Malta – Śladami Św. Pawła Apostoła

/Malta – Śladami Św. Pawła Apostoła
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Malta – Śladami Św. Pawła Apostoła

2020-02-11T15:05:11+00:00
Kategoria: Wycieczki, Pielgrzymki
Kierunek wyjazdu: Malta
Transport: Samolot
Ilość dni: 4 DNI Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Malta. Śladami Św. Pawła Apostoła, Pielgrzymka na Maltę, Pielgrzymki, Malta, Św. Paweł Apostoł, Śladami Św. Pawła Apostoła

Malta – kolorowa i gościnna. Maleńka wyspa na Morzu Śródziemnym, która przez całe stulecia opierała się kolejnym najeźdźcom. Dziś pozwala tłumnie odwiedzającym ją Turystom odkrywać swe uroki, mimo swych niewielkich rozmiarów, oferuje naprawdę sporo różnorodnych atrakcji. Ty też musisz to zobaczyć! Jedną z najpopularniejszych wysp. Zapraszam na zwiedzanie.

1. DZIEŃ
Spotkanie na lotnisku Gdańsk-Rębiechowo o godz. 8:30, wylot o godz. 10:30, Malta, przylot o godz. 13:30. Przejazd do Mdiny, dawnej stolicy Malty, jest to jedno z najmniejszych miast na wyspie. Z racji niewielkiego ruchu ulicznego zwana cichym miastem. Raj dla zakochanych, fotoamatorów, miłośników historii, zabytków czy architektury. Spacer wokół miasta, przejście do punktu widokowego, gdzie widać północną Maltę. Samo miasto, jest otoczone murami, średniowieczne zabudowania, pełne urokliwych, wąskich uliczek. Mdina była rządzona na przestrzeni wieków przez różne nacje. Rządzili tu Fenicjanie, Rzymianie czy Saraceni. W centrum miasta znajduje sie jedna z najpiękniejszych katedr pod wezwaniem św. Piotra i Pawła. Katedra swój dzisiejszy wygląd zawdzięcza genialnemu maltańskiemu architektowi Lorenzo Gaffa, to magiczne miejsce kultu od prawie dwóch tysięcy lat. Następnie Rabat. W 60 roku n.e. u wybrzeży Malty rozbił się statek, na którym św. Paweł przewożony był z Jerozolimy do Rzymu, na proces. Tradycja mówi, że miejscem, w którym święty przebywał podczas pobytu na wyspie, była znajdująca się w Rabacie grota, później nazwana Grotą Św. Pawła. w niej apostoł spędził kilka tygodni szerząc tu nową wiarę. Z groty w której mieszkał św. Paweł jest wykuty w skale wąski tunel którym można było się na czworakach przedostać do budynku po drugiej stronie ulicy, obecnie budynek w którym jest wyjście z tunelu z groty pełni role Muzeum Wignacourt z wieloma eksponatami z czasów rzymskich i średniowiecznych, krążą legendy, ze kamień wydłubany ze ściany groty ma moc uzdrawiającą. Kilkadziesiąt metrów od groty znajduje się wejście do Katakumb św. Pawła, a około 100 metrów dalej drugie do Katakumb św. Agaty – które zwiedzimy. W czasie II wojny znacznie powiększono katakumby i używano ich jako schronów przeciwlotniczych. Miejsce te odwiedził św. Jan Paweł II. Przejazd do hotelu na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie w formie bufetu. Wyjazd na zwiedzanie – Valetta, licząca 10 tysięcy mieszkańców, to najmniejsza europejska stolica i zarazem najdalej wysunięta na południe. Cała Valletta znajduje się na liście UNESCO. Główne atrakcje to górująca nad miastem konkatedra św. Jana, muzea, kościoły, parki, ciekawa architektura (kolorowe balkony!), strome uliczki. Jednym słowem miasto zachwyca swoim urokiem. Katedra Św. Jana, to największa i najważniejsza świątynia na Malcie, wybudowana w latach 1572-81,jako główna świątynia zakonu joannitów. Z zewnątrz ascetyczna, zapiera dech w piersiach przepychem wnętrza. Miejsce fascynujące i zaskakujące  – ilość kolorów, ornamentów, detali, mozaik, fresków, rzeźb… może wywołać zawroty głowy. Następnie przejście do jednego z największych, a jednocześnie najcenniejszych zabytków stolicy Malty jest Pałac Wielkiego Mistrza zbudowany w 1571, we wnętrzu którego mieści się urząd prezydencki. W tym zabytkowym budynku znajduje się także jedna z największych kolekcji broni okresu Kawalerów Maltańskich, przede wszystkim przepiękne freski oraz wizerunki mistrzów zakonu. Jednym z ciekawszych pomieszczeń pałacu jest Sala Tronowa, w której znajduje się cykl 12 fresków prezentujących oblężenie Malty z 1565 roku przez flotę i wojsko sułtana Sulejmana Wspaniałego – postaci znanej doskonale wszystkim miłośnikom serialu Wspaniałe Stulecie. Przejazd na zwiedzanie trzech miast Sengla, Cospicua, Vitoriossa. W Vitoriossa zwiedzimy Pałac Inkwizytorów, znany również pod nazwą Palazzo del Sant’Officio. Pierwotnie był siedzibą sądu, lecz zmieniana przez wieki architektura sprawiła, że niewiele pozostało z jego początkowego wyglądu. Następnie zwiedzimy muzeum marynistyczne, które mieści się w budynku byłej piekarni Królewskiej Marynarki Wojennej (Royal Naval Bakery), zbudowanym w latach czterdziestych XIX wieku jako główna piekarnia dla brytyjskiej Floty Śródziemnomorskiej. Muzeum posiada zbiory ponad 20 000 eksponatów, i jest największym muzeum na wyspie. Miasto Birgu jest otoczone murami miejskimi od strony lądu, które również stanowią jego walor turystyczny. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie w formie bufetu. Rejs na Gozo, oraz zwiedzanie świątyni Ggantija, która według legendy zostałą zbudowana przez mitycznych gigantów, będącej jedną z najstarszą kamiennych świątyń na świecie, po czym przejazd do winiarni na degustacje win i maltańskich potraw.  Następnie wizyta w Ramla Bay i Calipso Cave, legendarnym miejscu w którym przebywał Odyseusz, spacer po stolicy wyspy – Rabat / Victorii i wizyta w górującej nad nią cytadeli. Następnie przeprawa promowa i powrót do hotelu. Obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie w formie – lunch packet (pakiet śniadaniowy), transfer na lotnisko, Malta – wylot o godz. 6:35, Gdańsk, przylot o godz. 9:45

