstarszego w Portugalii, bo założonego w 1290 r. uniwersytetu. Zobaczymy m.in. bibliotekę uniwersytecką, w której znajduje się około 300 tysięcy woluminów dekorowanych złotem i egzotycznymi gatunkami drewna. Czas wolny, po którym przejazd do Batalha, która zachwyci nas arcydziełem stylu manuelińskiego – klasztorem Santa Maria da Victoria. Podziwiać będziemy Kaplicę Fundatorów ze wspaniałymi witrażami, Królewskie Krużganki oraz Kapitularz, gdzie znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza. Następnie udamy się do słynnego kurortu nad Atlantykiem – Nazare, gdzie na szerokiej plaży z widokiem na klif odprężymy się i odpoczniemy. Obiadokolacja i nocleg w Fatimie.  Dla chętnych udział w wieczornej procesji światła.

5.DZIEŃ
Śniadanie, po którym zwiedzanie Fatimy oraz czas wolny. Przejazd do urzekającej Sintry, której pięknem zachwycał się m.in Lord Byron. Zwiedzanie miasta. W czasie wolnym możliwość poznania urokliwych, wąskich uliczek i skosztowania świetnych lokalnych ciasteczek. Przejazd na Cabo da Roca – najdalej na zachód wysunięty punkt Starego Kontynentu. Ten bezustannie smagany atlantyckim wiatrem i falami przylądek tworzy zapierające dech w piersiach 140 metrowe urwisko skalne. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Lizbony.

6.DZIEŃ
Śniadanie, po którym całodzienne zwiedzanie Lizbony – zobaczymy Klasztor oraz Kościół Hieronimitów, wieżę Belem – miejsca startu wielu odkrywczych podróży portugalskich żeglarzy. Spacer do Pomnik Odkrywców, który ciekawie przedstawia historię ważnych portugalskich odkryć  geograficznych. Przed dalszym zwiedzaniem zaczerpniemy relaksu rozkoszując się tradycyjnym smakołykiem Lizbony – pasteis de Belem, której receptura wyrobu jest pilnie strzeżoną tajemnicą. Zobaczymy Katedrę oraz Kościół św. Antoniego. Przejedziemy się zabytkowym tramwajem w dzielnicach Baixa i Alfama. Czas wolny, po którym przejazd do stołecznej dzielnicy EXPO. Idąc brzegiem Tagu poznamy interesujące Ogrody Świata z roślinnością z wielu stref klimatycznych, z wielu kontynentów. Obiadokolacja przy muzyce Fado. Powrót na nocleg.

7.DZIEŃ
Śniadanie, po którym całodzienny czas wolny nad Atlantykiem. Dla chętnych wycieczka fakultatywna: Lizbona i kurorty nad Atlantykiem Estoril, Cascais. 

8.DZIEŃ
Śniadanie . Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA:
– Przelot Warszawa – Lizbona – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi
– transport autokarem lub busem  na terenie Portugalii oraz transport autokarem lub busem na terenie Polski
– 7 noclegów w hotelach ***, pokoje 2-3 os.z łazienkami, małżeństwa pokoje 2 os.
– 7 śniadań, 6 obiadokolacji
– opiekę i informację turystyczną pilota i przewodnika
– ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 10 000 € i NNW do 2 000 €, do 5 000 zł na terenie RP

Dodatkowo płatne
 Na bilety wstępu  i inne wydatki programowe 100 €