Bułgaria, kraj leżący w samym sercu Półwyspu Bałkańskiego zachwyca przepięknymi plażami i morzem. Przyroda oraz zabytki kultury bizantyjskiej i śródziemnomorskiej zapewniają odwiedzającym urozmaicony wypoczynek.Złote Piaski to perła Bułgarskiej Riwiery. Ciepłe morze i skapana w słońcu piaszczysta plaża niemalże stykają się z przepięknym starym lasem. Lecznicze źródła mineralne powodują, że wypoczynek tutaj niezwykle korzystnie wpływa na organizm. Liczne dyskoteki, sklepiki z pamiątkami, restauracje z kuchnią regionalną urozmaicają pobyt w tym miejscu.

Hotel MAK *** położony w centrum Złotych Piasków, około 300 metrów od plaży. Pokoje 4-osobowe z łazienkami, klimatyzacją, TV i lodówką. Do dyspozycji gości: basen z leżakami, restauracja, lobby bar, bar przy basenie, recepcja, sejf w recepcji (dodatkowo płatny), windy, kantor, mały sklepik, internet (dodatkowo płatny) w Sky barze, Wi-Fi przy recepcji, sale konferencyjne, centrum fitness (dodatkowo płatne).

WYŻYWIENIE:
3 posiłki dziennie (kuchnia bułgarska): śniadania, obiady i kolacje w formie bufetu, suchy prowiant w dniu wyjazdu z Bułgarii.

1.DZIEŃ
Zbiórka i wyjazd z miejsca zbiórki.

2.DZIEŃ
Przejazd przez Słowację, Węgry i Rumunię

3.DZIEŃ
Przyjazd do Złotych Piasków w godzinach dopołudniowych, złożenie bagaży w hotelu, spacer po okolicy, lunch we własnym zakresie, zakwaterowanie, spotkanie organizacyjne, kolacja, nocleg.

4 – 11 DZIEŃ
Realizacja programu pobytu w Złotych Piaskach: wypoczynek, dyskoteki, plażowanie, kąpiele w morzu, rozgrywki sportowe (siatkówka, ping-pong, badminton, ringo), zajęcia rekreacyjne: twister, kalambury, zawody sportowe i konkursy z nagrodami, dyskoteka z DJ przy basenie hotelu. Wycieczki piesze po kurorcie i okolicy.Dodatkowo możliwość skorzystania z atrakcyjnych wycieczek fakultatywnych.

12.DZIEŃ
Śniadanie, wykwaterowanie, złożenie bagaży w hotelu, czas wolny na zakup pamiątek, obiad, zajęcia programowe, pobranie suchego prowiantu, wyjazd w drogę powrotną do Polski.

13.DZIEŃ
Przejazd przez Rumunię, Węgry, Słowację i Polskę.

14.DZIEŃ
Przyjazd do miejsca zbiórki

ŚWIADCZENIA:
– Transport autokarem o podwyższonym standardzie: klimatyzacja, barek, wideo, WC lub bus
– Wyżywienie według programu,
– Zakwaterowanie: 9 noclegów w hotelu,
– Opiekę: pilota, miejscowego ratownika i miejscową opiekę medyczną na wezwanie,
– Ubezpieczenie: KL (10 000 EUR), NNW (15 000 PLN), Bagaż (800 PLN)
– opiekunowie gratis

Dodatkowo płatne :
Opłaty klimatycznej za cały pobyt: 5 €/os.
Kieszonkowego – sugerujemy ok. 100€
Wycieczek fakultatywnych (realizowane przy odpowiedniej liczbie uczestników)

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:
Warna, delfinarium: największe miasto wybrzeża i letnia stolica Bułgarii. Miasto nowoczesne, ale i pełne zabytków z pięknym parkiem morskim i licznymi muzeami. Objazd miasta autokarem, zwiedzanie cerkwi katedralnej, udział w przedstawieniu z delfinami. (ok. 19 EUR)
Neseber: zabytkowe miasto ze starymi cerkiewkami bizantyjskimi, ruinami murów obronnych, malowniczymi uliczkami charakterystycznymi dla budownictwa czarnomorskiego. Neseber jest wpisany na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. (ok. 20 EUR).
Aquapark w Złotych Piaskach – całodzienny bilet wstępu (ok.19 EUR).
Pod żaglami: rejs z poczęstunkiem, łowieniem ryb i kąpielą w morzu. (ok. 25 EUR)
Bałczik – Kaliakra: miasteczko ze słynnym ogrodem botanicznym. Dawna rezydencja królów rumuńskich i półwysep Kaliakra. (ok. 16 EUR).
Jeep safari: wyprawa jeepami do Parku Przyrodniczego Złote Piaski oraz miejscowości Kiczewo i Osenowo, gry i zajęcia sportowe, wytwórnia rakiji, obiad w bułgarskim domostwie (ok. 23 EUR).
Istambuł – 1 dzień: Przejazd nocą, przyjazd do Istambułu wczesnym rankiem. Wycieczka autobusowa po centralnej części Istambułu, zwiedzanie Błękitnego Meczetu, hipodromu, egipskiego obelisku i Kolumny Wężowej. Przejazd do azjatyckiej części miasta przez Cieśninę Bosfor, zwiedzanie sklepu z wyrobami skórzanymi. Czas wolny. Powrót do Bułgarii. Bez wyżywienia.
WYMAGANY PASZPORT. (ok. 55 EUR + 16 EUR wiza turecka)