ŚWIADCZENIA:
– transfer autokarem Malta (lotnisko) – hotel – Malta (lotnisko) oraz realizacja wycieczek wg. w/w  programu

– przelot samolotem Gdańsk – Malta (lotnisko Malta) – Gdańsk
– 1 x mały bagaż o wymiarach 40 x 20 x 25 cm
W przypadku nie spełnienia powyższych wymagań odnośnie bagażu Uczestnik wycieczki dopłaca indywidualnie za powstałe uchybienia.

– zakwaterowanie w hotelu 3*, pok. 2 osobowy / DBL lub TWIN
– wyżywienie HB wg. programu (śniadanie i obiad) bufet
– opieka pilota koordynatora wycieczki
– lokalni przewodnik, każdego dnia przy realizacji poszczególnych  wycieczek
– ubezpieczenie KL 20.000 €, NNW 20.000 zł, bagaż 800 zł
– Opieka duszpasterska oraz Msze Święte.


DODATKOWO PŁATNE (można doliczyć do ogólnej faktury):
opłaty rezerwacyjne, bilety wstępu:
40 Euro / osoba,
obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 zł, dopłata do bagażu:
1 x bagaż o wymiarach 55 x 40 x 20 cm do 10 kg, 1 x bagaż o wymiarach 81 x 119 x 119 cm do luku samolotu do 20 kg, podane 2 wyżej opisane bagaże są w łącznej cenie 350 zł

Uwaga!
Godziny odlotów / przylotów samolotów w dniu wylotu do Malty oraz w dniu przylotu do Gdańska
mogą ulec zmianie w zależności od terminu wycieczki.

Opieka duchowa oraz Msze Święte – miejsca odprawiania mszy do uzgodnienia.

Malta. Śladami Św. Pawła Apostoła
Pielgrzymka na Maltę
Pielgrzymki
Malta
Św. Paweł Apostoł
Śladami Św. Pawła Apostoła

Znajdź nas na Facebooku!

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.