Góry Świętokrzyskie

/Góry Świętokrzyskie
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Góry Świętokrzyskie

2020-06-30T15:34:08+00:00
Kategoria: Wycieczki krajowe, Wycieczki, Wycieczki szkolne
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 5 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Góry Świętokrzyskie

1. DZIEŃ
Elbląg, wyjazd z miejsca zbiórki o godzinie 5:00. Przejazd do Oblęgorka, zwiedzanie muzeum Henryka Sienkiewicza – majątek ziemski Oblęgorek Henryk Sienkiewicz otrzymał w 1900 roku z okazji 25-lecia pracy pisarskiej. Ten pięknie położony eklektyczny pałacyk, zaprojektowany specjalnie dla pisarza przez architekta Hugona Kuderę stał się siedzibą muzeum w 1958 roku, obecnie zobaczyć tu możemy: gabinet, salon, jadalnię, palarnię i sypialnię pisarza. Przejazd na zwiedzanie Jaskinie Raj, która zachwyca bogactwem i różnorodnością kalcytowych form naciekowych. Występują tutaj skupiska stalaktytów o unikatowym na skalę światową zagęszczeniu. Jaskinia uznana została za rezerwat przyrody nieożywionej i stanowisko archeologiczne. Przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Kielce – Kadzielnia – najpiękniejszy były kamieniołom w Polsce. Malownicza Skałka Geologów, dominująca nad miastem, a także trasa podziemna na Kadzielni – zwiedzanie trzech połączonych ze sobą jaskiń. Spacer po Kielcach: Pomnik dzika (jedyny w Polsce), Park Staszica, Aleja Gwiazd, Ulica Sienkiewicza, Katedra pw. Wniebowzięcia N.M.P, Pałac Biskupów Krakowskich – jeden z piękniejszych zachowanych pałaców w Polsce, perła manieryzmu, Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej – multimedialna wystawa historyczna, dawne więzienie kieleckie – karcery, cele), muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Przejazd do Szydłowa „polskiego Carcassone” – obecnie małe miasteczko zachwycające zachowanymi do dziś murami miejskimi z Bramą Krakowską, Synagogą, zamkiem, kościołem Św. Władysława, kościółkiem pw. Wszystkich Św. Następnie Kurozwęki – w krainie świętokrzyskich bizonów – Pałac Popielów z XIV w. gdzie zobaczymy niesamowite wnętrza pałacowe: Kaplicę, Salę balową, lochy i piwnice. Safari bizon – wjazd wozem do zagrody z bizonami. Krzyżtopór – w największej Rezydencji Magnackiej w Europie. Znajdują się tutaj ruiny największego i najbogatszego zamku – rezydencji z XVII wieku, przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg

4. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Wejście na Św. Krzyż – klasztor na Łysej Górze, wg legendy wybudowany w miejscu wskazanym przez Anioła królowi węgierskiemu który zagubił się w świętokrzyskim lesie. Przyjazd do Sandomierza, zwiedzanie miasta: Ratusz, Brama Opatowska taras widokowy. Podziemna Trasa Turystyczna – sandomierskie lochy z XIV wieku, długość pół kilometra. Ratusz, Bazylika Katedralna, dziedziniec zamkowy, powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg

5. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Przejazd do Wąchocka, które słynie głównie z dowcipów, ale przede wszystkim dzięki sprowadzonym w 1179 r. cystersom. Budynki opactwa cystersów są uznawane za jedne z cenniejszych zabytków architektury romańskiej w Polsce, a kompleks klasztorny zaliczany jest do najważniejszych obiektów szlaku cysterskiego oraz szlaku romańskiego. Wyjazd w drogę powrotną.
Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA
– autokar, klimatyzacja, dvd, w-c, cafe – bar, zakwaterowanie pok. 2 i 3- osobowe, wyżywienie wg programu, pilot, lokalny przewodnik, 

DODATKOWO PŁATNE
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 90 zł / os

Góry Świętokrzyskie

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.