1 DZIEŃ

Wyjazd z miejsca zbiórki Przejazd przez piękne widokowo Alpy austriackie na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg

2 DZIEŃ

Śniadanie. Udamy się do Werony. Zwiedzanie: Porta Nuova, Porta Pallio, zamek rodu Della Scalla, katedra, gotyckie grobowce Scallierich, plac Signiori z wieżą Lambertich, plac Erbe, dom Julii. Następnie zobaczymy plac Bra z amfiteatrem areną – jeden z rzymskich amfiteatrów, jakie zachowały się do naszych czasów. Przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.

3 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do Genui u stóp Apeninu Liguryjskiego. Zwiedzanie Starego Miasta rozpoczniemy od portu i terenów zaprojektowanych na obchody 500-lecia odkrycia Ameryki. Zobaczymy latarnię morską z herbem miasta. Następnie odwiedzimy gotycką katedrę San Lorenzo, zobaczymy Palazzo Ducale, plac Ferrari. Spacer słynnymi wąskimi uliczkami Starego Miasta – caruggi. Przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.

4 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd na Riwierę Liguryjską do San Remo. Spacer nadmorskim bulwarem Corso Imperatrice. Zobaczymy również kasyno – piękny secesyjny gmach z podjazdem ozdobionym tropikalną roślinnością. Spacer deptakiem Corso Matteotti, znajduje się tu Teatro Ariston. Zobaczymy również cerkiew prawosławną Chrystusa Zbawiciela św. Katarzyny i św. Serafina z Sarowa. Wypoczynek nad morzem. Udamy się do miasta Imperia, gdzie będziemy zwiedzać Porto Maurizio – Stare Miasto, katedrę Świętego Maurycego. Przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.

5 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd na Lazurowe Wybrzeże do Nicei. Zobaczymy Starówkę z wąskimi uliczkami, malowniczymi fasadami domów w stylu włoskim, targ kwiatowy, słynną na cały świat promenadę Anglików – nadmorską aleję obsadzoną palmami i zabudowaną rezydencjami i hotelami. Przejazd do Cannes – najsławniejsze miasto Riwiery Francuskiej: promenada La Croisette, pałac festiwalowy, przed którym biegnie słynna aleja gwiazd, stary port. Przejazd do St. Tropez, jednej z najsłynniejszych miejscowości nadmorskich Europy gdzie można otrzeć się o wielki świat. To tutaj wypoczywają wielkie gwiazdy światowego formatu. Piękne, urokliwe miasteczko zachowało swój charakter jako typowa prowansalska osada. Malowniczy port i typowe uliczki stanowią atrakcję przez cały rok. Latem mały port rybacki przeobraża się w duży port turystyczny, przy którym cumują największe na Lazurowym Wybrzeżu jachty. Saint Tropez to miejsce, w którym znajduje się posterunek policji najsłynniejszego żandarma świata Powrót do miejca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.

6 DZIEŃ

Śniadanie. Wyjazd do Księstwa Monako. Zwiedzanie Monako i Monte Carlo. Zobaczymy oceanarium z najrzadszymi gatunkami flory i fauny mórz całego świata. Zobaczymy pałac książęcy Grimaldich, katedrę Saint Nicolas, w której znajdują się grobowce książęce; spacer ulicami miasta. Zwiedzanie zakończymy przy kasynie w Monte Carlo. Przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.

7 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do Mediolanu, stolicy Lombardii, miasta Viscontich, Sforzów, stolicy mody. Zwiedzanie miasta – zamek Sforzów, w którym mieści się kilka muzeów z cennymi zbiorami obrazów, sztuki antycznej, użytkowej. Spacer po uroczej Starówce Bergamo Alto, gotycka katedra Narodzin Świętej Maryi, plac Della Scala z pomnikiem Leonarda da Vinci i gmachem opery La Scala, ekskluzywna galeria Vittorio Emanuele o eleganckim wystroju z licznymi sklepami. Przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.

8 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do parku Sigurta. Na powierzchni prawie 600 000 m² znajdują się tereny leśne, ogrody, jeziora, punkty widokowe, ogród ziół leczniczych. Możemy go oglądać od wiosny, kiedy zaczynają kwitnąć tulipany, irysy i róże, przez lato z liliami wodnymi kwitnącymi w osiemnastu jeziorkach, po jesień z astrami, które są tutaj ostatnim wielkim kwitnieniem.
Spacer po ogrodzie oraz przejażdżka parkową kolejką po najatrakcyjniejszych terenach. Przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.

9 DZIEŃ

Śniadanie. Powrót na miesjce zakwaterowania.

ŚWIADCZENIA:
– autokar ; klimatyzacja, dvd, w-c, cafe – bar
– zakwaterowanie w hotelu, pokojw  2-3- osobowe z pełnym węzłem sanitarnym
– wyżywienie wg programu
– pilot, przewodnik
– ubezpieczenie KL 10.000 euro i NNW 10.000 zł

DODATKOWO PŁATNE:
– bilety wstępu 90 Euro / osoba

UWAGA !
Cena uzależniona jest od ilości uczestników oraz terminu realizacji.

 

 

Wyślij ofertę do znajomych!