FILIPINY i tygrysy Azji -Singapur,Kuala Lumpur,Hong Kong 26 DNI

/FILIPINY i tygrysy Azji -Singapur,Kuala Lumpur,Hong Kong 26 DNI
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

FILIPINY i tygrysy Azji -Singapur,Kuala Lumpur,Hong Kong 26 DNI

2018-06-06T10:14:55+00:00
Ilość dni: 26 DNI

Wyjątkowe miasta Azji – Singapur, Kuala Lumpur i Hongkong – o bogatej kolonialnej zabudowie, w których nowoczesność przeplata się z tradycją, a stare, pamiętające początki XX wieku dzielnice sąsiadują z supernowoczesnymi kwartałami, z pięknymi drapaczami chmur i ultranowoczesnymi rozwiązaniami komunikacyjnymi. Z drugiej strony, wspaniałe dzikie plaże rzadko jeszcze odwiedzanych Filipin, nieskażona przyroda, niezwykłe małpy i piękne wodospady. Krótsze i dłuższe piesze wędrówki pośród niekończących się pól ryżowych, kontakt z mniejszościami etnicznymi i ich kulturą. Filipiny to także rejon, w którym w czasie II wojny światowej toczyły się krwawe walki między armią amerykańską, a doborowymi jednostkami wojsk Cesarstwa Japonii. Zapraszamy serdecznie na naszą nową wyprawę do świata nowoczesności i przyrody, wypoczynku i intensywnego zwiedzania…

