LAZUROWE WYBRZEŻE DLA WYGODNYCH

Lazurowe wybrzeże

Lazurowe wybrzeże, znane także jako Riwiera Francuska. Największy region  turystyczny odwiedzany przez miliony turystów rocznie. Miejsce doskonałej pogody i pięknych widoków zachwyci nawet najbardziej wymagających urlopowiczów.

1.DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki o godz.7:00.Przejazd na nocleg do stolicy Słowacji Bratysławy, zakwaterowanie w hotelu  3 *

2.DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. Przejazd do Włoch , zakwaterowanie w hotelu  3*  k. Padwy, obiad w
porze kolacji, nocleg.

3.DZIEŃ
Śniadanie . Przyjazd do Padwy – słynnego miasta uniwersyteckiego, gdzie tworzył Dante Alighieri, nauczał Galileusz, studiowali Kopernik i Kochanowski. Miasto związane jest z życiem i działalnością św. Antoniego. Wizyta w bazylice św. Antoniego z grobem i relikwiami świętego. Spacer po historycznym centrum i Piazza delle Erbe. Przejazd do Genui stolicy Ligurii. Zwiedzanie centrum historycznego miasta: Katedra San Lorenzo, zobaczymy dom słynnego żeglarza Krzysztofa Kolumba oraz Piazza de Ferrari z Pałacem Dożów wraz ze słynną ulicą Garibaldiego. Spacer zakończymy w starym porcie miasta. Nocleg w Genui, Hotel 3 *, obiad w porze kolacji.

4.DZIEŃ
Śniadanie . Przyjazd do Francji, gdzie jest największy region turystyczny – Lazurowe wybrzeże. Zwiedzanie Monaco i Monte Carlo, zwiedzanie :Pałac Książęcy, katedra w której pochowana jest księżna Grace Kelly, Ogrody Egzotyczne, które otwarto w 1933 na polecenie księcia Monako Alberta I. Rośnie tam ponad 1000 gatunków roślin z rodziny sukulentów. Pochodzą one m.in. z Ameryki Północnej i Środkowej oraz Afryki. Na terenie ogrodów jaskinia ( la Grotte de l’Observatoire) do której wejdziemy. Muzeum Oceanografii, to nie tylko duże akwaria z pięknymi rybami. Tu możesz pogłaskać żywego rekina, wejść do repliki batyskafu i zobaczyć fantastyczną panoramę Monako i Monte-Carlo z dachu budynku.Następnie zwiedzimy Monte Carlo, znane ze wspaniałych kasyn, gdzie każdy może zostać milionerem. Czas wolny tuż przy najsławniejszej budowli miasta – wspaniałym Grand Casino. Przejazd na nocleg w Cannes – Canet, zakwaterowanie w hotelu 3 * z basenem, obiad w porze kolacji, indywidualny spacer,
nocleg. W tym jednym hotelu z basenem jest 5 noclegów / wersja bardzo wygodna.

5.DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki / czas na odpoczynek, rekreację basenową, kąpiele morskie i słoneczne. Dla chętnych wycieczka fakultatywna, Antibes – Muzeum Picassa ( transfer, bilet wstępu, pilot ) Cena 15 € przy min. 15 osobach. Przejazd do Antibes, miasta targów prowansalskich. Zwiedzanie starówki z wąskimi, krętymi uliczkami i Zamkiem Grimaldich w którym znajduje się Muzem Picassa które jest pierwszym na świecie muzeum poświęcone w całości temu artyście. Wśród prac artysty słynne dzieło La Joie de vivre (Radość Życia). Łącznie w muzeum znajduje się 245 prac Picassa. Podziwiać tam można również ceramikę zdobioną przez niego, a także prace innych artystów. Możliwość wejść do cukierni, gdzie jest niezwykła grota, której ściany wykonano z czekolady. Można tam zjeść lunch lub deser – płatny dodatkowo. Powrót do hotelu obiad w porze kolacji- bufet, indywidualny spacer, nocleg.

