INDONEZJA – MALEZJA – SINGAPUR 21 DNI

/INDONEZJA – MALEZJA – SINGAPUR 21 DNI
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

INDONEZJA – MALEZJA – SINGAPUR 21 DNI

2018-06-06T10:12:58+00:00
Ilość dni: 21 DNI

Archipelag oraz Półwysep Malajski to rejon, w którym od wieków przecinały się szlaki handlowe i ścierały się wpływy Malajów, Chińczyków, Hindusów, Arabów, Holendrów i Anglików. Powstała w wyniku tego procesu kulturowa mieszanka przyciąga z całego świata turystów, którzy chcą poznać smak Południowo-Wschodniej Azji. Trasa naszego trampingu wiedzie przez terytorium trzech państw. Rozpoczniemy w Singapurze, państwie-mieście, które przoduje w rejonie pod względem gospodarczym. Następnie zatrzymamy się w Malezji, zwiedzając porty Malakkę i Georgetown, które przed wiekami stanowiły o świetności regionu. Odwiedzimy Kuala Lumpur, stolicę kraju, która jest symbolem szybkiego rozwoju Malezji. Z Kuala Lumpur polecimy nad cieśniną Malakka na Sumatrę, trzecią co do wielkości wyspę Indonezji. Odwiedzimy okolice jeziora Toba, powstałego w wyniku największej w dziejach ludzkości erupcji wulkanu, gdzie zapoznamy się z kulturą Bataków. Udamy się na trekking po lesie deszczowym w Bukit Lawang, zapewniającym schronienie jednej z ostatnich populacji orangutanów na świecie. Na koniec dotrzemy na północ prowincji Aceh, słynącej z silnych muzułmańskich tradycji, gdzie zatrzymamy się na rajskiej wyspie Weh. Wyprawa z pewnością zaspokoi apetyty nie tylko miłośników przyrody i tajemniczych kultur, pragnących zgłębić tajniki wschodnich religii, ale również amatorów orientalnej kuchni.
1. DZIEŃ
Wylot do Singapuru z jednego z lotnisk europejskich.
2. DZIEŃ
Przylot do Singapuru. Zakwaterowanie w hotelu. Singapur przemienił się z portu w nowoczesną metropolię, która w nocy tętni życiem. Wieczorem obejrzymy panoramę oświetlonego miasta. Nocleg.
3. DZIEŃ
Zwiedzanie państwa-miasta. Singapur to niegdyś strategiczny punkt w drodze do Wysp Korzennych, o które walczyli ze sobą Anglicy, Holendrzy, Chińczycy oraz Malajowie. Dzisiaj jest najbardziej zurbanizowanym ośrodkiem Południowo-Wschodniej Azji, tętniącą życiem metropolią, w której się splatają wpływy Wschodu i Zachodu. Zwiedzimy centrum miasta: CBD (Central Bussines District); Chinatown; Little India, dzielnicę hinduską i dzielnicę arabską. Po południu wyjazd autobusem do Malakki. Wieczorny spacer po oświetlonej Starówce. Nocleg w hotelu.
4. DZIEŃ
Zwiedzanie historycznej Starówki, wpisanej na listę UNESCO: pozostałości twierdzy, zbudowanej przez Portugalczyków, w tym ruiny kościołów; Muzeum Morskie w replice portugalskiego statku; Pływający Meczet i Chinatown. Dla chętnych: możliwość wjazdu na wieżę widokową, z której można spróbować dostrzec brzegi Sumatry – wszak Malakka została zbudowana w miejscu, gdzie cieśnina o tej samej nazwie jest najwęższa. Wieczorem przejazd autokarem do Kuala Lumpur. Nocleg.
5. DZIEŃ
Całodniowe zwiedzanie stolicy Malezji. Zaczynamy od wizyty w Petronas Towers, następnie przejazd kolejką miejską w okolice Placu Niepodległości, Merdeka Square, gdzie można podziwiać wspaniałą kolonialną architekturę. Zwiedzimy Masjid Jamek, Masjid Negara  i Muzeum Narodowe, w którym w ciekawy sposób można poznać historię i kulturę Półwyspu oraz Archipelagu Malajskiego. Zobaczymy również Pomnik Niepodległości i pospacerujemy po dzielnicy zwanej Małe Indie. Wieczorem spacer po Chinatown, ze słynnym targiem na ulicy Petaling Jaya, w pobliżu którego zjemy kolację.  Nocleg.
6. DZIEŃ
