Bratysława jest stolicą Republiki Słowackiej. To miasto leży nad Dunajem, które osiąga tu prawie 300 m szerokości. Oba brzegi łączą cztery mosty. Najnowocześniejszym i najbardziej znanym jest most Słowackiego Powstania Narodowego (SNP). Jest to most drogowy i jednocześnie symbol miasta wiodący bezpośrednio do centrum stolicy. Kolejną wizytówką miasta jest Zamek Bratysławski. Wzniesiony na granitowym wzgórzu 80 m nad lustrem Dunaju zachwyca gości czterema wieżami, które zwieńczają narożniki murów obronnych. Sylwetka tego zamku jest umieszczona w herbie miasta. Styl architektoniczny Starego Miasta późny barok czasów terezjańskich. Na prawym brzegu Dunaju znajduje się ogromna dzielnica mieszkalna Petrzalka, w której dominują bloki mieszkalne z wielkiej płyty i przypominają o socjalistycznej przeszłości państwa.

1.Dzień
Wyjazd z miejsca zbiórki przejazd  do Bratysławy. Kolacja i nocleg w hotelu trzy- lub czterogwiazdkowym.

2.Dzień
Po śniadaniu zwiedzanie miasta, które na przestrzeni swojej historii było również stolicą Węgier. Na trasie zwiedzania znajdują się m.in. Pałac Prymasowski, gotycka katedra, Zamek Bratysławski. Następnie przejażdżka statkiem po Dunaju do średniowiecznego zamku Devin, który leży u zbiegu Rzek Dunaju i Morawy. Kolacja w typowej słowackiej restauracji.

3.Dzień
Po śniadaniu odbędzie się wycieczka w Białe Karpaty. Pierwszym celem jest manufaktura ceramiki w Modrej. Mogą Państwo przyglądać się pracy garncarzy, jak również sami usiąść do koła garncarskiego i spróbować własnych sił. Następnie przejazd do Skalicy, miasteczka które już w średniowieczu było ważnym ośrodkiem rękodzieła i winiarstwa. Podczas spaceru po starym mieście zapoznają się Państwo z wyrobami sztuki ludowej oraz posmakują regionalnego wina Skalicka Frankowka czy też tradycyjnego słodkiego wypieku o nazwie trdelnik. Po pokrzepieniu się tymi specjałami udamy się do Muzeum Zahorskiego, w którym można oglądać typowe wyroby ceramiczne. Droga powrotna do Bratysławy będzie wiodła przez Holic i Stasin. Ta druga miejscowość to stare centrum pielgrzymkowe. Można w niej zwiedzić bazylikę. Kolacja i nocleg w Bratysławie.

4.Dzień
Śniadanie wyjazd  w drogę powrotną i przyjazd na miejsce zbiórki.

Świadczenia:
– 3 x nocleg w hotelu trzy- lub czterogwiazdkowym
– 3 x śniadanie2 x ciepła trzydaniowa kolacja w hotelu
– 1 x kolacje w regionalnej restauracji w Bratysławie
– 1 x rejs statkiem po Dunaju, 1x degustacja wina
– ubezpieczenie NNW i KL
– opieka pilota oraz przewodnika
– transport autokarem, busem lub minibusem

Dodatkowo płatne
Bilety wstępu do miejsc zwiedzanych

Wyślij ofertę do znajomych!