6.DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. Po śniadaniu przejazd do Nicei położonego nad wspaniałą błękitną Zatoką Aniołów. Spacer wzdłuż Promenade des Anglais ze słynnymi hotelami – pałacami: Negresco i Meridien oraz Cours Salea – poranny targ kwiatowo-warzywny i miejsce wieczornych, kawiarnianych spotkań mieszkańców i turystów. Nicea to stolica Lazurowego Wybrzeża, miasto artystów, miliarderów i arystokracji. Następnie przejazd do Cannes, miasta słynnego z festiwali, Alei Gwiazd i wspaniałych hoteli przy bulwarze la Croisett. Spacer po Alei Gwiazd w okolicy Pałacu Festiwalowego oraz uliczkami starego miasta. Czas wolny np. na expresso, plażowanie. Dla chętnych wycieczka fakultatywna / rejs statkiem na wyspę św. Honorata- Wyspy Leryńskie. Cena 18 € przy min. 15 osobach ( bilet na rejs w 2 strony, pilot). Spacerując po tym kawałku lądu, co chwilę można natknąć się na obiekty sakralne. Są to stare kapliczki, figury świętych i oczywiście budynki opactwa. Największą uwagę przyciąga jednak twierdza stojąca na skałach tuż przy morzu z XV w. Polecam wejść na sam jego szczyt bo widok jest tak kontrastujący że poraża niesamowitością. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji- bufet, indywidualny spacer, nocleg.

7.DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /, czas na odpoczynek, rekreację basenową, kąpiele morskie i słoneczne. Dla chętnych wycieczka fakultatywna/ Saint-Paul de Vence , Muzeum Marc Chagall oraz jego grób, grób Gombrowicza ( transfer, bilet wstępu, pilot ) Cena 18 € przy min. 15 osobach. St-Paul to średniowieczne miasteczko, dzisiaj prawdziwa mekka artystów, którzy zaczęli tam zjeżdżać od 1920 r. Przebywali tam i tworzyli m.in. Picasso, Dufy, Matisse i Marc Chagall, który mieszkał w St-Paul 19 lat i jest pochowany na miejscowym cmentarzu .W miasteczku bywały również gwiazdy światowego kina, m.in. Greta Garbo, Sophia Loren i Catherine Deneuve. Artyści nocowali najczęściej w hotelu z restauracją Colombe d’Or, która znajduje się przed murami Starego Miasta. Legenda głosi, że najsławniejsi z nich płacili za swój pobyt w naturze, zostawiając właścicielowi swoje dzieła. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji- bufet, indywidualny spacer, nocleg.

8.DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. Zwiedzanie Marsylii – największego portu Francji i jednego z najstarszych miast Francji. Zwiedzanie bazyliki Notre Dame de la Garde, położonej na wzgórzu, na które należy wjechać kolejką (petit train), spacer po słynnej ulicy Canabiere, gdzie można zjeść bouillabaisse – zupę rybną, specjalność Marsylii, a następnie przejazd do St.Tropez – jednego z najbardziej znanych i eleganckich kąpielisk na – lazurowe wybrzeże, odwiedzanego przez gwiazdy filmowe, modelki i artystów. Spacer po miasteczku. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji- bufet, indywidualny spacer, nocleg.

9.DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. Wyjazd w drogę powrotną.
Nocleg tranzytowy na terenie Niemiec , k. Norymbergi

10.DZIEŃ
Śniadanie . Powrót do miejsca zbiórki

Lazurowe wybrzeże

ŚWIADCZENIA
– przejazd autokarem ( klimatyzacja, dvd, w-c, cafe – bar, na czas przejazdu kawa, herbata gratis ), bus lub minibus 6+ 1 kierowca lub 7 + 1 kierowca+ pilot/ przewodnik
– zakwaterowanie wg. oferty
– wyżywienie wg. oferty
– opłata klimatyczna
– bilety wstępu
– opieka licencjonowanego pilota / przewodnika podczas całej wycieczki
– ubezpieczenie KLi T 20.000 € , NNW 20.000 zł., bagaż podróżny 800 zł