Ilość dni: 3 DNI

1.Dzień
Wyjazd z miejsca zbiórki o godzinie 06,00. Przejazd do Gdańska / Westerplatte – zwiedzanie miejsca bohaterskiej obrony we wrześniu 1939r., znajduje się cmentarz poległych żołnierzy polskich. Zobaczymy również ocalałą Wartownię nr 1 i 3, ruiny koszar, czołg oraz odsłonięty w 1966r. pomnik Obrońców Wybrzeża, następnie zwiedzanie Starego Miasta, zobaczymy między innymi: Bazylikę Mariacką – największa ceglana, gotycka świątynia w Polsce i Europie, ponad 0,5h powierzchni i może pomieścić ponad 25 tys. osób, mury obronne z basztami z XV i XVI wieku, Dwór Artusa, Złotą Kamieniczkę, Wielki Arsenał, a także pomnik Ofiar Grudnia z 1970 roku (Solidarność), przejazd na zakwaterowanie w Ośrodku Wczasowym nad morzem, obiad w porze kolacji, nocleg.

2.Dzień
Śniadanie. Przejazd do Sopotu, spacer najdłuższym drewnianym molo w Europie, które ma 511,5m długości. Przejazd do Gdyni. Niezapomnianych wrażeń z głębi mórz i oceanów dostarczy uczestnikom Akwarium Gdyńskie. To niezwykłe miejsce, otoczone morzem ze wszystkich stron. Tu można spotkać ponad tysiąc okazów morskich i wodno-lądowych pochodzących z różnych rejonów świata, powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg

3.Dzień
Śniadanie, przejazd do Ostródy malowniczo położone miasto nad j. Drwęckim. Zwiedzimy XV w. zamek krzyżacki. W czasie kampanii napoleońskiej zimą 1807 roku był przez kilka tygodni siedzibą Napoleona Bonaparte i jego sztabu. Zamek był wielokrotnie przebudowywany. Obecnie mieści m.in. muzeum, wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do miejsca zbiórki  w godzinach wieczornych.  

ŚWIADCZENIA:
– transport autokarem: klimatyzacja, dvd, cafe-bar, wc, bus lub minibus
– zakwaterowanie w ośrodku wczasowym, pokoje 2,3 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym
– wyżywienie wg. programu
– pilot
– lokalni przewodnicy
– ubezpieczenie NNW 5.000 zł

DODATKOWO PŁATNE
– bilety wstępu: 50 zł / osoba

Wyślij ofertę do znajomych!