NARTY NIEMCY – SNOWBOARD – Garmisch-Partenkirchen Alpy Bawarskie

/NARTY NIEMCY – SNOWBOARD – Garmisch-Partenkirchen Alpy Bawarskie
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

NARTY NIEMCY – SNOWBOARD – Garmisch-Partenkirchen Alpy Bawarskie

2019-12-13T16:29:41+00:00
Kategoria: Turystyka aktywna
Kierunek wyjazdu: Niemcy
Transport: Autokar
Ilość dni: 9 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

NARTY NIEMCY – SNOWBOARD – Garmisch-Partenkirchen Alpy Bawarskie 9 DNI

Narty Niemcy
Słynne Garmisch-Partenkirchen, leży prawie dokładnie 100 km na południe od stolicy Bawarii – Monachium. Ma ona podobny charakter jak nasze Zakopane – leży na niemalże równym terenie, w górskiej kotlinie na przedgórzu Alp i całkiem słusznie nazywane jest Zimową Stolicą Niemiec. Narciarstwo zaczęło się w Ga-Pa już w 1926 roku, kiedy pierwsi narciarze zaczęli zjeżdżać po stokach w okolicy miasta. W 1936 roku odbyły się w Ga-Pa Zimowe Igrzyska Olimpijskie, po których po dziś dzień stoi imponujący stadion. Przy stadionie na stokach Eckbauer znajduje się skocznia, na której rozgrywane są zawody Turnieju Czterech Skoczni, a także stok slalomowy, na którym od czasu do czasu odbywają się slalomy Pucharu Świata. Niezwykle estetycznego obrazu architektury misata dopełniają charakterystyczne dla Bawarii przepiękne malowane domy. Na peronie, niedaleko Olympia Halle bierze swój początek bez wątpienia najciekawsza linia kolejowa w całych Niemczech, która z Garmisch wiedzie przez całą dolinę aż na lodowiec pod najwyższym szczytem Niemiec – Zugspitze (2962 m). Dolna stacja Zugspitze Bahn, położona na wysokości zaledwie 720 m, znajduje się nie tylko przy Hali Olimpijskiej, ale także w bezpośrednim sąsiedztwie głównego dworca kolejowego. Dotarcie na peron kolei nie stanowi zatem najmniejszego problemu. Linia kolejowa Zugspitze została zbudowana na początku lat 30-tych XX wieku i słusznie uważna była i jest tak do dziś, za arcydzieło myśli inżynieryjnej. Docieramy nad brzeg przepięknego jeziora Eibsee na wysokości 995 m. Od tego momentu kolej pnie się cały czas niemal pionowo pod górę, wjeżdżamy do tunelu, który budowniczowie wydrążyli w granitowych skałach masywu Zugspitze. Podróż kończy się na podziemnym peronie, z którego wychodzi się na plateau przy lodowcu, na wysokości 2600 m. Oby dotrzeć na sam szczyt Zugspitze trzeba skorzystać jeszcze z typowej kolei linowej, która wywozi na wierzchołek zaledwie w 5 minut.Freeride Zugspitze: kilka stref freeride Schroniska górskie Bayernhaus: na wysokości 1280 m, na górze Hausberg.

Narty Niemcy

Narciarstwo Alpejskie:
Najdłuższe trasy:
Trasy standartowe: 4,5 km, średnio trudne, 610 m różnica wysokości
Zugspitze: 3,3 km, średnio trudne, 700 m różnica
Najtrudniejsze trasy:
Trasy standartowe Kandahar (Kreuzjoch – Talstation Kreuzeckbahn): 3,4 km, trudne, 940 m różnica wysokości
Zugspitze Aspen Run: 1,5 km, średnio trudne, 290 m różnica
Snowboard Snowparks Zugspitze: teren parku Zugspitze 700 m długości z atrakcjami dla początkujących i zaawansowanych.
Narciarstwo Biegowe
Garmisch Partenkirchen, 42 km ośwoietlonej biegowej ścieżki narciarskiej, średnio trudna
Trasy biegowe z oświetleniem reflektorami
Garmisch Partenkirchen, 1,5 km biegowej ścieżki narciarskiej, łatwa
Wędrówki w rakietach śnieżnych
Garmisch Partenkirchent: cena EUR 15,00
Grainau: rozmaite trasy do wędrówek, organizowane wędrówki grupowe

