Egipt – rejs po Nilu

/Egipt – rejs po Nilu
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Egipt – rejs po Nilu

2020-07-14T11:29:48+00:00
Kategoria: Wycieczki zagraniczne, Wycieczki
Kierunek wyjazdu: Egipt
Transport: Samolot
Ilość dni: 8 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Poznaj z nami urokliwy Egipt – rejs po Nilu.

1. DZIEŃ
Warszawa, zbiórka uczestników w Warszawie na lotnisku Okęcie. Przylot do Hurghady (godziny wylotu i przylotu zostaną podane w późniejszym terminie). Transfer do hotelu. Kolacja. Nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie w formie suchego prowiantu. Rano zbiórka z bagażami (i paszportami) przy recepcji, wyjazd do Luksoru, czyli starożytnych Teb – „miasta o stu bramach”. Teby, podzielone Nilem na „miasto żywych” i „miasto umarłych”, były sanktuarium trójcy bóstw: Amona, Mut i Chonsu (Świątynia w Karnaku). Zwiedzanie zachodniego brzegu Nilu – Dolina Królów-Zwiedzanie 3 grobowców w Dolinie Królów (dodatkowo grobowiec Tutanchamona 100 LE) Kolosy Memnona, Świątynia Hatshepsut, lunch w lokalnej restauracji. Zaokrętowanie, kolacja, nocleg na statku. W nocy statek stoi na cumach w Luksorze, istnieje możliwość wieczornych spacerów po mieście.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie świątyni Amona w Karnaku, powrót na obiad na statek, po południu początek rejsu w kierunku Esny do Edfu, kolacja, nocleg. W nocy statek przypływa przez śluzę w Eśnie i dopływa do Edfu.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie świątyni boga Horusa w Edfu – kompleksu świątynnego poświęconego bogowi Horusowi – jest to jedna z najlepiej zachowanych i najpiękniejszych świątyń Egiptu, wybudowana w III w. p.n.e. Powrót na statek, obiad, rejs Nilem do Kom Ombo. Zwiedzanie świątyni boga Sobka. Nocny rejs do Asuanu.
6. DZIEŃ
Śniadanie. Wcześnie rano fakultatywna wycieczka do Abu Simbel – słynnego zespołu świątyń, jednego z najważniejszych zabytków Egiptu (śniadanie w formie prowiantu) lub śniadanie i czas wolny. Po południu obiad i wyjazd na zwiedzanie Asuanuniedokończony obelisk królowej Hatszepsut, wielka tama Asuańska regulująca bieg Nilu, świątynia bogini Izydy na wyspie File – przeniesiony z zalanych terenów na malowniczą wyspę zespół świątynny poświęcony bogini Izydzie. Kolacja, nocleg. W nocy statek stoi na cumach w Asuanie, istnieje możliwość wieczornych spacerów po mieście.
7. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z kajut. Dla chętnych możliwość wycieczki fakultatywnej przepłynięcie feluką po Nilu (tradycyjną łodzią z żaglem) do wioski nubijskiej, gdzie zobaczymy małe krokodyle, szkołę nubijską; tradycyjna herbata w domu nubijskim (ok. 30 USD/os.). Fakultatywnie możliwość odwiedzenia wioski nubijskiej. Dla pozostałych Klientów czas wolny. Około południa wyjazd do Hurghady (ok. 6-7 h), lunch w formie bufetu.
8. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Hurghadzie. Wylot do Polski (godziny wylotu i przylotu zostaną podane w późniejszym terminie).

ŚWIADCZENIA:
– przelot na trasie Polska – Hurghada – Polska,podczas części objazdowej zakwaterowanie w hotelach 3* ze śniadaniami i obiadokolacjami (3 noce) w regionie Hurghady, 4 noce na statku 5*ze śniadaniami, obiadami i kolacjami,opieka polskojęzycznego pilota,przejazdy klimatyzowanym autokarem oraz rejs statkiem 5*,ubezpieczenie (KL i NNW, BAGAŻU, ubezpieczenia od chorób przewlekłych) ,opłaty lotniskowe i paliwowe.

DODATKOWO PŁATNE:
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, napiwki ok. 240 USD za osobę,
– wiza egipska 25 USD.

DODATKOWO PŁATNE FAKULTATYWNIE:
– wycieczki Abu Simbel (ok. 90 USD), Wioska Nubijska (ok. 30 USD),
– napoje do posiłków,
– opcja All inclusive na statku – napoje bezalkoholowe, lokalne piwo i alkohole lokalne (z wyłączeniem soków i lokalnego wina), kawa, herbata w godzinach 12.00 – 23.00),
– możliwość zorganizowania transportu na lotnisko po stronie polskiej tam i z powrotem.

Poznaj z nami urokliwy Egipt – rejs po Nilu.

 

 

 

 

Wycieczka do Egiptu Białystok, Wycieczka do Egiptu Bydgoszcz, Wycieczka do Egiptu Elbląg,  Wycieczka do Egiptu Gdańsk, Wycieczka do Egiptu Katowice, Wycieczka do Egiptu Kielce, Wycieczka do Egiptu Kraków, Wycieczka do Egiptu Lublin, Wycieczka do Egiptu Łódź, Wycieczka do Egiptu Olsztyn, Wycieczka do Egiptu Poznań, Wycieczka do Egiptu Rzeszów, Wycieczka do Egiptu Szczecin, Wycieczka do Egiptu Warszawa, Wycieczka do Egiptu Wrocław,

 

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.