Kategoria: Wycieczki dla seniorów
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar

Wioska Rowerowa zaprasza wszystkich na MAZURSKIE JAGODOBRANIE. Nasze lasy obfitują w jagody. Zbierz ich część dla siebie, a przy okazji wypoczynij w ciszy i spokoju. Połącz przyjemne z pożytecznym.

 

Dlaczego Jagody

W czerwcu zacznie się sezon na owoce leśne, w które tak bogate są nasze mazurskie lasy – dlatego przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawostek na temat jagód, owoców zaliczanych do grupy leczniczej – będących prawdziwą skarbnicą witamin (A, B1, B2, C i PP), najcenniejszych składników mineralnych (soda, wapń, żelazo, miedź, fosfor i siarka) a przede wszystkim naturalnych antyutleniaczy. Swój niebieski kolor zawdzięczają antocyjanom – barwnikom pełniącym funkcję ochronną w naszym organizmie, m.in. hamującą procesy starzenia, mającą dobry wpływ na funkcjonowanie mózgu oraz zapobiegającą chorobie Alzheimera. Antocyjany mają także dobroczynny wpływ na nasz wzrok, pomagają w regeneracji siatkówki oka oraz likwidują zmęczenie oczu, dlatego poleca się jedzenie jagód kierowcom oraz osobom spędzającym dużo czasu przed komputerem.Świeże jagody zawierają substancję zwaną glikokiną, działającą jak insulina, regulującą poziom cukru we krwi oraz obniżającą poziom cholesterolu we krwi – redukują zły cholesterol, (LDL) a wspomagają tworzenie dobrego (HDL). Ponadto należy wspomnieć o znanych od dawna właściwościach rozluźniających przy zaparciach a jednocześnie przeciwbiegunkowych – świeżych owoców, natomiast suszone działają tylko przeciwbiegunkowo. Są bardzo cenione przez przemysł winiarski – wykorzystuje się je bowiem do barwienia win z ciemnych winogron, m.in Burgundów i Bordeaux. Podsumowując, odstawmy latem kupowane w aptece czy hipermarkecie witaminy – nasze piękne lasy oferują nam niesamowite pokłady naturalnych wartości, o wiele szybciej i lepiej przyswajalnych przez organizm! Odstawmy kotlety a spróbujmy przepysznych, domowych pierogów z jagodami, drożdżówek rozpływających się w ustach i przygotujmy zdrowe i bez konserwantów konfitury z jagód, których smak przypomni nam zimą o wspaniałym urlopie w Wiosce Rowerowej.

 

1 Dzień: Wyjazd z miejsca zbiórki przejazd do Piasek , zakwaterowanie 2. – 7. dzień: Wypoczynek, JAGODOBRANIE, zwiedzanie , wycieczki fakultatywne 8. Dzień : Wyjazd do domu po śniadaniu

Świadczenia

7 noclegów ze śniadaniami i obiadokolacją
transport autokarem, busem lub minibusem
bezpłatny wstęp na saunę i siłownię
opieka pilota
mapkę z trasami rowerowymi
bezpłatny wstęp do sali gier (ping pong, piłkarzyki, darts itp.)
rejs statkiem MS Classic Lady
kamizelka odblaskowa
kolacja w formie grilla przy muzyce LIVE

 

Dodatkowo płatne
wycieczki do Świętej Lipki i Wilczego Szańca z przewodnikiem  (100 PLN, minimum 7 osób)
dopłaty do pok. 1-osobowego 200 PLN

 

Wyślij ofertę do znajomych!