Grecja – Włochy Śladami Św. Pawła Apostoła

/Grecja – Włochy Śladami Św. Pawła Apostoła
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Grecja – Włochy Śladami Św. Pawła Apostoła

2019-02-15T14:20:21+00:00
Ilość dni: 15 DNI Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Grecja Śladami Św. Pawła Apostoła Pielgrzymka
Włochy Śladami Św. Pawła Apostoła Pielgrzymka
Pielgrzymka do Grecji
Pielgrzymka do Włoch
Pielgrzymka

Paweł – Apostoł Jezusa Chrystusa. Ta postać fascynuje ludzi od dwudziestu wieków. Kim był? Dlaczego przez wieki budził zachwyt i kontrowersje? Dlaczego od chwili, w której pojawił się na arenie dziejów, on sam i poglądy, które głosił, wywoływały spory?

1-2. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki o godzinie 15.00. Przejazd nocny, Serbia zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Po śniadaniu, wykwaterowanie przejazd do Belgradu – krótka panorama miasta – twierdza Kalemegdan z przepięknym widokiem na Sawę i Dunaj, bastion Kula Nebojsa, cerkiew św. Petki z „cudownym źródełkiem”, bazylika św. Sawy, reprezentacyjna ulica Kneza Mihaila, Budynek Parlamentu. Przejazd na nocleg i obiad w porze kolacji, w okolicach Niśu.

4. DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do Macedonii – zwiedzanie Skopije – dzielnica turecka Csarsija, egzotyczny turecki bazar położony u stóp wzgórza z twierdzą Kale, to orientalna w charakterze plątanina uliczek z warsztatami, meczetami i łaźniami oraz zabytkowymi zajazdami, meczet Mustafa Paśina, cerkiew Św. Zbawiciela, zwiedzanie Starego i Nowego Miasta połączonych Kamiennym Mostem. Wizyta w Domu Pamięci Matki Teresy z Kalkuty. Przejazd do Salonik – zwiedzanie miasta Odos Egnatia – główna ulica miasta, przy której przeplatają się zabytki rzymskie, greckie, bizantyjskie i tureckie, ruiny rzymskiej agory, Pałac i Łuk Galeriusza, rzymska Rotunda, kościół Św. Demetriusza oraz Biała Wieża. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.

5. DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do Amfipolis – kolonii ateńskiej z V w p.ne. Podróżował tędy św. Paweł podczas swojej podróży do Thesalonik. Atrakcję turystyczną stanowi monumentalny lew, który pochodzi z nagrobka jednego z dowódców armii Aleksandra Wielkiego. Przejazd do Filippi – ważnego miasta na szlaku podróży Św. Pawła, gdyż od tego miejsca, rozpoczął Święty swoją działalność misyjną w Europie. Zobaczymy ruiny biblioteki, agory, teatru, murów miejskich oraz bazylik z początku naszej ery. Tutaj, nad rzeczką Angista, Św. Paweł ochrzcił pierwszego Europejczyka – Lidię. Msza św. Przejazd do Kavalli. Zwiedzimy miasto portowe, gdzie Św. Paweł postawił pierwsze kroki na kontynencie europejskim. Zobaczymy port, pomnik Św. Pawła, twierdzę turecką, akwedukt Sulejmana. Powrót do hotelu na obiad w porze kolacji, nocleg.

6. DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie przejazd do złotego trójkąta macedońskiego” – Vergina słynny kurhan grobowy – Filipa II, antyczny teatr, pałac królewski. Przejazd do – monastyru Timios Prodromos – ze wspaniałym ikonostasem. Przejazd do Tesalii – po drodze Dolina Tembi, kościół Św. Paraskevi, cudowne źródełko miłości, oraz źródło Afrodyty, po drodze zamek Platamonas wybudowany przez Krzyżowców, Przejazd do Kalambaki – zwiedzanie Meteorów – słynnych bizantyjskich klasztorów zawieszonych na półkach skalnych, zbudowanych przez mnichów na niedostępnych, przypominających maczugi skałach. Według legendy, Św. Atanazy, założyciel najstarszego i największego klasztoru tzw. Wielkiego Meteoronu wzniósł się na skały na grzbiecie orła – zwiedzanie Megalo Meteoro, przejazd do wytwórni ikon bizantyjskich – gdzie zobaczymy jak się pisze ikony. Zakwaterowanie w hotelu w Kalambace, obiad w porze kolacji, nocleg.

7. DZIEŃ
Po śniadaniu, wykwaterowanie – wyjazd w kierunku Aten, po drodze postój w Termopilach – miejsce słynnej bitwy Greków z Persami – grób Leonidasa, przejazd do Delf. Wyrocznia delficka była miejscem pielgrzymek antycznych Greków poszukujących boskich porad w sprawach polityki, wojny czy też miłości. Zwiedzimy trzy najciekawsze części antycznej wyroczni: Święty Okręg, czyli Świątynia Apollina, w której wieszczyły Pytie, Skarbiec Ateńczyków, wspaniały teatr, który mógł pomieścić 5 tys. widzów, „święte” Źródło Kastalia, muzeum ze słynnym posągiem woźnicy delfickiego, Wykopaliska Marmaris – słynny Tolos. Przejazd do Ossios Loukas. Nawiedzimy jeden z najwspanialszych zabytków średniowiecznej Grecji – klasztor Św. Łukasza z pięknymi bizantyjskimi mozaikami z XI w. Chociaż na zewnątrz klasztor wygląda dosyć skromnie, po wejściu do wnętrza możemy obcować z architektonicznym bogactwem i mistyczną atmosferą tego miejsca. Przejazd na obiad w porze kolacji, nocleg w Atenach.

