Jungfrau Region rozciąga się u podnóża potężnego masywu Jungfrau, który jest jednym z najbardziej znanych i powszechnie kojarzonych miejsc w Szwajcarii. Region oferuje wspaniałe warunki narciarskie i doskonałą infrastrukturę w trzech topowych ośrodkach: Grindelwald – First, Kleine Scheidegg – Männlichen i Mürren – Schilthorn. Łącznie na narciarzy czeka tu 214 km tras, zapewniających zimowe szaleństwo na najwyższym poziomie.
Gstaad Super Ski Region – leżący w Alpach Berneńskich to niewątpliwie jeden z największych i najbardziej znanych regionów narciarskich w Europie. Połączenie sześciu sektorów narciarskich tworzących Gstaad Super Ski to 250 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności, nowoczesna infrastruktura oraz doskonałe warunki dla narciarzy. Najbardziej znane kurorty takie jak: Gstaad, Saanenmöser czy St. Stephan cieszą się międzynarodową renomą zarówno wśród narciarzy, jak i wśród śmietanki towarzyskiej z wyższych sfer.
Adelboden – Lenk to rozległy region narciarski, obejmujący swoim zasięgiem kilka sąsiadujących dolin. Najbardziej znane miejscowości regionu to Adelboden i Lenk. Tereny narciarskie to 210 km świetnie przygotowanych tras. Region słynie z idealnych warunków dla początkujących i średniozaawansowanych narciarzy oraz świetnie przygotowanych czarnych tras dla wytrawnych entuzjastów szaleństwa na białym puchu. Adelboden to także stały punkt w kalendarzu Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim – w tym czasie ściągają tu mistrzowie w dziedzinie sportów narciarskich.

 

Zapierający dech w piersiach szwajcarski Jungfrau Region , wpisany jest na listę UNESCO.

Na jego malowniczość składają się gigantyczne alpejskie cztero tysięczniki, najdłuższy w Europie 22 kilometrowy lodowiec oraz najpiękniejsza dolina w Alpach z 72 wodospadami. W tej scenerii zlokalizowany jest wspaniały ośrodek narciarski proponujący 214 km tras narciarskich, które prowadzą do takich kurortów jak Grindelwald, Wengen czy Murren. Całość spaja perfekcyjna sieć kolei zębatych wywożąca narciarzy na niebotyczne wysokości. 

Atrakcje Jungfrau Region:

+ Wjazd na najwyżej położony dworzec kolejowy w Europie 

+ Wengen – najsłynniejsze trasy alpejskiego Pucharu Świata 

+ Schilthorn – restauracja obrotowa Jamesa Bonda na szczycie i zjazd 16-kilometrową trasą 

+ Flyer – przelot na 800-metrowej linie ze szczytu First 

+ Przepiękny wodospad Trummelbach 

 

Basen i centrum wellness – Aeschi

Codziennie po powrocie ze stoku, przed obiadokolacją będą mieli Państwo możliwość korzystania z krytej pływalni oraz zaplecza wellness znajdujących się w kompleksie oddalonym od hotelu zaledwie o niecałe 150 metrów.

Kompleks oddaje do Państwa dyspozycji basen o wymiarach 25 m długości, 8 m szerokości i maksymalnej głębokości 1,8 metra oraz mniejszy basen dla dzieci. Doskonałe chwile relaksu zapewni Państwu jacuzzi. Za dodatkową opłatą można skorzystać również z zaplecza wellness do którego należą: sauna fińska, biosauna oraz łaźnia turecka, w których pobyt wpływa relaksująco, wzmacnia i regeneruje organizm po całodniowym wysiłku na nartach.

Oprócz tego mogą tu Państwo spędzić czas korzystając z dalszych atrakcji m.in. dwóch pryszniców relaksujących, lodowego oczka, brodzików oraz specjalnie wydzielonego pomieszczenia do relaksu.

Miejsce to polecamy wszystkim spragnionym aktywnego wypoczynku jak i szukającym relaksu i rozluźnienia.

 
 

Centrum sportowe – Grindelwald

Podczas pobytu w regionie, przy zebraniu się grupy co najmniej 8 osób, istnieje możliwość wyjazdu do centrum sportowego w Grindelwald. W zależności od godzin otwarcia i liczby chętnych wyjazd taki będzie możliwy raz lub dwa razy podczas pobytu.

Sportzentrum Grindelwald znajduje się w centrum miejscowości i jest miejscem spotkań dla miłośników aktywnego wypoczynku, relaksu oraz mocnych wrażeń. W jego skład wchodzi bogata infrastruktura relaksacyjna i sportowa m. in. basen kryty, oaza wellness, lodowisko, hala do curlingu, park linowy, ściany do wspinaczki jak również bogata oferta gastronomiczna.

W skład centrum sportowego wchodzą m. in.:

Kryty park linowy
W pierwszym w Szwajcarii parku linowym pod dachem i największym w Europie będą mieli Państwo możliwość poczuć prawdziwy dreszczyk emocji. Daje on możliwość doskonałej zabawy osobom w różnym wieku, niezależnie do pogody. Po krótkim przeszkoleniu przez personel, mogą Państwo ruszać na podbój szczytu. Park, ze względu na swoje zróżnicowanie jest idealny dla osób o różnym stopniu sprawności dzięki czemu daje możliwość każdemu sprawdzenia swoich umiejętności. W skład parku wchodzi pięć tras (parkurów) o różnym stopniu trudności z 40 elementami nawiązującymi do górskiej tematyki i wykonanymi z regionalnych materiałów.

