1 DZIEŃ
Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów. Przejazd do Budapesztu na obiadokolację i nocleg.

2 DZIEŃ
Śniadanie, po którym zwiedzanie miasta. Zobaczymy: bazylikę św. Stefana, poświęconą pierwszemu chrześcijańskiemu, węgierskiemu królowi Stefanowi, operę, most łańcuchowy – pierwsze połączenie leżących po przeciwnych stronach Dunaju Budy i Pesztu, park miejski z zamkiem Vajdahunyat, kopia węgierskiego zamku znajdującego się obecnie na terenie Rumunii, plac Bohaterów i pomnik Millenium z 36-metrową kolumną Archanioła Gabriela, aleja Andrassiego, budynek parlamentu dominujący nad otoczeniem z fasadą ozdobioną 88 postaciami władców węgierskich, plac Wolności z budynkami banku Narodowego i Telewizji, pałac Akademii Nauk. Udamy się na wzgórze Zamkowe panujące nad Wodnym Miastem. Zobaczymy dziedzińce zamkowe, basztę Rybacką, neogotycki kościół Macieja, gdzie odbywały się koronacje oraz Bramę Wiedeńską. Obiadokolacja. Wieczorem rejs po Dunaju. Powrót nocleg.

3 DZIEŃ
Śniadanie. Udamy się do Pannonhalma, do najstarszego węgierskiego opactwa położonego na św. Górze Panonii. Kompleks klasztorny wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie przejedziemy do Gyor. Zwiedzanie miasta. Nawiedzimy katedrę, w której znajduje się: płacząca ikona Matki Bożej, grobowiec Biskupa Męczennika, św. Wilhelma Apora oraz relikwiarz króla św. Władysława w kształcie hermy. Msza Św. w kościele Karmelitów pw. Matki Boskiej Niepokalanej. Udamy się także do kościoła Benedyktynów, niegdyś Jezuitów wzniesionego ku czci założyciela zakonu. Spacer przepiękną barokową starówką w miejscu spotkania trzech rzek Raby, Rábcy i Mosoni-Duna. Następnie przejazd do Csornej. Znajduje się tu kościół pw. NMP, a w klasztorze muzeum Historii Regionu. Na zakończenie dnia przejazd do Sopron, w którym zachowany został oryginalny układ ulic zabudowanych renesansowymi i barokowymi kamienicami. Spacer zabytkową starówką. Nawiedzimy gotycki kościół Benedyktynów pw. WNMP, z piękną salą kapitulną. Powrót na obiadokolację i nocleg.

4 DZIEŃ
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie stolicy Węgier. Nawiedzimy kościół pw. Matki Bożej Śnieżnej oraz kościół pielgrzymkowy eremitów NMP. Msza Św. Zwiedzimy także kaplicę w grocie, która po powstaniu w 1956 r. była zamurowana i dopiero kilka lat temu została ponownie otwarta. Przejazd nad Balaton. Wypoczynek – możliwość skorzystania z dobrodziejstw błotnego jeziora. Powrót na obiadokolację i nocleg.

5 DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do położonego w Zakolu Dunaju malowniczego miasteczka artystów Szentendre. Zwiedzanie Muzeum Marcepanu, panorama z punktu widokowego. Dalszy przejazd do Wyszehradu – średniowiecznej stolicy królów węgierskich. Zobaczymy: ruiny królewskiego pałacu, cytadelę oraz panoramę doliny Dunaju z pobliskich wzgórz. Kolejno udamy się do kolebki katolicyzmu na Węgrzech i miejsca narodzin św. Stefana – Esztergomu nad Dunajem. Nawiedzimy największą w tym kraju bazylikę. Krótki spacer po mieście. Na koniec dnia udamy się z wizytą do Marianosztra – do klasztoru ojców Paulinów, którzy założyli sanktuarium na Jasnej Górze w Częstochowie. Znajduje się tu Obraz Matki Bożej – Wielkiej Pani Węgier – XVIII-wieczna kopia cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Powrót na obiadokolację i nocleg.

6 DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA:
– transport autokarem lub busem
– 5 noclegów w hotelach ***, pokoje 2-3 os.z łazienkami, małżeństwa pokoje 2 os.
– 5 śniadań, 5 obiadokolacji
– opiekę i informację turystyczną pilota
– opiekę przewodnika
– opiekę duchową księdza
– ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 10 000 € i NNW do 2 000 €, do 5 000 zł w RP

UWAGA !
Jest to PIELGRZYMKA z opieką duchową kapłana i możliwością udziału w Mszach Świętych
Niezbędny dokument: paszport lub dowód osobisty ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu
Na bilety wstępu i inne wydatki programowe 50 €

Wyślij ofertę do znajomych!