8. DZIEŃ
Po śniadaniu, autokarowo – piesze zwiedzanie Aten – zobaczymy wszystkie najsłynniejsze atrakcje miasta: wzgórze Akropolu zwieńczone ruinami Partenonu – Świątyni Ateny Partenos (dziewicy) zbudowanej przez słynnego ateńskiego architekta Kallikratesa, monumentalna brama Propyleje, świątynia Ateny Nike oraz Erechtejon ze słynnym krużgankiem. Następnie zobaczymy Odeon Herodosa Attyka, Teatr Dionizosa, wzgórze Areopag – z którego przemawiał Św. Paweł, grecką i rzymską Agorę oraz Plakę – najstarszą dzielnicę miasta. Następnie – Olimpejon – świątynię Zeusa Olimpijskiego, Łuk Hadriana oraz stadion Panatenejski – zrekonstruowany Kali Marmaro, na którym odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie. Zobaczymy także słynnych gwardzistów greckich w tradycyjnych strojach trzymających wartę przed Grobem Nieznanego Żołnierza – zmiana wart pod Parlamentem, ogrody królowej Amalii. Przejazd na Peloponez – krótki postój przy Kanale Korynckim łączącym Morze Egejskie z Morzem Jońskim, zwiedzanie antycznych zabytków Argolidy: Akrokorynt, Przejazd do Koryntu – tutejszy kompleks archeologiczny, stanowi najlepiej zachowany starożytny zespół miejski w Grecji. To właśnie to portowe miasto, podczas swojej podróży apostolskiej nawiedził Św. Paweł. Tutaj nauczał, tu stanął przed sądem, a potem do założonej przez siebie gminy słał pełne troski i ojcowskich napomnień listy. Nawiedzimy miejsce, gdzie Apostoł przemawiał do Koryntian. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.

9. DZIEŃ
Śniadanie, po którym całodzienny pobyt w hotelu – poświęcony na wypoczynek, kąpiele oraz spacery.
Obiad w porze kolacji i nocleg.
10. DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do Epidauros – zobaczymy słynny Teatr – starożytną budowlę powstałą najprawdopodobniej ok. 330 r. p.n.e., widownia mieści tutaj ponad 14 tysięcy widzów. Teatr cechuje się doskonałą akustyką, wskutek czego szept, czy szelest na scenie słychać było nawet w najbardziej oddalonym rzędzie. Widownia teatru zachowała się w dobrym stanie, głównie dlatego, że aż do XIX w. była ona przykryta warstwą ziemi. Nadal są tu wystawiane dramaty starożytnych greckich dramaturgów, w tym Sofoklesa, Eurypidesa, Ajschylosa. Ponadto zobaczymy: klinikę Asklepiosa – ruiny sanktuarium boga medycyny starożytnych Greków oraz Muzeum Sztuki Lekarskiej, którego zbiory obejmują m.in.: starożytne naczynia instrumenty medyczne oraz świadectwa rzekomych uzdrowień. Następnie udamy się do Myken – kolebki jednej z najstarszych cywilizacji. Zobaczymy – Grób Agamemnona (Skarbiec Atreusa), cytadelę mykeńską i muzeum archeologiczne ze słynną złotą maską. Przejazd do Patry. Obiad. Zaokrętowanie na promie płynącym do Ankony. Przydział kajut. Możliwość korzystania z licznych atrakcji dostępnych na promie.
11. DZIEŃ
Śniadanie, po którym kontynuacja rejsu Morzem Adriatyckim. Możliwość korzystania z licznych atrakcji dostępnych na promie i wypoczynku. Prom stwarza niepowtarzalną okazję podziwiania i fotografowania z perspektywy morza wspaniałych widoków mijanych wysp, bezkresnych wód Adriatyku, ptaków oraz innych jednostek pływających – to pełen relaks! Przypłynięcie do Ankony. Wyokrętowanie. Wieczorny przejazd w okolice Rzymu na obiad w porze kolacji, nocleg.

12. DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do Watykanu – Bazylika św. Piotra, nawiedzenie grobu Św. Jana Pawła II – zakupy dewocjonaliów. Przejazd na obiad w porze kolacji, nocleg w okolice Padwy / Wenecji.

13. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną, przejazd do Bratysławy, obiad w porze kolacji, nocleg.

14-15. DZIEŃ
Po śniadaniu. Przyjazd do Wiednia na krótkie zwiedzanie miasta, następnie przejazd do Polski.
Częstochowa, nawiedzenie obrazu M.B. Częstochowskiej w Sanktuarium Jasnogórskim. Powrót do miejsca zbiórki w godzinach nocnych środa / czwartek.

ŚWIADCZENIA:

– transport autokarem, klimatyzacja, wc, dvd, cafe, bar / na czas przejazdu kawa, herbata gratis, wyżywienie wg programu, zakwaterowanie w hotelu 2/3*, pok. 2 osobowe, opłaty klimatyczne, bilety na prom (miejsce do spania w kabinach + opłata za przewóz autokaru), bilety na metro, system słuchawkowy, pilot koordynator oraz pilot  przewodnik, dodatkowo  wymagany lokalny przewodnik – Ateny / Akropol, ubezpieczenie
KL 20 000 Euro i NNW 10 000 zł. Opłata za obowiązkowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG)
.
Opieka duszpasterska
oraz Msze Święte.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz opłaty rezerwacyjne
140 Euro / osoba.

Grecja Śladami Św. Pawła Apostoła Pielgrzymka
Włochy Śladami Św. Pawła Apostoła Pielgrzymka
Pielgrzymka do Grecji
Pielgrzymka do Włoch
Pielgrzymka

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.