Mikołajki Mazury Wycieczka Rowerowa Kraina Wielkich Jezior Mazurskich

/Mikołajki Mazury Wycieczka Rowerowa Kraina Wielkich Jezior Mazurskich
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Mikołajki Mazury Wycieczka Rowerowa Kraina Wielkich Jezior Mazurskich

2020-01-02T09:45:05+00:00
Cena: 450 zł Ilość dni: 2 Dni

Mikołajki Mazury Wycieczka Rowerowa Kraina Wielkich Jezior Mazurskich 2 Dni Wycieczka Rowerowa Kraina Wielkich Jezior Mazurskich 2 Dni busem 6 osób + 1 przewodnik rowerowy + 1 kierowca = 8 osób Mikołajki

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to obszar wyjątkowy w skali naszego kraju i całej Europy, niezwykle bogaty pod względem przyrodniczym i historycznym. Jest to wprost wymarzone miejsce dla żeglarzy i amatorów sportów wodnych, jednak warto poznać go również z perspektywy siodełka rowerowego. Region ten jest niezwykle malowniczy – spotkać tu możemy całe mnóstwo jezior otoczonych lasami, nieskażoną ludzkimi rękami przyrodę, a także charakterystyczne ceglane budowle związane z działalnością Krzyżaków. Wywarli oni ogromny wpływ na tych terenach, tworząc specyficzną kulturę Mazur.

– integracja turystów kolarzy,

– poszerzenie wiedzy krajoznawczej,

– propagowanie czynnych form wypoczynku,

– propagowanie walorów turystyczno-krajoznawczych Pojezierza Mazurskiego

1 Dzień

6.00 – Wyjazd busem z przyczepą rowerową 6 rowerów możemy zabrać  do Mikołajek. Zbiórka w Elblągu na Placu Jagiellończyka.

9.00 – Przyjazd do Mikołajek. Zakwaterowanie.

10.00 – Wyjazd na trasę – Mazurski Park Krajobrazowy, Puszcza Piska – ok. 70 km.

Atrakcje – jedyny na Mazurach prom linowy w Wierzbie na Jeziorze Bełdany, zwiedzanie Rezerwatu Tarpanów w Popielnie, przejazd leśną trasą położoną na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego oraz Puszczy Piskiej, punkty widokowe na Jezioro Śniardwy (Niedźwiedzi Róg), śluzy Karwik oraz Guzianka, krystaliczne Jezioro Jegocin, kontakt z nieskażoną przyrodą.

18.00 – Powrót . Czas wolny, zwiedzanie indywidualne Mikołajek.

19.00 – Wspólne ognisko.

22.00 – Cisza nocna.

2 Dzień

7.00 – Pobudka, śniadanie, pakowanie bagaży.

9.00 – Wyjazd na trasę dookoła Jeziora Tałty – ok. 45 km.

Atrakcje – przejazd malowniczą trasą wiodącą wzdłuż najgłębszego jeziora rynnowego w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich – Jeziora Tałty, średniowieczny Zamek Krzyżacki w Rynie (obecnie hotel), kontakt z nieskażoną przyrodą.

ŚWIADCZENIA:

transport osób minibusem , rowerów i bagaży z Elbląga do Mikołajek i z powrotem

nocleg w domku kempingowym lub miejsce na polu namiotowym

opieka i obsługa grupy przez pilotów rowerowych

ognisko z kiełbaskami

ubezpieczenie NNW i KL rozszerzone o sporty ekstremalne

Dodatkowo płatne

nocleg w Hotelu ***, Hotel **** basen

Park Wodny Tropikana

wyżywienie śniadanie i obiad

Opłaty za bilety wstępu (prom na jeziorze Bełdany, 5 zł, Rezerwat Tarpanów w Popielnie 8 zł”), zakupy na trasie, itp.

UWAGA Bardzo proszę o zabranie własnych śpiworów karimat , namiotów , na wszelki wypadek prosimy zabrać kurtki , peleryny przeciwdeszczowe.

Jest możliwość dojazdu własnego Cena od osoby to 370 zł

Cena od osoby 450 zł nocleg w domku kempingowym lub miejsce na polu namiotowym

transport osób minibusem , rowerów i bagaży z Elbląga do Mikołajek i z powrotem

nocleg w domku kempingowym lub miejsce na polu namiotowym

opieka i obsługa grupy przez pilotów rowerowych

ognisko z kiełbaskami

ubezpieczenie NNW i KL rozszerzone o sporty ekstremalne

 

WARUNKI UCZESTNICTWA:

– Każdy uczestnik przed startem w wycieczce rowerowej ma obowiązek zapoznać się z regulaminem. Regulamin imprezy jest dostępny na stronie internetowej organizatora www.variustur.pl lub w jego siedzibie pod adresem Elbląg, ul. 1 Maja 14 w godzinach pracy biura.

