MADERA WYSPA KWIATÓW

/MADERA WYSPA KWIATÓW
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

MADERA WYSPA KWIATÓW

2019-03-26T15:45:46+00:00
Ilość dni: 9 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

MADERA WYSPA KWIATÓW

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki i przejazd autokarem lub busem  na lotnisko w Warszawie. Przelot na Maderę z przesiadką w Lizbonie. Przejazd do hotelu Dom Pedro Baia ****,  położonego na południowym wybrzeżu wyspy, bezpośrednio przy  promenadzie. Obiadokolacja połączona z wieczorkiem folklorystycznym i nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie, po którym udamy się do centrum miasta Funchal. Spacer po głównym placu Praca di Municipio. Udamy się do katedry Largo da Se – najstarszego kościoła na wyspie, który w niemal nienaruszonym stanie przetrwał od czasów kolonizacji wyspy. Posiada on bogate wyposażenie m.in.: sklepienie z drewna cedrowego wykonane w stylu mauretańskim. Godne zobaczenia są także stalle w prezbiterium, ozdobione figurami świętych, proroków i apostołów w XVI-wiecznych strojach. Zachwycają zdobione ołtarze oraz sceny na poręczach i oparciach ławek przedstawiające różne aspekty codziennego życia. Możliwość udziału w Mszy Św. Pod murami katedry spotkamy kwiaciarki w ludowych strojach, sprzedające egzotyczne kompozycje. Kwiaty są niemal wszędzie: na ulicach, w ogrodach i parkach. Strelicje, lilie, kamelie, magnolie, azalie, hortensje, fuksje i orchidee to zaledwie niektóre rodzaje kwiatów stanowiących efektowną oprawę miasta. Najbardziej widoczne są bugenwille – tworzą kwietne dywany na kratach, które przykrywają trzy rzeki płynące przez miasto w betonowych kanałach. Na pięknym deptaku zobaczymy również pomnik Jana Pawła II, który w czasie pielgrzymki do Portugalii odwiedził również Maderę. Spacerem przez Zona Vhela przejdziemy do Campo Almirante Reis skąd wjedziemy kolejką linową do Monte na Largo das Babosas. Odwiedzimy Ogród Tropikalny Monte Palace założony w XVIII w, zachwycający kompozycją i bogactwem roślin z całego świata. Dodatkową atrakcją będzie wystawa minerałów z całego świata. Czas wolny. Fakultatywnie możliwość odbycia emocjonującej jazdy wiklinowym toboganem. Udamy się do parku św. Katarzyny. Ścieżki otoczone okazami flory z całego świata prowadzą do uroczego jeziorka z małą wyspą, na której odpoczywają i wylęgają się żyjące tu ptaki. Zobaczymy także kaplicę Santa Catarina. Z parku rozciąga się piękny widok na Funchal od zatoki aż po Ponta do Garajau. Powrót na obiadokolację i nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd na północną część wyspy do Centrum Wulkanizmu w Sao Vicente, gdzie będziemy uczestnikami audiowizualnej prezentacji powstawania wyspy i procesów wulkanicznych zachodzących w jej wnętrzu. Następnie spacer przez Groty Świętego Wincentego i łączące je podziemne tunele. Zobaczymy również jeziorka z krystalicznie czystą wodą. Malowniczą trasą udamy się do Porto Moniz, miejscowości znanej z naturalnych basenów pośród skał wulkanicznych. Czas wolny na kąpiele. Możliwość skosztowania lokalnych specjałów w jednej z miejscowych restauracji. Powrót na obiadokolację i nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Całodzienny wypoczynek, możliwość korzystania z basenu i infrastruktury  hotelowej, spacerów pobliską promenadą, plaży czy dowolnej własnej organizacji czasu. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Całodzienny wypoczynek, możliwość korzystania z basenu i infrastruktury  hotelowej, spacerów pobliską promenadą, plaży czy dowolnej własnej organizacji czasu. