Kategoria: Wycieczki dla seniorów
Kierunek wyjazdu: Litwa
Transport: Autokar

Grand SPA Lietuva położone jest w samym centrum uzdrowiska Druskiennik. Jest to gruntownie odnowione i unowocześnione byłe sanatorium Lietuva, które obecnie tworzy jeden kompleks z Hotelem Druskininkai i SPA Druskinikai.

Grand SPA Lietuva pod jednym dachem łączy: zakwaterowanie – hotel Lietuva 3* i hotel Druskininkai 4*, leczenie – pełen zakres usług sanatoryjnych, nowoczesna klinika stomatologiczna, park rozrywek wodnych – baseny i sauny, restauracje, kawiarnie, pomieszczenia do organizacji konferencji i imprez.
Podstawową funkcją Grand SPA Lietuva pozostaje pomoc gościom w odbudowie stanu fizycznego organizmu i wzmocnieniu sił duchowych zgodnie z dawnymi tradycjami uzdrowiska Druskiennik.

Warunki mieszkalne i udogodnienia
Centrum zdrowia i wypoczynku Grand SPA Lietuva proponuje swym gościom usługi zakwaterowania w czterogwiazdkowym hotelu Druskininkai oraz w trzygwiazdkowym hotelu Lietuva (data otwarcia grudzień 2009 roku ), w pokojach 1- i 2-osobowych oraz pokojach MiniLUX. Przestrzenne, przytulne, różnego typu pokoje służą zarówno do odpoczynku jak i do pracy.

W czasie pobytu w kompleksie Grand SPA Lietuva goście mogą się częstować potrawami kuchni Europejskiej w restauracjach (ogółem 4 restauracje), kawiarniach (2 kawiarnie), barach (2 bary). Jedyna w Druskiennikach restauracja panoramiczna „Cztery Wiatry“ z widokiem na okolice miasta, to wspaniałe miejsce na romantyczny posiłek we dwoje.
W czasie weekendu w restauracjach i barach są organizowane wieczory muzyki na żywo.

Centrum konferencyjne to cztery nowoczesne sale różnej wielkości, mogące pomieścić jednocześnie do 655 uczestników.

Park wodny Grand SPA Lietuva to miejsce o oryginalnej architekturze, gdzie dla terapii wykorzystuje się nie tylko wodę i ciepło, lecz i leczniczą moc sztuki. W wyjątkowym wnętrzu parku wodnego każdy może znaleźć swoją idyllę – wodę, powietrze, ziemię lub ogień. Do dyspozycji gości jest pięć różnych łaźni, a w części wodnej – długi basen do pływania oraz basen z szalonymi falami morskimi, wesoło obracającą się górską rzeką, basenik dla dzieci, wodospad, jacuzzi, zjeżdżalnie. Szczególnie dobroczynny wpływ ma basen z wodą mineralną – tutaj można nie tylko popływać, lecz także skorzystać z zabiegów indywidualnych kąpieli.

W centrum do dyspozycji gości znajduje się również kręgielnia, a w okresie letnim korty tenisowe.

Warunki lecznicze
Lecznica Grand SPA Lietuva jest jedną z najnowocześniejszych lecznic na Litwie i w krajach Bałtyckich, proponująca usługi leczenia, poprawy zdrowia oraz rehabilitacji. Zbudowana jest ona na źródle wody mineralnej, dlatego też ta woda, dostająca się prosto z szybu wykorzystywana jest w czasie różnorodnych zabiegów. Kuracjusze mogą wybierać z oferty ponad 100 różnych usług. Są to przykładowo konsultacje lekarzy z różnych dziedzin, diagnostyka funkcyjna, leczenie w barokamerze, kinezyterapia i ergoterapia, kąpiele lecznicze i prysznice, różne zabiegi z borowin, masaże zwykłe i podwodne, zabiegi fizjoterapeutyczne, krioterapia, refleksoterapia, haloterapia i wiele innych. W klinice stomatologii, leczone są wszelakie schorzenia jamy ustnej z wykorzystaniem wysokiej jakości surowców.

PROGRAM WELLNESS
W ramach programu WELLNESS goście korzystają z wyżywienia 2 razy dziennie: śniadanie (bufet), obiad albo kolacja oraz z 2 zabiegów – po jednym zabiegu z każdej grupy, wg zaleceń lekarza.

I grupa zabiegów:
Kąpiel lecznicza (mineralna, perełkowa, kwasowęglowa, wirowa (wspólna), 4-komorowe galwaniczne, kontrastowe oraz mineralne, 2-komorowe galwaniczne, kontrastowe oraz mineralne); albo zabieg borowinowy (aplikacja borowinowa, borowiny galwanizujące, kąpiel borowinowa);

II grupa zabiegów:
Prysznic leczniczy (prysznic cyrkulacyjny, prysznic Szarko, prysznic szkocki (kontrastowy), prysznic wznoszący się); albo kąpiel kontrastowa (baseny Kneipa)

Świadczenia

przejazd autokarem lub busem
noclegi,
śniadania i kolacje (szwedzki stół),
zabiegi zawarte w programie Wellness,
1h dziennie parku wodnego przy sanatorium Lietuva,
ubezpieczenie KL i NNW,
opieka pilota

Wyślij ofertę do znajomych!