1. DZIEŃ
Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie. Przelot do Singapuru przez jeden z europejskich portów lotniczych.
2. DZIEŃ
Przylot do Singapuru, transfer do hotelu. Zwiedzanie jednego z najnowocześniejszych miast świata: spacer po dzielnicy chińskiej i hinduskiej, przejście wzdłuż Arab Street. Podziwianie kolonialnej zabudowy miasta, m.in.: katedry Św. Andrzeja, ratusza oraz jednego z najsłynniejszych hoteli świata – Raflles Hotel. Nocleg.
3. DZIEŃ
Fakultatywny rejs na wyspę Sentosa, gdzie znajduje się jedno z największych na świecie akwariów. Dla chętnych, wizyta w największym azjatyckim Parku Ptaków Jurong. Po południu przejazd do Kuala Lumpur.
4. DZIEŃ
Całodzienne zwiedzanie Kuala Lumpur. Część kolonialna: dworzec kolejowy; Masjid Negara, jeden z największych meczetów w południowo-wschodniej Azji; znakomite Muzeum Narodowe; Plac Merdeka, niegdyś serce kolonialnej części miasta; Masijd Jamek, uroczy meczet, wciśnięty pomiędzy wieżowce Kuala Lumpur. Po południu przejazd do Golden Triangle, dzielnicy finansowej, w której stoi symbol Malezji, a do niedawna najwyższy budynek świata – mierząca 452 m wysokości Petronas Tower. Powrót w okolice hotelu i wizyta na targu nocnym. Wieczorna impreza w jednym z klubów Kuala Lumpur, nocleg.
5. DZIEŃ
Wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko i przelot do Manili. Transfer z lotniska, zakwaterowanie i odpoczynek w Malate – rozrywkowej dzielnicy stolicy Filipin. Dla chętnych: muzyka na żywo, sąsiedztwo świetnych restauracji i zimne piwo w jednym z licznych barów, nocleg.
6. DZIEŃ
Całodzienne zwiedzanie Manili: Intramuros, stare miasto zbudowane za czasów władania Filipinami przez Hiszpanów; Fort Santiago, niegdyś siedziba hiszpańskiego namiestnika, kwatera garnizonu wojskowego i więzienie, a obecnie miejsce pamięci o wszystkich Filipińczykach, walczących o niepodległość kraju. Wizyta w rzadko odwiedzanej części Manili – w jej najstarszych dzielnicach Binondo i Quiapo, gdzie znajdują się liczne kolonialne kościółki. Nocny przejazd do położnego w górach Baguio, największego miasta północnej części wyspy Luzon, a także bazy wypadowej do położonych w górach miast Sagada i Banaue.
7. DZIEŃ
Wcześnie rano przyjazd do Baguio, przesiadka i przejazd „Halsem” do małego miasteczka Sagada zapierającą dech w piersiach drogą, z której rozciągają się piękne widoki na pola ryżowe. W najwyższym punkcie droga wznosi się na wysokość 2255 m .n.p.m. Nocleg w Sagadzie.
8. DZIEŃ
Całodzienny trekking w okolicach Sagady; odwiedziny, m.in., w dolinie Echo, miejscu pochówku ludzi z plemienia Applai, zamieszkującego rejon Sagady, gdzie znajdują się słynne wiszące trumny. Dla chętnych, krótki trekking do niewielkiego wodospadu, gdzie można wziąć orzeźwiającą kąpiel.
9. DZIEŃ
Relaks w miasteczku. Opcjonalnie, możliwość zdobycia jednego z okolicznych szczytów  – najwyższego w pobliżu Sagady Mt. Sipitan, 2200 m n.p.m. (ok. 6h), lub Mt. Ampacao, 1890 m n.p.m. Nocleg w Sagadzie.
10. DZIEŃ
Przejazd z Sagady do Banaue, miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa  Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO, w którym znajdują się jedne z największych i najpiękniejszych na świecie teras  ryżowych. Odpoczynek i zbieranie sił przed trekkingiem.
11. DZIEŃ
Przejazd do Batad i rozpoczęcie 7-9 godzinnego trekkingu po najpiękniejszych częściach rezerwatu. W trakcie wędrówki miniemy malutkie wioski Cambuto i Pula, zamieszkane przez plemię Ifugao. Koniec trekkingu w Banaue, nocleg.
12. DZIEŃ
Odpoczynek po trekkingu, możliwość wynajęcia rowerów i odbycia przejażdżki po okolicy. Po południu całonocny przejazd autobusem do Manili.
13. DZIEŃ
Przyjazd do Manili, transfer na lotnisko i przelot do Puerto Princesa, stolicy Palawanu, drugiej co do wielkości wyspy Filipin, uznawanej za ostatnią dziką wyspę kraju. Położona z dala od szlaków turystycznych, jest rajem dla miłośników przyrody, wypoczynku, dzikich plaż i snorkelingu.
14. DZIEŃ
Zwiedzanie Puerto Princesa, po południu przejazd do Sabang, relaks na plaży. Nocleg w Sabang.
15. DZIEŃ
