1-2 DZIEŃ

Wyjazd z miejsca zbiórki. Przejazd na nocleg tranzytowy, obiad w porze kolacji

3 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do Czarnogóry. Na trasie malownicze kaniony rzek i fantastyczne krajobrazy: najgłębszy w Europie kanion rzeki Tara, jego głębokość miejscami dochodzi do 1250 m, kanion rzeki Morača z XIII-wiecznym Monastyrem Morača. W drodze na Czarnogórską Riwierę przejazd przez Podgoricę – dawny Titograd. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.

4 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do Budvy – zwanej „małym Dubrownikiem”, zwiedzanie najważniejszych zabytków: Starówka, katedra św. Jana, pozostałości starożytnych budowli i średniowiecznych kaplic. Następnie przejazd nad Zatoką Kotorską – największy i najgłębszy fiord południowej Europy. Kolejnym punktem programu jest wizyta w Kotorze i spacer po urokliwych, wąskich i krętych uliczkach oraz zwiedzanie Katedry św. Trifona. Przejazd do Cetynii – dawnej stolicy Czarnogóry, spacer po mieście, w którym zachowały się liczne zabytki. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.

5 DZIEŃ

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Albanii do położonego nad Jeziorem Szkoderskim miasta Szkodra, jednego z największych centrów kulturalnych kraju, zwiedzanie: ruiny średniowiecznej twierdzy Rozafa, meczet, zabytkowe domy. Następnie przejazd do Kruje – „albańskiego Krakowa”, spacer po mieście: Zamek Skanderbega – bohatera narodowego, meczet, bazar. Przejazd w okolice Tirany, zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.

6 DZIEŃ

Śniadanie, zwiedzanie Tirany: Plac Skanderbega, Meczet Ethem Beja. Przejazd do Durres – miasta założonego w VII w. p.n.e przez Greków, obecnie największego portu w Albanii, zwiedzanie miasta. Wyjazd w kierunku granicy albańsko – macedońskiej, przejazd do Ochrydu, miasta uznanego w 1980 roku przez UNESCO za część światowego dziedzictwa. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.

7 DZIEŃ

Śniadanie, zwiedzanie kompleksu klasztornego św. Nauma, w którym znajduje się grób św. Nauma. Jak głosi legenda, położenie dłoni na płycie nagrobnej sprawi, iż usłyszymy bicie serca świętego. Zwiedzanie kompleksu. Przejazd do Skopje – stolicy Macedonii. Po drodze przejazd przez największy na Bałkanach Park Narodowy Mavrovo i zwiedzanie kompleksu klasztornego Sv. Jovan Bigorski, który poświęcony jest św. Janowi Chrzcicielowi, zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.

8 DZIEŃ

Śniadanie, zwiedzanie Skopje: Twierdza Skopsko Kale, Cerkiew św. Spasa, Stara Czarszija, Kamienny Most, Pomnik Matki Teresy, Stary Dworzec Kolejowy (pierwszy na Bałkanach), meczet Mustafa Paszy, wieża zegarowa, Stary Bazar. Wyjazd  w drogę powrotną

9 DZIEŃ

Przyjazd na miesjce zbiórki w godzinach wieczornych

ŚWIADCZENIA:
– przejazd autokarem z klimatyzacją, dvd, w-c, transport  9 osobowym, klimatyzowanym minibusem  ( 7 osób +1 kierowca + 1 przewodnik = 9 osób  ) lub bus
– zakwaterowanie w hotelu, pokoje 2,3, osobowe z pełnym węzłem sanitarnym
– wyżywienie wg programu
– pilot
– lokalny przewodnik
– ubezpieczenie KL 10.000 euro, NNW 10.000 zł

DODATKOWO PŁATNE:
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 50 euro

UWAGA !
Cena uzależniona jest od ilości uczestników oraz terminu realizacji.

Wyślij ofertę do znajomych!