1 DZIEŃ

Wyjazd z miejsca zbiórki. Przyjazd do Druskiennik. To pięknie położone miasto nad brzegiem Niemna o wspaniałej romantycznej atmosferze spokoju i niezniszczonej przyrody. Słynne litewskie uzdrowisko. W centrum zobaczymy kościół Matki Boskiej Szkaplerznej, który został zbudowany w latach 1912-1932 w stylu neogotyckim. Najciekawszą atrakcją miasta jest park zdrojowy ciągnący się aż do brzegów Niemna, liczne obiekty sanatoryjne, hotele, który zobaczymy w trakcie spaceru, czas wolny. Przyjazd na zakwaterowanie do Wilna, obiad podany w porze kolacji, nocleg.

2 DZIEŃ

Śniadanie. Wilno, zwiedzanie miasta, Antokol, gdzie zwiedzimy Kościół św. Piotra i Pawła, dalej przejedziemy na Cmentarz na Rosie, miejsce ostatniego spoczynku wielu zasłużonych Polaków, miejsce, gdzie we wspólnym grobowcu leży matka i serce syna J. Piłsudskiego. Spacer w obrębie Starego Miasta, Ostra Brama, Kościół św. Teresy, Cerkiew św. Ducha, Cerkiew i Klasztor Bazylianów, gdzie więziony był m.in. Adam Mickiewicz, Plac Ratuszowy, Dzielnica Żydowska, Kościół Św. Trójcy, Św. Ducha gdzie zobaczymy m.in. obraz  „ Jezu ufam Tobie”, budynek Uniwersytetu Wileńskiego, Pałac Prezydencki, Katedra św. Stanisława. Dzielnica Zarzecze ta często porównywana do paryskiego Monmartru lub do dawnej kopenhaskiej Kristianii, gdyż Zarzecze – to „republika” artystów. Dzielnica ma własny hymn, konstytucję, prezydenta, premiera, ambasadorów, biskupa oraz swojego patrona – Anioła Zarzecza z brązu. Obiad w porze kolacji, indywidualny wieczorny spacer, możliwość skorzystania z uroków Wilna które oferuje wiele nocnych  atrakcji, powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.

3 DZIEŃ

Śniadanie.  Przejazd do Trok,  które są jednym z najpiękniej położonych miast Litwy. Ma to związek z osobliwym ukształtowaniem terenu, malowniczością dolin, wąwozów, lasów oraz jezior, które tworzą wspaniały pejzaż, dzięki czemu uznawane są też często za perełkę w koronie Litwy. Spacer przez miasto, gdzie zobaczymy Kienesę świątynię Karaimów, oraz charakterystyczne domy mieszkalne. Przejście po drewnianym moście na  wyspę, gdzie zwiedzimy zamek Wielkich Książąt Litewskich na jeziorze Galve, wzniesiony z kamieni polnych i cegieł. Innym ciekawym obiektem jest kościół Nawiedzenia NMP ufundowany przez księcia Witolda ze obrazem słynącym z cudów Matki Boskiej Trockiej.  Był to drugi wizerunek Matki Bożej koronowany papieskim koronami na ziemiach ówczesnej Rzeczypospospolitej. Obraz pochodzi z II połowy XVI wieku. Czas wolny na zakupy wyrobów rękodzieła litewskiego, degustacja potraw karaimskich ( rosół, kibiny… ). Przejazd na zakwaterownie do Wilna, obiad w porze kolacji, nocleg.

4 DZIEŃ

Śniadanie, wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do miejsca zbiórki.

Transport

Przejazd odbędzie się 9 osobowym, klimatyzowanym minibusem  (7 / 8 osób + kierowca / pilot  + przewodnik = 9 osób ), bus lub autokar

ŚWIADCZENIA:
– autokar ; klimatyzacja, dvd, w-c, cafe – bar , bus lub minibus
– zakwaterowanie w hotelu, pok. 2 i 3- osobowe z pełnym węzłem sanitarnym
– wyżywienie wg programu
– pilot
– ubezpieczenie KL 10.000 euro i NNW 10.000 zł
– bilety wstępu