Wycieczka do jaskiń Batu, gdzie znajdują się hinduistyczne świątynie. Po południu wyjazd na południe, na Wyżynę Camerona, słynącą z charakterystycznego klimatu, umożliwiającego uprawę herbaty. Zakwaterowanie w hotelu w Tanah Rata i wizyta na jednej z plantacji, gdzie można się dowiedzieć, w jaki sposób herbata trafia z krzewu do torebek. Nocleg.
7. DZIEŃ
Trekking po okolicznych wzgórzach, skąd roztacza się wspaniały widok na Wyżynę Camerona, której lasy obfitują we wspaniałą roślinność. Wizyta na farmie motyli, pszczół bądź na plantacji truskawek. Nocleg.
8. DZIEŃ
Wcześnie rano przejazd na wyspę Penang. Zwiedzanie historycznego George Town, miasta, które było jednym z ważniejszych  ośrodków kolonii brytyjskich w tym regionie. Obecnie w większości zamieszkane jest przez Chińczyków. Zobaczymy wpisaną na listę UNESCO kolonialną Starówkę, odwiedzimy świątynię chińską i hinduską. Po południu udamy się na wzgórze, z którego można podziwiać panoramę wyspy. Nocleg.
9. DZIEŃ
Kolejny dzień pobytu na Penang. Po poznaniu kulturowej strony wyspy, czas na poznanie jej przyrody. Wycieczka do Parku Narodowego Taman Negara Pulau Penang. Lekki trekking wzdłuż wybrzeża. Pierwsze starcie z wszędobylskimi makakami. Odpoczynek na plaży Teluk Duying lub, dla chętnych, wejście na latarnię Muka Head, stojącą na północno-zachodnim cyplu wyspy. Nocleg.
10. DZIEŃ
Przejazd na lotnisko i wylot do Medanu. Selamat datang di Indonesia! – czyli „Witamy w Indonezji!”. Cofamy zegarki o godzinę. Po zakwaterowaniu w hotelu, krótkie zwiedzanie centrum Medanu: Masjid Raya; Maimoon, pałac sułtana; pozostałości holenderskiej zabudowy w centrum. Na kolację specjały kuchni batackiej: dania z wieprzowiny lub, dla odważniejszych, z mięsa psa. Nocleg.
11. DZIEŃ
Wyjazd autobusem w kierunku jeziora Toba. To największe i najgłębsze jezioro w Azji Południowo-Wschodniej, powstałe ok. 70 tyś. lat temu w wyniku erupcji wulkanu. Niektórzy twierdzą, że spowodowała ona jedną z epok lodowcowych. Po południu docieramy do Parapat nad malowniczym jeziorem, skąd przeprawiamy się do miejscowości Tuk-Tuk na wyspie Samosir. Przed rejsem warto skosztować mango z tego rejonu, słynnych w całej Indonezji. Zakwaterowanie w bungalowach nad jeziorem. Nocleg.
12. DZIEŃ
Pobyt na wyspie Samosir. (Możliwość całodziennego wynajęcia motoroweru lub roweru, ok. $8). Zwiedzanie okolicznych wiosek Ambarita i Tomok, w których poznamy kulturę Bataków. Przed przybyciem kolonizatorów, Batakowie byli animistami. Holenderscy misjonarze przekonwertowali ich na protestantyzm, jednak dzisiejsze tradycje Bataków nasycone są pradawnymi wierzeniami. Poznamy ich religię i zwyczaje, do których przed wiekami zaliczał się również kanibalizm. Nocleg.
13. DZIEŃ
Wcześnie rano wykwaterowanie i powrót promem do Parapat. Przejazd znad jeziora Samosir do Berastagi. Po drodze zatrzymamy się na północnych obrzeżach jeziora, by zobaczyć 120-metrowy wodospad Sipiso-Piso. Zakwaterowanie w hostelu w Berastagi. Nocleg.
14. DZIEŃ
Pierwsze spotkanie z indonezyjskim wulkanem. Wejście na górę Sibayak (ok. 3-4h). Po zejściu, fakultatywnie: kąpiel w gorących źródłach wulkanicznych. Po południu wizyta na słynnym owocowym targu, gdzie z pewnością każdy znajdzie owoc, jakiego wcześnie nie widział nawet na zdjęciach. Nocleg.
15. DZIEŃ
