Hotel „Alpinum” – Karyntia – Austria GERLITZEN ALPEN AUSTRIA – FAMILIJNIE NARTY/SNOWBOARD 

hotel bezpośrednio przy trasie narciarskiej !!!

Dla rodzin z dziećmi i osób dorosłych.

Atrakcyjne położenie jest znakiem rozpoznawczym hotelu Alpinum. Nasz ośrodek znajduje się w Karyntii, krainie o śródziemnomorskim klimacie. Na południowym krańcu Alp Austriackich, w sercu Parku Krajobrazowego, z dala od zgiełku i hałasu miasta. Tutaj relaks i odpoczynek niejedno mają imię. Otoczenie naszego hotelu daje Państwu, pod tym względem, ogrom możliwości o każdej porze roku. To idealne miejsce na narciarskie szusowanie, skitury, piesze i rowerowe wycieczki, pływanie, zwiedzanie i przyjemne leniuchowanie.

Sporthotel Alpinum usytuowany jest w centrum narciarskim Gerlitzen Alpe, na wysokości 1520 m n.p.m. i położony jest tylko 150 m od początku tras narciarskich. Prawdziwe piękno naszego położenia kryje się w unikatowej symbiozie Gerlitzen Alpe ze szmaragdowozielonym jeziorem Ossiacher See, dzięki której możecie Państwo kreować chwile swojego relaksu, przyjemnego odprężenia czy sportowych wyzwań.

 

Przyjeżdżając do hotelu Alpinum możecie Państwo liczyć nie tylko na moc wrażeń, ale także na miłą, profesjonalną obsługę, przystępne ceny i rodzinną atmosferę. Naszych Gości niezmiennie zachwycają wspaniałe widoki na przepiękną panoramę Alp i jezioro Ossiach, które można podziwiać z okien większości hotelowych pokoi i tarasów. Południowo położone tarasy zapraszają miłośników kąpieli słonecznych, zarówno zimą jak i latem.!

Przyjedź i odpocznij ciesząc się świeżym górskim powietrzem i zdrową źródlaną wodą!

Cena:

763 € / pok. 2 os.
966 € / pok. 3 os.
1155 € / pok. 4 os.
1323 € / pok. 5 os.

Powyższe ceny są za cały pokój / typ standard z wyżywieniem HB (śniadanie i obiadokolacja). Cena nie zawiera opłaty klimatycznej 2,15 € dziennie / osoba od 16 roku życia.

Szkolenie narciarskie dla dzieci i dorosłych

Koszt szkolenia 150 € / osoby /18 godzin treningu na stoku i 6 godzin zajęć teoretycznych video coaching. Chęć uczestnictwa w szkoleniu proszę zgłaszać przy rezerwacji hotelu. W przypadku rezygnacji ze szkolenia pobierana jest opłata rezerwacyjna 50 € + 25 € za każdy dzień uczestnictwa      w zajęciach. Nie więcej niż całkowita kwota za szkolenie. Zaliczka na poczet szkolenia 50 € od osoby płatna w momencie rezerwacji pobytu. Szkolenie odbywa się przy minimalnej ilości zgłoszonych osób do wszystkich grup szkoleniowych w tym terminie-min. 8 osób. Ostateczną informację na ten temat otrzymacie Państwo od nas najpóźniej na 2 tygodnie przed rozpoczęciem pobytu.

Uwaga!!!

Od młodzieży w dniu przyjazdu hotel pobiera kaucję zwrotną 15 euro na poczet ewentualnych zniszczeń w hotelu. Każdy Uczestnik zobowiązany jest posiadać sprawny sprzęt narciarski lub snowboardowy oraz kask ochronny. Za dopłatą istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego na miejscu. Koszt wypożyczenia sprzętu narciarskiego to ok. 100 euro za tydzień. Prosimy o informację o potrzebie wypożyczenia sprzętu przy zgłoszeniu.

Szkolenie narciarskie dla dzieci i dorosłych odbywa się w grupach max. 8 osobowych

Koszt szkolenia 150 Euro / osoby – 18 godzin treningu na stoku i 6 godzin zajęć teoretycznych (video coaching).

