HISZPANIA – KATALONIA

/HISZPANIA – KATALONIA
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

HISZPANIA – KATALONIA

2019-03-20T16:03:15+00:00
Ilość dni: 8 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

HISZPANIA WYCIECZKA – KATALONIA  POBYT 8 DNIOWY

Hiszpania wycieczka !

Hiszpania wycieczka. Region Katalonia znany jest Polakom od lat, przede wszystkim z wakacji nad morzem.
Katalonia to więcej niż złote plaże. Odmienność kulturowa, wspaniałe zabytki i niepowtarzalna atmosfera nieustającej fiesty sprawiają, że warto wybrać się tutaj nie tylko po słońce. W programie najważniejsze atrakcje Katalonii: stolica regionu Barcelona, cudowna góra Montserrat, miejsca związane z twórczością słynnych hiszpańskich artystów: Antonia Gaudíego, Pabla Picassa i Salvadora Dalí, urzekająca architekturą i atmosferą Girona , wyjazd do Tarragony z rzymskimi ruinami oraz magiczne średniowieczne miasteczka: Besalu, Rupit.
Wszystkie noclegi w jednym hotelu na Costa Brava,  będzie czas na relaks i wypoczynek na plaży oraz …
1. DZIEŃ
Wylot z Polski. Przelot do Barcelony
Transfer do hotelu w Lloret de Mar, najbardziej znanej miejscowości turystycznej, uzdrowisku na Costa Brava , zakwaterowanie. nocleg.
2- 8. DZIEŃ
Śniadanie/ stół szwedzki /.
Czas wolny, wypoczynek na plaży. Spacer po okolicy. Odpoczynek, obiad w porze kolacji / bufet /, nocleg.
Propozycje wycieczek fakultatywnych każda w cenie 40 euro / osoba
3. DZIEŃ
Śniadanie/ stół szwedzki / ,wycieczka do Tarragony. Po drodze postój przy rzymskim akwedukcie imponujących rozmiarów (220 m długości i 27 m wysokości), nazywanym Diabelskim Mostem. Zwiedzanie starego miasta w Tarragonie: spacer promenadą Balcón del Mediterráneo nad urwistym brzegiem do odsłoniętych fragmentów rzymskiego amfiteatru z czasów Oktawiana Augusta. Przejście dzielnicą żydowską do romańsko-gotyckiej katedry. Powrót do hotelu. Obiad w porze kolacji.
4. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. Przejazd do Girony, nazywanej Florencją Katalonii. Spacer po starym mieście otoczonym średniowiecznymi murami obronnymi: największa na świecie jednonawowa gotycka katedra, do której prowadzą wspaniałe XVII-wieczne, barokowe schody, XIV-wieczny kościół Sant Felix – najbardziej rozpoznawalny obiekt w mieście, wzniesiony w miejscu starych katakumb, najlepiej zachowane łaźnie w całej Hiszpanii, łączące architekturę arabską i romańską, dzielnica żydowska. Przejazd do Figueres, gdzie urodził się Salvador DalÍ. Wizyta w teatrze-muzeum hiszpańskiego surrealisty z największą kolekcją jego dzieł – swoisty spacer po labiryncie sztuki. Powrót do hotelu. Obiad / bufet /w porze kolacji.
5. DZIEŃ
Śniadanie/ stół szwedzki /. Wyjazd do Barcelony – stolicy Katalonii. Największy rozwój, który przypadł na drugą połowę lat XIX wieku, sprawił, że Barcelona jest dziś jednym z najdroższych i zarazem najpiękniejszych miast świata. Dostęp do morza to wielki atut tej metropolii, obecnie przyciągający wielu turystów. To także miasto Gaudiego i Picassa. Przejazd przez miasto , gdzie zobaczymy liczne place, fontanny, pałace oraz domy Gaudiego- genialne, dziwaczne, szalone i „frapujące”. Zwiedzimy symbol miasta Sagrada Familia-Świątynia Pokutna Świętej Rodziny, dzieło życia Antonia Gaudiego, zobaczymy ulicę, deptak Rambla, pełną kawiarenek, restauracji i sklepów, która prowadzi do portu z pomnikiem Kolumba. Wizyta na starym