Kaliningrad – Sowieck (Tylża) – Czerniachowsk – Zielonogradsk – Kurszskaja Kosa – Jantarnyj

/Kaliningrad – Sowieck (Tylża) – Czerniachowsk – Zielonogradsk – Kurszskaja Kosa – Jantarnyj
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Kaliningrad – Sowieck (Tylża) – Czerniachowsk – Zielonogradsk – Kurszskaja Kosa – Jantarnyj

2019-03-22T15:34:32+00:00
Ilość dni: 4 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

WYCIECZKA DO KRÓLEWCA – KöNIGSBERG – KALININGRAD– Sowieck (Tylża) – Czerniachowsk – Zielonogradsk – Kurszskaja Kosa – Jantarnyj

Wycieczka do Królewca – stolica obwodu kaliningradzkiego – eksklawy Federacji Rosyjskiej, u ujścia Pregoły do Bałtyku, w historycznej krainie Sambii. Czerniachowsk

1. DZIEŃ
Wyjazd  we wczesnych godzinach  rannych przez polsko – rosyjską granicę  w Mamonowie do Kaliningradu . Przyjazd do Kaliningradu, zobaczymy Bramę Branderburską, dworzec kolejowy, pomnik Kalinina od którego pochodzi obecna nazwa miasta, dalej przejazd i zwiedzanie  Katedry – Muzeum Kanta. Przejazd przez miasto wzdłuż Litewskiego wału obronnego, gdzie zobaczymy Bramę Fryndlandzką, Królewską, Rozgartejską, liczne obiekty fortyfikacji, zwiedzanie Muzeum Bursztynu, dalej przejazd pomiędzy dwoma pięknymi stawami w kierunku centrum, po drodze duże targowisko miejskie. Przejazd obok Placu Hanzaatyckiego, obecnie Zwycięstwa, nowo wybudowana Cerkiew Prawosławna, Kolumna Zwycięstwa, Urząd Miejski, Centra Handlowe, Pomnik Matki Rosji, Budynek Giełdy, Uniwersytet Techniczny, Teatr Dramatyczny, Skwer i pomnik Shilera, przejazd obok budynku Floty Bałtyckiej. Pomnik 2 Żubrów walczących ze sobą symbolizujących ścieranie się poglądów i myśli. Obok przepiękne ZOO, naprzeciwko, stary klasyczny Hotel Moskwa. Zobaczymy stadion piłkarski Baltica, pomnik kosmonautów, dalej park i kościół P.W. Św. Luizy. Wjazd w starą willową dzielnicę Amalienu, najbardziej zachowana stara część miasta, znajduje się tu między innymi ambasada Królestwa Szwecji i Rzeczpospolitej Polskiej  Obiad, czas wolny, ewentualne zakupy  przejazd obok Hotelu Kaliningrad, wzgórza Królewskiego na którym stał kiedyś zamek, obecnie nieukończony wieżowiec, wcześniej planowany jako Dom Partii. Przejazd przez most na rzece Pregoła, zobaczymy budynek dawnej giełdy, obecnie Dom Kultury Marynarzy. Przejazd  do hotelu, kolacja , nocleg.
2. DZIEŃ
Po śniadaniu  udajemy  się  w drogę  do  Sowiecka , miejscowości położonej u ujścia rzeki Tylży do Niemna . Miasto jest ważnym przejściem granicznym rosyjsko-litewskim, na trasie Kaliningrad – Petersburg. Na uwagę zasługuje secesyjna  zabudowa starego miasta, teatr , stara poczta  i  graniczny, zabytkowy most królowej Luizy.  Miastem , które zwiedzimy  w drodze powrotnej  do Kaliningradu jest  Czerniachowsk  – obecnie ośrodek przemysłu maszynowego, ceramicznego i meblarskiego oraz ośrodek hodowli koni. Zobaczymy ruiny  zamku oraz zabytkowe  zabudowania dworcowe.  Powrót  do hotelu, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ
Po  śniadaniu wyjazd do  Zielenogradska. Jest  to  najstarsze i jedno z najbardziej  popularnych uzdrowisk i  kurortów nadmorskich w rejonie  Kaliningradu. Początkowo  była to  wioska  rybacka, która rozwinęła  się  jako  znaczące uzdrowisko. Rybołówstwo  pozostało jednak  poza  turystyką najważniejszą  gałęzią  przemysłu. Następnie przejazd  na Mierzeję  Kurońską ( taxa klimatyczna ). Jest  to wąski, długi półwysep w postaci piaszczystego wału, bardzo piękny krajobrazowo. Znajduje się tam znana na całym świecie stacja ornitologiczna Rybaczij  jak również drugie pod względem wysokości (kompleksy) wydm w Europie. Mierzeja oddziela Zalew Kuroński od otwartego  Morza  Bałtyckiego. Powrót  do  hotelu, kolacja. Nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu.  Dziś odwiedzimy miejscowość  Jantarnyj. Zwiedzimy tu miejsca pozyskiwania na przemysłową  skalę  bursztynu , fabryki  i  kopalnie. Od  stuleci miejscowość rozwinęła się jako  nadmorski  kurort. Po zwiedzaniu udajemy  się  w drogę    powrotną do miejsca zbiórki .
ŚWIADCZENIA :
transport autokarem, busem lub minibusem
opiekę pilota/przewodnika
śniadania
3 noclegi w pokojach dwu lub trzyosobowych z łazienkami
ubezpieczenie KL,  NNW
DODATKOWO PŁATNE :
napoi do posiłków
obiadokolacje

wizy  do Rosji  550 zł
pokój 1 – osobowy 300 zł
pakiet do realizacji programu 50 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki

KALININGRAD WYCIECZKA WIZY:
30 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do Biura Podróży VARIUSTUR dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:
1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy  pomagamy wypełniać
2) 1 zdjęcie (zgodne z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl – wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometryczne – twarz na wprost, kolorowe, na białym tle, nie starsze niż 6 miesięcy)
3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.

UWAGA !
Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie: autokarem lub wygodnym busem.
Pakiet do realizacji programu (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz ich rezerwacje, usługi lokalnych przewodników, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz korzystanie z zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) jest płatny u pilota wycieczki we wskazanej walucie. Cena pakietu dotycząca realizacji programu jest kalkulowana przy grupie min. 40 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie.  Cena pakietu może być podwyższona maksymalnie  o 20% podanej ceny w EUR/GBP/inna waluta.
Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego.

Kaliningrad wycieczka – Poznaj wschodnich sąsiadów! Czerniachowsk

WYCIECZKA DO KRÓLEWCA – KöNIGSBERG – KALININGRAD– Sowieck (Tylża) – Czerniachowsk – Zielonogradsk – Kurszskaja Kosa – Jantarnyj 

TERMINY WYCIECZKI

 4 DNI  29.04.17 – 02.05.17  1139.00 PLN cena za osobę przy grupie 45 osób

 4 DNI 15.06.17 – 18.06.17  1139.00 PLN  cena za osobę przy grupie 45 osób

4 DNI 06.07.17 – 09.07.17   1139.00 PLN cena za osobę przy grupie 45 osób

4 DNI 12.08.17 – 15.08.17  1139.00 PLN  cena za osobę przy grupie 45 osób
4 DNI  07.09.17 – 10.09.17  1044.00 PLN  cena za osobę przy grupie 45 osób

4 DNI 21.09.17 – 24.09.17    1044.00 PLN cena za osobę przy grupie 45 osób

4 DNI 12.10.17 – 15.10.17  1044.00 PLN cena za osobę przy grupie 45 osób

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.