KOTLINA KŁODZKA – PRAGA – SKALNE MIASTO

/KOTLINA KŁODZKA – PRAGA – SKALNE MIASTO
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

KOTLINA KŁODZKA – PRAGA – SKALNE MIASTO

2020-07-30T09:20:30+00:00
Kategoria: Wycieczki szkolne
Kierunek wyjazdu: Czechy, Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 4 DNI Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

1-2.DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki o godzinie 22:00. Jaskinia Niedźwiedzia jest najdłuższą i najpiękniejszą
jaskinią w Polsce. Łączna długość jej korytarzy i komnat wynosi ok. 3 km. Pełna skamieniałości zwierząt,
które zamieszkiwały jaskinię ok. 2 milionów lat temu, bogatych form naciekowych i podziemnych strumieni
zachwyca różnorodnością i tajemnicą. Kopalnia w Złotym Stoku jest dawną kopalnią złota nieczynną od
kilkudziesięciu lat. Obecnie jest całkowicie przystosowana do ruchu turystycznego. Zwiedza się sporą
część kopalni, podziemne wyrobiska, ale także wiele podziemnych ekspozycji. Przejazd na zakwaterowanie
w Kudowie-Zdrój, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Przyjazd do Pragi, gdzie zobaczymy: barokowy klasztor Norbertanów na Strachowie – panorama miasta z ogrodów klasztornych, pałac Czerninów – jedna z największych barokowych rezydencji w Europie środkowej, sanktuarium MB Loretańskiej,Hradczany: katedra Św. Wita – najokazalsza gotycka świątynia w Europie Środkowej,  zamek królewski, Złotą Uliczkę, Most Karola – najsłynniejszy średniowieczny most w Europie z galerią barokowych pomników, Klementinum – wielki zespół dawnego kolegium jezuitów, obecnie Biblioteka Narodowa. Rynek Starego Miasta z okazałym Ratuszem i słynnym zegarem astronomicznym, pomnik Jana Husa, gotycki kościół NMP przed Tynem. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji.

4. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Wyjazd do Czech  na zwiedzanie Adršpašské skály- spacer podczas którego  przejdziemy pomiędzy wytworami skalnymi pokonując trasę aż  od jeziorka. Następnie  przejażdżka łódkami. Gwałtowny wybuch zainteresowania Skalnym Miastem przypada na wiek XVIII i XIX. Przyczyniło się do tego kilka czynników. Po pierwsze te czasy to początki turystyki i zainteresowania człowieka najbliższą okolicą oraz pamiątkami przeszłości. Po drugie dla poetów i artystów epoki romantyzmu (oraz jego prekursorów) fantastyczny labirynt skalny z ruinami zamków i pradawnym lasem był idealnym miejscem do szukania natchnienia. Po trzecie wreszcie w 1824 roku na terenie Teplickich Skał wybuchł wielki pożar, który odsłonił wejście do najbardziej niedostępnych części. Wszystko to sprawiło że do Skalnego Miasta tłumnie zjeżdżały prawdziwe sławy: August II Mocny, Józef II czy sławny poeta Wolfgang Goethe .W dalszym ciągu jest bardzo duże zainteresowanie tym wspaniałym miejscem , które zwiedzimy. Obiad na trasie przejazdu. Powrót do miejsca zbiórki w godzinach nocnych.

ŚWIADCZENIA: autokar, klimatyzacja, dvd, w-c, cafe bar / na czas przejazdu kawa, herbata gratis, zakwaterowanie w Domu Wczasowym pok. 2 os., wyżywienie zgodnie z ofertą, biletu wstępu ,pilot, lokalni przewodnicy, ubezpieczenie (w tym następstwa chorób przewlekłych) KL 20 000 €, NNW 20 000 zł.

Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej Białystok, Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej Bydgoszcz, Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej Elbląg, Wycieczka Kotliny Kłodzkiej Gdańsk, Wycieczka Kotliny Kłodzkiej Katowice, Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej Kielce, Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej Kraków, Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej Lublin, Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej Łódź, Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej Olsztyn, Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej Poznań, Wycieczka do Gruzji Rzeszów, Wycieczka do Gruzji Szczecin, Wycieczka do Gruzji Warszawa, Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.