Sabang, kolejna mała miejscowość z uroczą plażą. W okolicy znajduje się jedna z największych atrakcji wyspy, tzw. podziemna rzeka. Wypoczynek na plaży, nocleg w Sabang w bambusowych chatkach, stojących na samej plaży.
16. DZIEŃ
Przejazd do malutkiego, rzadko odwiedzanego miasteczka Port Barton, gdzie można się poczuć, jak na końcu świata. Nocleg w Port Barton.
17. DZIEŃ
Dla spragnionych wrażeń, możliwość kilkugodzinnego trekkingu do ukrytego w dżungli wodospadu; dla leniuchów relaks na plaży. Nocleg w Port Barton.
18. DZIEŃ
Całodzienny, dość męczący przejazd bezdrożami Palawanu do uroczej, małej osady El Nido, położonej na krańcu wyspy.
19. DZIEŃ
Fakultatywny rejs na znajdujący się u wybrzeży El Nido archipelag Bacuit, wody wokół którego uznawane są za jeden z najpiękniejszych akwenów snorkelingowych na świecie – malutkie, niezamieszkane wyspy z białymi piaskami plaż i pochyłymi palmami otacza szmaragdowa woda. Nocleg w El Nido.
20. DZIEŃ
Całodzienny wypoczynek, możliwość wspinania się na okoliczne klify lub odbycia wycieczki do znajdujących się niedaleko El Nido gorących źródeł.
21. DZIEŃ
Dzień do wykorzystania na Palawanie.
22. DZIEŃ
Powrót do Puerto Princesa, nocleg.
23. DZIEŃ
Rano przelot do Manili, i dalej, do Hongkongu. Zwiedzanie miasta, położonego przepięknie na kilkuset wyspach. Atrakcje wyspy: centrum finansowo-handlowe; budynek Bank of China i banku HSBC; ptaszarnia w Hong Kong Park; katedra Św. Jana; Man Mo, najstarsza świątynia w Hongkongu. Wizyta na Cat Street, na której znajduje się bardzo klimatyczny mały market, gdzie można kupić liczne pamiątki; spacer po Sheung Wan, tradycyjnej, starej chińskiej dzielnicy z mnóstwem sklepików z suszonymi ziołami, korzeniami, grzybami oraz różnymi okazami morskiej fauny i flory, używanymi w tradycyjnej medycynie chińskiej. Wieczorem wizyta na szczycie góry Victoria, skąd rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na znajdujące się w dole drapacze chmur oraz na leżącą po drugiej stronie cieśniny lądową część Hongkongu. Wieczór w jednym z klubów w dzielnicy Soho, głównym miejscu zabaw miejscowej ludności, oraz spacer promenadą  dzielnicy Kowloon, skąd rozpościera się piękny widok na rozświetlone budynki na wyspie Hongkong.
24. DZIEŃ
Możliwość aktywnego wypoczynku: krótki, kilkukilometrowy trekking na wyspie Hongkong, zapewniający po drodze piękne widoki i zakończony wypoczynkiem na plaży lub, fakultatywnie, wycieczka do Makau, ciekawego miasta-państwa, które do niedawna znajdowało się pod zarządem Portugali, w związku z czym językiem urzędowym – obok chińskiego – jest język portugalski. Obecnie, Makau to główne centrum hazardu, który w Hongkongu i w kontynentalnej części Chin jest zakazany. Wizyta w ruinach katedry Św. Pawła, największej katolickiej świątyni w Azji; spacer po Placu Senackim oraz po głównej arterii miasta, Avenida de Almeida Ribeiro. Wizyta w świątyni Kun Lam, poświęconej chińskiej Bogini Miłosierdzia. Wieczorem, dla chętnych, wizyta w jednym z bardzo licznych kasyn. Powrót do Hongkongu.
25. DZIEŃ
Hongkong uważany jest za doskonałe miejsce do robienia zakupów. Możliwość nabycia, po bardzo przystępnych cenach, elektroniki, ubrań i kosmetyków. Wieczorem transfer na lotnisko i przelot do Warszawy przez jeden z europejskich portów lotniczych.
26. DZIEŃ
Przylot do Warszawy.

ŚWIADCZENIA :
– opiekę polskiego, licencjonowanego pilota oraz przewodnika
– ubezpieczenie NNW i KL do 20 000 Euro
– przelot Warszawa – Singapur, Hongkong – Warszawa, Kuala Lumpur – Manila, Manila – Puerto Princessa – Hong Kong;
– transport autobusy, promy, taksówki, tuk-tuki itp.
– wyżywienie śniadanie i obiadokolacje
– hotele turystyczne, guest house'y, chatki na plaży, hostele (zdarzają się sale kilkuosobowe – Singapur);

DODATKOWO PŁATNE :
bilety wstępu, ew. fakultety (min. 450 USD), opłaty wylotowe przy lotach wewnętrznych.

Uwaga
– szczepienie nie są obowiązkowe lecz zalecane: żółtaczka A i B, błonica tężec, polio, dur brzuszny;
– profilaktyka antymalaryczna /ryzyko zarażenia niewielkie/

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.