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd na trzeci pod względem wysokości szczyt wyspy – Pico de Ariero – 1810 m n.p.m. Jest to najwyżej położony punkt osiągalny na kołach. Przy odrobinie szczęścia znajdziemy się powyżej pułapu chmur skąd roztacza się wspaniała panorama na Dolinę Zakonnic. Przejazd do Ribeiro Frio gdzie hoduje się pstrągi tęczowe – postój na tradycyjny napój poncho. Możliwość zasmakowania spaceru wzdłuż levady. Krótki pobyt w Arco de Sao Jorge. Następnie przejazd do Santany. Zobaczymy tradycyjne domy ze spiczastymi dachami krytymi strzechą. W drodze powrotnej zatrzymamy się na punkcie widokowym Portela. Zobaczymy wspaniały widok na północne wybrzeże Madery. Dalszy przejazd w trakcie, którego zobaczymy bujną roślinność lasu Laurissilva – jedynego reliktu dawnej puszczy laurowej w Europie – wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Powrót na obiadokolację i nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie. Uzupełniające zwiedzanie Funchal. Odwiedzimy ogrody Quinta da Boa Vista. Będziemy podziwiać rośliny ananasowate pochodzące z Ameryki Południowej, a także największą atrakcję ogrodu – plantację storczyków, która powstawała przez ostatnie 20 lat. Zachwyt wśród zwiedzających wzbudzają także piękne hybrydy i rzadkie gatunki roślin. Następnie udamy się do  muzeum poświęconego sztuce haftu na Maderze. Tutejsza kolekcja składa się z cennych haftów, dywanów i inkrustowanego drewna. Z kolei wizyta na targu Mercado Dos Lavradores, z którego wylewa się miejscowy koloryt w postaci barwnych stroi ludowych oraz ciekawych odmian owoców. Tu możemy się zaopatrzyć w egzotyczne owoce rosnące na wyspie: marakuje o różnych smakach(pomarańczy, ananasa, a nawet pomidora), mango czy papaje. Ponadto w hali odbywa się targ rybny, na którym można zaopatrzyć się w ogromne tuńczyki, kolorowe mureny czy imponujące pałasze. Następnie udamy się do Muzeum Wina Madera, gdzie będziemy mogli zobaczyć dawne maszyny i narzędzia do produkcji wina, gatunki winorośli, które uprawiane są na wyspie, poznamy unikalny proces dojrzewania wina, dzięki któremu wino z Madery ma tak specyficzny smak, który poznamy w czasie degustacji. Powrót na obiadokolację i nocleg.
8. DZIEŃ
Śniadanie. Pobyt w hotelu. Korzystanie z atrakcji hotelowych. Możliwość wędrówki po okolicznych szlakach spacerowych – levadas – dawnych systemach nawadniania. Po południu przejazd do portu Funchal. Odbędziemy rejs wierną kopią XV-wiecznej Santa Marii. W czasie rejsu możliwość podziwiania delfinów i przy odrobinie szczęścia wielorybów. Podczas rejsu zobaczymy oszałamiające widoki na morze i wyspę Madera. Powrót na obiadokolację i nocleg.
9. DZIEŃ
Śniadanie, po którym przejazd na lotnisko. Przelot do Polski.Powrót do miejsca zbiórki .
ŚWIADCZENIA:
– przelot na trasie Polska – Lizbona – Funchal – Lizbona – Polska wraz z opłatami lotniskowymi,

– transport autokarem lub busem  na terenie Madery, transport autokarem lub busem na terenie Polski.
– 8 noclegów w hotelu ****, pokoje 2-os. z łazienkami
– 8 śniadań, 8 obiadokolacji ( w tym jedna połączona z wieczorkiem folklorystycznym)
– opiekę i informację turystyczną pilota i przewodnika
– ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 10 000 € i NNW do 2 000 €, do 5 000 zł w RP
DODATKOWE OPŁATY :

Niezbędny dokument: paszport lub dowód osobisty

Na bilety wstępu i inne wydatki programowe  100 €

MADERA WYSPA KWIATÓW, MADERA WYSPA KWIATÓW, MADERA WYSPA KWIATÓW,

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.