Wykwaterowanie. Przejazd do Bukit Lawang. Po drodze zatrzymamy się w malowniczej wiosce Lingga, zamieszkanej przez lud Bataków-Kare, oraz na plantacji wyjątkowej kawy „kopi luwak”, której proces produkcyjny rozsławił ją na cały świat. Ziarenka kawy zjadane są przez cywety, ssaki przypominające wiewiórkę, których odchody są później zbierane i suszone na słońcu. Wyprodukowana w ten oryginalny sposób kawa osiąga zawrotne ceny na światowych rynkach. Degustacja oryginalnego napoju. Późnym popołudniem docieramy do Bukit Lawang, położonego na skraju Parku Narodowego Gunung Leuser. Nocleg.
16. DZIEŃ
Z miejscowym przewodnikiem rozpoczynamy 2-dniowy trekking po dżungli. Las deszczowy w tym rejonie słynie z bogactwa roślinności. To jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie w naturze można spotkać orangutany (oprócz Sumatry, jeszcze tylko na Borneo). Teren parku narodowego zamieszkują znajdujące się też na skraju wymarcia tygrysy i nosorożce sumatrzańskie, które są jednak niezwykle trudne do wypatrzenia. Mamy jednak sporą szansę na spotkanie orangutanów, w którym to celu przyjeżdża tutaj wielu turystów, jak również gibbonów i langurów. Oprócz tego zobaczymy skąd się bierze guma, goździki czy cynamon. Nocleg w obozowisku w dżungli.
17. DZIEŃ
Budzą nas poranne nawoływania gibbonów. Po śniadaniu w obozie ruszamy w dalszą drogę przez dżunglę. Docieramy do rzeki, która posłuży nam w drodze powrotnej – rafting na dętkach. Wczesnym popołudniem wrócimy do Bukit Lawang. Czas wolny można wykorzystać na wizytę w pobliskiej jaskini nietoperzy. Wieczorem przejazd do Medanu i przesiadka na nocny autobus do Banda Aceh.
18. DZIEŃ
Wcześnie rano docieramy do miasta Banda Aceh, stolicy autonomicznego rejonu Aceh. Obowiązuje tu nadal surowe prawo szariatu, a do niedawna ruchy separatystyczne dążyły do niepodległości regionu. Zwiedzanie Banda Aceh, które w 2004 roku zostało niemal doszczętnie zniszczone przez falę tsunami, lecz dzięki międzynarodowej pomocy podnosi się z gruzów. Zobaczymy statek, przeniesiony przez falę na dach domu, i pozostawiony tak, by pokazać jej niszczycielską siłę. Zwiedzimy muzeum tsunami oraz słynny meczet Baiturrahman, który w cudowny sposób został oszczędzony przez kataklizm. Przejazd tradycyjnymi miejscowymi motorikszami do portu Ulee Lheue, skąd popłyniemy promem na rajską wyspę Weh. Zakwaterowanie w bungalowach. Nocleg.
19. DZIEŃ
Odpoczynek na plaży, dla chętnych nurkowanie lub snorkeling (maska, rurka, płetwy, czyli ABC, ok. $5). Rafa koralowa u wybrzeży wyspy Weh obfituje w rozmaite gatunki zwierząt morskich. Można wypatrzeć żółwie, ośmiornice, węże morskie, rekiny i mnóstwo egzotycznych ryb słonowodnych. Nocleg.
20. DZIEŃ
Opuszczamy wyspę Weh i promem wracamy na Sumatrę. Po południu przelot do Kuala Lumpur  w Malezji, i dalej – do Polski
21. DZIEŃ
Przylot do Warszawy.

ŚWIADCZENIA:
– opieka polskiego, licencjonowanego pilota, oraz przewodnika
– ubezpieczenie NNW i KL do 20 000 Euro
– dwudniowy trekking z wyżywieniem
– przeloty: Warszawa –  Malezja/Indonezja – Warszawa
– przeloty wewnętrzne
– transport autokarem, busem lub minibusem itp.,
– wyżywienie śniadanie i obiadokolacje
transfery z i na lotniska
–  hotele/guest hous'y (w większości pokoje 2, 3 osobowe, łazienkę w pokoju lub na korytarzu i AC lub
  wiatrak). –
– domki kempingowe
– promy

DODATKOWO PŁATNE:
opłaty wylotowe, bilety wstępu, wiza do Indonezji, – płatne na miejscu, (w sumie min. 400 USD)   + fakultatywne ceny podane w nawiasach (wynajem roweru, motoru, sprzętu do nurkowania ABC)

UWAGA
– szczepienie nie są obowiązkowe lecz zalecane: żółtaczka A i B, błonica tężec, polio, dur brzuszny.
– profilaktyka antymalaryczna / ryzyko zarażenia niewielkie /

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.