Lodowisko – hala do curlingu
Grindelwald to raj dla wszystkich miłośników sportów na lodzie. Curling, Eisstockschiessen, jazda na lodzie, hokej – wszystko to czeka na Państwa. Doskonała infrastruktura i sprzęt pozwalają cieszyć się z chwil spędzonych na lodzie niezależnie od tego jaką dyscyplinę Państwo wybiorą.
Ściana do wspinaczki
Ściany do wspinaczki w centrum sportu Grindelwald mają powierzchnię ponad 170 metrów kwadratowych. Wcześniej obiekt służył wyłącznie do profesjonalnych treningów, jednak w międzyczasie wspinaczka stała się bardzo popularnym sportem. Mogą tu Państwo wypróbować swoje umiejętności i wytrzymałość, nie zapominając oczywiście o dobrej zabawie.
Basen kryty z oazą wellness
Na spragnionych odpoczynku i relaksu czeka basen kryty ze zjeżdżalnią „Black Hole”, solarium oraz oaza wellness w skład której wchodzą: sauna fińska, łaźnia turecka, prysznice relaksacyjne, solarium oraz pokój relaksacyjny z widokiem na Eiger. Doskonała okazja na regenerację sił po całodniowym wysiłku na nartach.

ZAKWATEROWANIE

Hotel ***

Doskonale położony, komfortowy hotel w tradycyjnym stylu szwajcarskim. Posiada wypełnione naturalnym światłem piękne lobby i oranżerię. Rozciąga się stąd zapierający dech w piersiach widok na wodospad Staubach.

Restauracja specjalizuje się w daniach kuchni regionalnej. Pokoje o dobrym standardzie, bezpłatny parking dla gości. W promieniu 100 metrów od hotelu: kolejka do Murren, stacja kolei do Wengen i Interlaken, sklep. Hotel Silberhorn mieści się w tradycyjnej wiosce Lauterbrunnen, tuż przy głównej ulicy i zaledwie 150 m od głównego dworca kolejowego, z którego dostaną się Państwo do rozmaitych ośrodków narciarskich i rejonów, które warto poznawać pieszo.

Do dyspozycji gości: sauna sucha, sauna parowa. Bezpłatny parking. Wi-fi dostępne w pokojach.

 

Transport

Przejazd odbędzie się 9 osobowym, ( 8 osób + kierowca pilot = 9 osób klimatyzowanym minibusem wraz z bagażnikiem dachowym na narty , autobus lub bus

1-2.DZIEŃ
wyjazd z miejsca zbiórki o godz.17:00, przyjazd do Szwajcaria , zakwaterowanie,  inauguracja jazdy na nartach, wieczorek integracyjny  nocleg.
3- 8. DZIEŃ
jazda na nartach, dla Chętnych Nocna jazda na nartach  czas wolny……. nocleg.
Organizacja czasu wolnego przez pilota grupy w porozumieniu z uczestnikami wycieczki Wykwaterowanie z Hotelu *** w godzinach porannych.wyjazd w drogę powrotną. Wyjazd z Szwajcaria
9.DZIEŃ
Przyjazd  do Polski miejsca zbiórki w godzinach rannych

 

ŚWIADCZENIA

 • transport minibusem 9 osobowym, ( 8 osób + kierowca pilot = 9 osób klimatyzowanym minibusem , busem lub autokarem
 • Przejazdy na położony 10 min drogi od noclegu wyciąg narciarski
 • Nocleg w apartamencie Chata pod Chopokiem w miejscowości Bystrá lub inny apartament
 • Opieka pilota wraz z zapewnieniem informacji o atrakcjach w okolicy
 • Ubezpieczenie OC, NW i KL

DODATKOWO PŁATNE

 • kaucji zwrotnej za skipass – 5 CHF / osobę
 • napoi do obiadokolacji
 • szkolenie narciarskie z instruktorem – 60 zł / 1h / osobę, 90 zł / 1h / 2 osoby, 120 zł / 1h / 3 osoby – szkolenie
 • wieczorna wędrówka z pochodniami i grzanym winem: 5 CHF / os.
 • całodzienny karnet na tor saneczkowy w ośrodku Kleine Scheidegg – Männlichen: 29,00 CHF
 • całodzienny karnet na tor saneczkowy w ośrodku Kleine Scheidegg – Männlichen z wypożyczeniem sanek: 39,00 CHF
 • wjazd kolejką zębatą na przełęcz Jungfraujoch: ok. 56 CHF / os.
 • kręgielnia BeofunCenter: 40 CHF / wynajęcie toru na 1 godzinę gry, wypożyczenie butów: 3 CHF / os.
 • wstęp na basen kryty w Aeschi: ok. 10 CHF / os.
 • wstęp na basen kryty oraz do centrum wellness w Aeschi: ok. 25 CHF / os.
 • wstępy w Centrum Sportowym Grindelwald:
 •   kryty park linowy: ok. 37 CHF / os.
 • lodowisko: ok. 7,50 CHF / os.
 • wypożyczenie łyżew na lodowisku: ok. 6 CHF / os.
 • wynajęcie toru do curlingu / Eisstockschiessen: 96 CHF / tor
 • ścianka wspinaczkowa: 15 CHF / os.
 • basen kryty: 10 CHF / os.
 •   basen kryty oraz do centrum wellness: 30 CHF / os.

  UWAGA Poszczególne atrakcje dodatkowe będą realizowane przy zebraniu się co najmniej 7 osób w grupie.