1-2 DZIEŃ

Wyjazd z miejsca zbiórki. Przyjazd do Kowna i zwiedzanie miasta, m.in.: Starego Miasta z Ratuszem, ruin zamku kowieńskiego, Katedry św. Piotra i Pawła, Domu Perkuna, spacer po Alei Wolności. Przyjazd do Wilna , zwiedzanie miasta: Antokol, gdzie zwiedzimy Kościół św. Piotra i Pawła, dalej przejedziemy na Cmentarz na Rosie. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie ,obiad w porze kolacji, nocleg.

3 DZIEŃ

Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Wilno, zwiedzanie miasta: spacer w obrębie Starego Miasta, Ostra Brama, Kościół św. Teresy, Cerkiew św. Ducha, Cerkiew i Klasztor Bazylianów gdzie więziony był m.in. Adam Mickiewicz, Plac Ratuszowy, Dzielnica Żydowska, Kościół Św. Trójcy, Św. Ducha gdzie zobaczymy m.in.  obraz „ Jezu ufam Tobie”, budynek Uniwersytetu Wileńskiego, Pałac Prezydencki, Katedra św. Stanisława. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji. Możliwość zakupów w pobliskim sklepie dyskontowym lub na hali targowej / lokalne produkty /, nocleg.

4 DZIEŃ

Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Przyjazd do Trok,  które są jednym z najpiękniej położonych miast Litwy. Ma to związek z osobliwym ukształtowaniem terenu, malowniczością dolin, wąwozów, lasów oraz jezior, które tworzą wspaniały pejzaż, dzięki czemu uznawane są też często za perełkę w koronie Litwy. Spacer przez miasto, gdzie zobaczymy Kienesę świątynię Karaimów, oraz charakterystyczne domy mieszkalne. Przejście po drewnianym moście na  wyspę, gdzie zwiedzimy zamek Wielkich Książąt Litewskich na jeziorze Galve, wzniesiony z kamieni polnych i cegieł. Innym ciekawym obiektem jest kościół Nawiedzenia NMP ufundowany przez księcia Witolda ze obrazem słynącym z cudów Matki Boskiej Trockiej.  Był to drugi wizerunek Matki Bożej koronowany papieskim koronami na ziemiach ówczesnej Rzeczypospospolitej. Obraz pochodzi z II połowy XVI wieku. Czas wolny na zakupy wyrobów rękodzieła litewskiego, degustacja potraw karaimskich ( rosół, kibiny… ). Przyjazd do miejsca zbiórki.  

Transport

Przejazd odbędzie się 9 osobowym, klimatyzowanym minibusem  ( 7 / 8 osób + kierowca / pilot  + przewodnik =  9 osób ), bus lub autokar

ŚWIADCZENIA
– autokar ( klimatyzacja, w-c, dvd, cafe-bar ) , bus lub minibus
– wyżywienie wg. programu
– zakwaterowanie w hotelu, pokoje 2-3 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym
– pilot
– lokalny przewodnik
– ubezpieczenie KL 10 .000 euro, NNW 10.000 zł

UWAGA !
Cena uzależniona jest od ilości uczestników oraz terminu realizacji.

Wyślij ofertę do znajomych!