1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki. Przyjazd do Malborka, zwiedzanie dawnej stolicy państwa krzyżackiego. Zamek gotycki – jedna z najpotężniejszych warowni Europy, wzniesiony przez Krzyżaków w latach 1274-1457. Siedziba Wielkich Mistrzów Krzyżackich – trzyczęściowa twierdza obronna w stylu gotyckim o kubaturze ponad 250 000 m³. Składa się z zamku niskiego, zamku średniego i zamku wysokiego. Jest to jeden z największych zachowanych zespołów gotyckiej architektury na świecie. Obiekt wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Przejazd do Braniewa, zakwaterowanie w Hotelu Warmia & SPA 3*, obiad w porze kolacji. Proponujemy zabawą przy muzyce mechanicznej z biesiadą grillową. Nocleg.

2 DZIEŃ
Późniejsze śniadanie w formie stołu szwedzkiego, Braniewo, Spacer wzdłuż dawnej fosy miejskiej otaczającej Stare Miasto: wieża bramna z kaplicą na piętrze pozostałość zamku Braniewskiego, zwiedzanie mini-zoo, park miejski z dawną stadniną koni, dom zakonny Sióstr Katarzynek, amfiteatr miejski, budynek dawnej akademii papieskiej Hozjanum, spichlerz z XVIII w, bazylika Mniejsza pw. św. Katarzyny z relikwiami Bł. Reginy Protman założycielki zakonu Sióstr Katarzynek, dalej pozostałości murów obronnych (XIV w.): fragmenty baszt, wieże. Wyjazd na rejs po Kanale Elbląskim, na trasie Buczyniec-Elbląg. Przepłynięcie przez jezioro Drużno, rezerwat fauny i flory, gdzie swoje lęgowiska ma ok. 200 gatunków ptaków. Statek pokonuje różnicę wysokości ponad 100 m przy pomocy 5 pochylni oraz specjalnego wózka, którym jest transportowany. Jedyny czynny taki obiekt hydrotechniczny w skali światowej. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, rekreacja w hotelowym Spa: basen, jacuzzi, sauna, łaźnia parowa, grota solna, fitness. Nocleg

3 DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Wyjazd do Elbląga, zwiedzanie Starego Miasta m.in. Muzeum Archeologiczno – Historyczne, Katedra Św. Mikołaja, Brama Targowa. Przejazd do Kadyn (dawnej letniej rezydencji Cesarza Prus Wilhelma II) zobaczymy 700-letni dąb, barokowy pałac z końca XVII wieku, którego budynki gospodarcze są dziś luksusowym hotelem, stadninę koni, klasztor Franciszkanów. Wyjazd do Fromborka. Zwiedzanie Wzgórza Katedralnego, przepiękna archikatedra z XIV wieku, wejście na wieżę Radziejowskiego z XVII wieku z wahadłem Faucaulta, obrazującym ruch ziemi wokół słońca. Z tarasu widokowego roztacza się przepiękna panorama miasta, Zalewu Wiślanego. Następnie zwiedzanie Muzeum Mikołaja Kopernika, spacer przez miasto do portu, czas wolny. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji. Nocleg.

4 DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Wyjazd do Gdańska. Stare Miasto, zobaczymy między innymi: Bazylikę Mariacką – największa ceglana, gotycka świątynia w Polsce i Europie, ponad 0,5h powierzchni i może pomieścić ponad 25 tys. osób, mury obronne z basztami z XV i XVI wieku, Dwór Artusa, Złotą Kamieniczkę, Wielki Arsenał, a także pomnik Ofiar Grudnia z 1970 roku (Solidarność). Zwiedzimy Europejskie Centrum Solidarności to instytucja edukacyjno-muzealna, która poprzez zachowanie i propagowanie wspomnień o Sierpniu 80 i dorobku Solidarności. Następnie wyjazd do Sopotu, spacer najdłuższym drewnianym molo w Europie, które ma 511,5m długości. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji. Nocleg.

5 DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Przejazd do Torunia. Cała toruńska starówka jest pomnikiem historii najwyższej klasy światowej. Rozplanowanie zespołu staromiejskiego nie zmieniło się od czasów średniowiecza. Dzięki temu dziś możemy podziwiać wspaniały kompleks architektoniczny z tak doskonałymi rozwiązaniami urbanistycznymi, powstałymi w połowie XIII wieku. Spacer z przewodnikiem: Krzywa Wieża, przedmurza i ruiny zamku krzyżackiego, Katedra, Ratusz, pomnik Kopernika, fontanna Flisaka, dom Kopernika. Czas na zakup pierników. Zobaczymy sławny zespół staromiejski, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.  Powrót w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA:
– transport autokarem, busem lub minibusem
– zakwaterowanie w hotelu, pokoje 2,3 osobowe
– wyżywienie wg programu
– opieka pilota
– lokalni przewodnicy
– ubezpieczenie NNW 5000 zł

DODATKOWO PŁATNE
– bilety wstępu w cenie Zamek w Malborku 31,5 zł / os, rejs 80 zł /os, muzeum w Elblągu 10 zł / os, Frombork 16 zł / os,  ECS Gdańsk 15 zł / os, Molo w Sopocie 7,5 zł / os

PROPONUJEMY
– zabawę przy muzyce mechanicznej połączoną z biesiadą grillową, przekąskami  +….. w cenie od 65 zł /osoba

Wyślij ofertę do znajomych!