Chęć uczestnictwa w szkoleniu proszę zgłaszać przy rezerwacji hotelu. W przypadku rezygnacji  ze szkolenia pobierana jest opłata  rezerwacyjna 50 € + 25 € za każdy dzień uczestnictwa w zajęciach. Nie więcej niż całkowita kwota za szkolenie. Zaliczka na poczet szkolenia 50 € od osoby płatna w momencie rezerwacji pobytu.

Szkolenie odbywa się przy minimalnej ilości zgłoszonych osób do  wszystkich grup szkoleniowych  w tym terminie  (min.  8 osób).

Ostateczną informację na ten temat otrzymacie Państwo od nas najpóźniej na 2 tygodnie przed rozpoczęciem Waszego pobytu.

Gerlitzen – góruje nad resztą … Wyobraź sobie, że stoisz na szczycie góry, 2000 metrów nad zgiełkiem dnia codziennego. Twoje oczy wędrują przez niepowtarzalny, panoramiczny widok i nagle doświadczasz wspaniałych uczuć bycia na dywanie ze śniegu! GERLITZEN – zabawa dla wszystkich miłośników Narciarstwa i sportów zimowych! Na Gerlitzen, w samym sercu Karyntii, słońce pracuje w nadgodzinach, dzięki czemu można delektować się wspaniałym zimowym doświadczeniem: ponad 150 hektarów różnorodnych i doskonale przygotowanych tras we wszystkich kierunkach zaprasza do wypróbowania techniki jazdy na nartach na nartach carvingowych lub deskach snowboardowych. Gerlitzen – niedrogi ośrodek narciarski z gwarancją śniegu! Potężne maszyny dośnieżające gwarantują śnieg od końca listopada do kwietnia. Ponadto, dostęp do stoków jest bezproblemowy dzięki 14 kolejkom linowym i wyciągom. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz nowy folder zimowy lub odwiedź naszą stronę: www.gerlitzen.com Gerlitzen – Parkingi znajdują się bezpośrednio na stokach! (P5, P6, P7, P8) Czy wiesz, że parking, składający się z 600 miejsc parkingowych(P6) znajduje się w dolinie obok naszego popularnego północnego zbocza, Klösterle? Dlatego też na koniec dnia na nartach, mogą Państwo wybrać 5,4 km trasę, która prowadzi bezpośrednio do Twojego samochodu. Aby uzyskać więcej informacji zadzwoń +43 (0) 42 48/32 22 lub odwiedzić www.schischulegerlitzen-villach.at GERLITZEN.

 

Dzień 1

 • Wyjazd z Polski
 • Nocny przejazd do Austrii

 

Dzień 2

Przyjazd do Hotelu Śniadanie Odbiór skipassów i przejazd ski busem na stok Gerlitzen Powrót ze stoku ski busem Zakwaterowanie Obiadokolacja Impreza integracyjna na terenie hotelu

Dzień 3 – 7

 • Śniadanie
 • Wyjazdy autokarem na stoki Nassfeld, Molltaler Gloetsher (lodowiec), Bad Kleinkirchheim
 • Możliwość skorzystania z Term Romańskich w Bad Kleinkircheim (wstęp dodatkowo płatny)
 • Przejazd ski busem na stok Gerlitzen
 • Zdanie skipassów i odbiór kaucji w kasach przy stoku
 • Apresski
 • Obiadokolacja

Dzień 8 – 9

 • Śniadanie
 • Wykwaterowanie
 • Odbiór kaucji (jeżeli nic nie zostało zniszczone w pokojach)
 • Wyjazd w kierunku Polski
 • Przekroczenie granic Polski w godzinach wieczornych
 • Przyjazd do Polski centralnej w nocy z 8. na 9. dnia wyjazdu

ŚWIADCZENIA
zakwaterowanie przez 7 nocy

wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje)
skipass na 6 dni jazdy (cena za skipas zawarta w tabeli – cena w euro)
ubezpieczenie KL/NNW
opieka pilota
opieka nad dziećmi powyżej 4 roku życia (w ciągu dnia na stoku, a po południu i wieczorem w hotelu)