– Wycieczka rowerowa jest przeznaczona dla osób mających, co najmniej roczne doświadczenie w turystycznej jeździe rowerem

– Wycieczka rowerowa mogą brać udział osoby pełnoletnie, które jadą na własną odpowiedzialność lub niepełnoletnie pod opieką swoich rodziców lub prawnych opiekunów.

– Wycieczka rowerowa odbędzie się w przypadku zgłoszenia się, co najmniej 7 osób. Jednocześnie informujemy, że liczba miejsc jest ograniczona.

– Do udziału w wycieczce rowerowej rekomendujemy rowery typu MTB i trekkingowe

Wycieczka Rowerowa prowadzi drogami o nawierzchni asfaltowej i gruntowej. W terenie może wystąpić po opadach deszczu błoto i kałuże. Trasa prowadzi po drogach gminnych i powiatowych o niewielkim natężeniu ruchu samochodowego z wyjątkiem krótkiego odcinka drogi krajowej przed miejscowością Ryn.

ZASADY ZACHOWANIA UCZESTNIKÓW WYCIECZKI ROWEROWEJ :

Rajd prowadzi drogami o nawierzchni asfaltowej i gruntowej. W terenie może wystąpić po opadach deszczu błoto i kałuże. Trasa prowadzi po drogach gminnych i powiatowych o niewielkim natężeniu ruchu samochodowego z wyjątkiem krótkiego odcinka drogi krajowej przed miejscowością Ryn.

Uczestnicy zobowiązani są do:

1. Przestrzegania Regulaminu wycieczki rowerowej oraz obowiązkowego podporządkowania się decyzjom przewodnik rowerowy – pilot rowerowy – kierujący ruchem

2. Wycieczka rowerowa nie jest wyścigiem, więc ściganie się jest zabronione. Impreza ma charakter rekreacyjny

3. Posiadania sprawnego technicznie roweru, wyposażonego zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz posiadanie kasku ochronnego.

4. Poruszania się zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Jadąc w kolumnie należy zachować odległość miedzy rowerami 3-5 m, a przy zjazdach 15-30m.

5. Każdy uczestnik wycieczki rowerowej zobowiązany jest do jazdy w równym tempie dostosowanym do prędkości innych uczestników, przy zachowaniu ostrożności, należy jechać równo i spokojnie w szyku,

6. Przy zjazdach nie należy rozpędzać roweru, nie wolno wyprzedzać. Należy kontrolować szybkość i hamowanie,

7. Każdy manewr na drodze musi być przeprowadzony z upewnieniem się o możliwości bezpiecznego jego wykonania oraz odpowiednio wcześniej zasygnalizowany,

8. Podczas postoju nie należy tarasować drogi. Postoje należy organizować poza jezdnią, na parkingu, łące lub polanie,

9. Przed wyruszeniem Przewodnik rowerowy omawia trasę przejazdu z uwzględnieniem miejsc niebezpiecznych, stwarzających zagrożenia.

10. Każdy uczestnik wycieczki rowerowej zobowiązany jest posiadać przynajmniej 1 szt. dętki właściwego rozmiaru do swojej opony, łatek, pompki oraz zestawu kluczy (tzw. niezbędnik) oraz z uwagi na liczne postoje – dobrego zapięcia do swojego roweru.

NA TRASIE ZABRANIA SIĘ:

– spożywania alkoholu i innych środków odurzających

– zaśmiecania trasy wycieczki oraz miejsc przyległych

– niszczenia przyrody

– zbaczania z trasy wycieczki rowerowej bez zgody organizatora

  Mikołajki Mazury Wycieczka Rowerowa busem 7 osób +  1 przewodnik rowerowy + 1 kierowca = 9 osób

UWAGA !

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie.

 

Mikołajki Mazury Wycieczka Rowerowa Kraina Wielkich Jezior Mazurskich 2 Dni busem 6 osób +  1 przewodnik rowerowy + 1 kierowca = 8 osób

Mikołajki Mazury Wycieczka rowerowa busem 6 osób +  1 przewodnik rowerowy + 1 kierowca = 8 osób

 

 

Znajdź nas na Facebooku!

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.