mieście, spacer po jego sercu – Barri Gótic, czyli dzielnicy gotyckiej z wąskimi uliczkami, ozdobionymi zabytkowymi kamienicami i zwiedzimy słynną katedrę Santa Eulalia, gdzie wewnątrz zobaczymy m.in. relikwie świętej oraz 13 żywych gęsi. Przejazd przez Plac Hiszpański, obok łuk triumfalny na wzgórze Montjuic. Zobaczymy obiekty olimpijskie, park i wspaniały widok na zatokę, port, centrum miasta. Następnie park Guel zaprojektowany przez Antonio Gaudiego , który od 1984 roku jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Pełen dziwacznych budowli, rzeźb i mozaik z najbardziej znaną ławką- jaszczurką. Powrót do hotelu. Obiad / bufet /w porze kolacji.
6. DZIEŃ
Śniadanie/ stół szwedzki /.
Czas wolny, wypoczynek na plaży. Spacer po okolicy. Odpoczynek, obiad w porze kolacji / bufet /, nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie/ stół szwedzki /. Zwiedzanie Rupit, to wyjątkowo urocze miasteczko. Wejście do miasta prowadzi przez most wiszący nad niewielką rzeczką. Z mostu jest widok na zamek z X w. Kamienice dzielą dość wąskie uliczki, w oknach piękne kwiaty a zamiast bruku na ulicy w niektórych miejscach lita skała. Dodatkową atrakcją jest sama trasa przejazdu autokaru obok licznych wygasłych wulkanów. Szacowany wiek wulkanów to około 200-250 mil lat. Krótki postój – okazja zrobić zdjęcia, które pokazują tak odległe dzieje ziemi. Następnie przejazd do Sanktuarium El Far, zwiedzanie oraz podziwianie jednego z najpiękniejszych widoków panoramicznych Katalonii. Besalu to kluczowe miejsce na szlaku romańskich zabytków Katalonii. Miasteczko o wąsko zabudowanych uliczkach i z najważniejszym elementem: krzywym mostem warownym z XII na rzece Fluvia przez który przejdziemy i rozpoczniemy nasz spacer. Dalej zobaczymy Bramę Mostową, gdzie w średniowieczu pobierano myto, dzielnicę żydowską, przejście przez miejskie place, gdzie znajdują się kościoły: Sant Pere i Santa Maria z X w. Miasteczko jest cudowne, wspaniałe widoki, ma niesamowity klimat a spacer po tej malowniczej miejscowości pozwala poznać uroki średniowiecznej osady.Powrót do hotelu. Obiad/ bufet / w porze kolacji.
8/9. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. wypoczynek na plaży. Przejazd do Montserrat , góry o stromych ścianach i strzelistych szczytach, gdzie na wysokości 720 m n.p.m. wśród monumentalnych skał ,wznosi się ogromny klasztor benedyktynów, duchowe centrum Katalonii. Efektowna trasa dojazdowa, przepiękne widoki gór. Zwiedzanie XVII-wiecznej bazyliki z cudowną figurą Czarnej Madonny (La Moreneta), którą według legendy ukrył tu św. Piotr. Słynna z cudów góra jest po Santiago de Compostela drugim miejscem pielgrzymkowym w Hiszpanii, stanowi również symbol jedności narodowej Katalończyków. Obiad. Transfer na lotnisko. Barcelona wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:
– 7 noclegów w hotelu 3 lub 4* na Costa Brava
– pokoje 2-os. z łazienkami
– wyżywienie: śniadania i obiady – bufet,
– bilety lotnicze
– przejazdy komfortowym, klimatyzowanym autokarem,
– pilot,
– lokalny przewodnik
– ubezpieczenie KL 10.000 Euro i NNW 10.000 zł, bagaż 800 zł

DODATKOWO PŁATNE:
– opłaty rezerwacyjne, bilety wstępu przy
realizacji wszystkich wycieczek fakultatywnych 35 euro / osoba
– taksa klimatyczna, napoje do obiadu 20 euro /osoba

Hiszpania wycieczka, Hiszpania wycieczka

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.