 

DODATKOWO PŁATNE:
napoje do obiadokolacji

Transport minibus , bus lub autokar- dodatkowo płatny – 750zł od osoby minibus , bus 650 zł od osoby a autokar 450 zł od osoby  (wyjazd w piątek po południu, powrót w niedzielę rano).
opłata klimatyczna – 10 €/ os. (płatne u pilota w dniu przyjazdu)
szkolenie dla dorosłych – 350 zł/ os. – 3 godziny – przed południem całodniowe szkolenie narciarskie lub snowboardowe dla dzieci
Ubezpieczenia KL, NNW, SKI 70 PLN

Opłat klimatycznych ok 10 € 40 PLN –
Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego 10 PLN
impreza integracyjna dodatkowo płatna

Termy rzymskie

W malowniczej scenerii gór Nockberge, w miejscowości Bad Kleinkircheim możemy zrelaksować się w Termach Rzymskich. Imponują one swoją powierzchnią, która stanowi ponad 12 tys. metrów kwadratowych. Obiekt ten pod wieloma względami jest wyjątkowy.

Termy wyróżnia nie tylko możliwość zażywania kąpieli z widokiem na góry i trasy narciarskie. To miejsce, w którym można rozkoszować się prawdziwie rzymską filozofią życia.
Obiekt podzielony jest na trzy poziomy:
Romanum – dominuje temat i aranżacja niczym ze Starożytnego Rzymu. Znajdują się tu cztery sauny, kształtem przypominające rzymskie naczynia. W amfiteatrze polewanie zimną wodą i kąpiele parowe celebrowane są niczym prawdziwy rytuał. W części zewnętrznej znajduje się basen z wodą termalną, dwie sauny, ścieżka Kneippa, śnieżny prysznic, „ścieżka wrażeń”.
Maximum – kolejny poziom, oferuje relaks w saunie mokrej, bio i fińskiej oraz zadaszony basen zewnętrzny, z którego roztacza się przepiękny widok na góry. Woda, las i kamień, a także regionalne surowce są jego wiodącymi tematami.
Noricum – ostatni, trzeci poziom nowych term. Goście mogą korzystać tutaj z saun, basenów, barku wellness, farmy piękności i różnego rodzaju masaży całego ciała.Ogromną zaletą tego miejsca jest fakt iż, zimą kąpiele termalne można połączyć z szusowaniem na nartach, co stanowi jego idealne dopełnienie. Love it!

Skipassy

Oficjalne ceny skipassów:

 • Gerlitzen
  5 dni -> 192 EUR 
  6 dni -> 211,50 EUR 
 • Top Skipass GOLD 
  5 dni -> 209,00 €
  6 dni -> 233,00 EUR 

Ważne! Możliwość zakupu karnetu ze zniżką! Prosimy zaznaczać chęć zakupu skipassu i zadzwonić do biura  maksymalnie do 3 dni przed rozpoczęciem wyjazdy narciarskiego  Po upływie tego terminu nie ma możliwości zakupu, zwrotu ani wymiany karnetu. Potwierdzeniem wyboru będzie wpłata zaliczki (65 zł doliczane do umowy). Kwota ta (15 €) zostanie odjęta od ceny, którą należy zapłacić na miejscu do naszego pilota

Promocyjne ceny przy zakupie karnetu z VARIUSTUR:

 • Gerlitzen
  5 dni -> 185,00 € (65 zł doliczane do umowy + 170 € – zbierane u pilota na wyjeździe)
  6 dni -> 200,00 EUR (65 zł doliczane do umowy + 185 € – zbierane u pilota na wyjeździe)
 • Top Skipass GOLD 
  5 dni -> 200,00 EUR (65 zł doliczane do umowy + 185 € – zbierane u pilota na wyjeździe)
  6 dni -> 225,00 EUR (65 zł doliczane do umowy + 210 € – zbierane u pilota na wyjeździe)

GERLITZEN ALPEN AUSTRIA – FAMILIJNIE NARTY/SNOWBOARD