Narciarstwo alpejskie:
Alpspitz, Osterfelder, Kreutzeck,
Hausberg, 17 różnych wyciągów:
Wysokość: 740 – 2050m, długość: 40 km
9 km trudny
24 km średnio trudny
7 km łatwy
Eckbauer, 1 wyciąg:
Wysokość: 720 – 1238m, długość: 3 km
3 km średnio trudny
Zugspitze, 10 wyciągów:
Wysokość: 2000 – 2720m, długość: 22 km
16 km średnio trudny
6 km łatwy
Narciarstwo biegowe:
Garmisch Partenkirchen:
Długość łączna: 28,0 km
9 km trasa trudna, 5 km trasa średnio trudna,
14 km trasa łatwa
Serwis: 28 km skatingloipen, wstęp: gratis
Możliwość nauki narciarstwa biegowego
Grainau:
Długość łączna: 17,5 km
17,5 km trasa łatwa
Serwis: 17,5 km skatingloipen, wstęp: gratis
Możliwość nauki narciarstwa biegowego

Narty Niemcy
Hotel znajduje się w małym miasteczku Bad Kohlgrub w regionie Garmisch – Partenkirchen. Hotel jest urządzony w stylu bawarskim. Hotelu odpowiada 3-gwiazdkowej kategorii. W hotelu odczuwa się miłą, domową atmosferę. Wszystkie pokoje są wyposażone w telewizor, szafę na odzież, suszarkę do włosów, ręczniki, WC i prysznic. Poza tym hotel proponuje basen, saunę, wifi, bezplatny parking.
Hotel ma swoją własną restauracje „Grill House“ gdzie codziennie kucharz przygotowuje świeże i pyszne dania. Śniadania składają się z obfitego bufetu, różnego rodzaju serki, wędlina, marmolada, chleb, bułki, kawa, herbata itd. Wieczorem można zorganizować w hotelu wieczór integracyjny, do tego bufet z zimnymi zakąskami i muzyka. Przy pięknej pogodzie można także zorganizować na tarasie i w ogródku wieczór przy grylu. Bezpłatny parking dla autokarów , busów minibusów  znajduje się przy hotelu.

1-2. DZIEŃ
wyjazd z miejsca zbiórki o godz.17:00, przyjazd do Bad Kohlgrub , zakwaterowanie,  inauguracja jazdy na nartach, , nocleg.
3- 8. DZIEŃ
jazda na nartach, dla Chętnych Nocna jazda na nartach  czas wolny……. nocleg.
Organizacja czasu wolnego przez pilota grupy w porozumieniu z uczestnikami wycieczki Wykwaterowanie z pensjonatu w godzinach porannych.wyjazd w drogę powrotną. Wyjazd z Niemiec
9. DZIEŃ
Przyjazd  do Polski miejsca zbiórki w godzinach rannych .

ŚWIADCZENIA:
– transport autokarem / video, klimatyzacja, cafe – bar, wc /
na czas przejazdu kawa, herbata gratis lub busem , minibusem
– zakwaterowanie w   Bad Kohlgrub lub okolicy hotel / pensjonat
pokoje 2, 3 i 4 os. rodzinne
– wyżywienie śniadanie, obiadokolacji
– dowóz do wyciągów lub dojazd bezpłatnym skibusem
– dostęp do bezpłatnego Wi- Fi
– pilot, ubezpieczenie Kl 10 000 Euro i NNW 10 000 zł.

DODATKOWO PŁATNE:
– opłaty za wyciągi, jazda bez ograniczeń 6 dni
Ceny w EURO ( €):
EUR 37,00 High season/dorosły/1 dzień (Alpspitz, Osterfelder, Kreutzeck, Hausberg)
EUR 203,00 High season/dorosły/6 dni (Top Snow Card) kaucji zwrotnej za skipass – 2,00 EUR – osobę
–ubezpieczenie narciarskie SKI
– instruktor narciarski, snowboardowy
– napoje do obiadokolacji
Dodatkowo płatne atrakcje:
taksy klimatycznej
Jazda na sankach nocna jazda na sankach z wypożyczeniem sanek: ok. 18,00 EUR – osoba
Hausberg, 4 km długości, 600 m.n.p
St. Martin am Grasberg, 2,4 km długości, 350 m.n.p
Esterbergalm, 4,7 km długości, 495 m.n.p
Twarz pokryta śniegiem, adrenalina – saneczkarstwo to prawdziwa przygoda. Frajda dla wszystkich, niezależnie od wieku. Tor saneczkowy na górze Hausberg jest oświetlony, dlatego nawet po zmierzchu można pędzić z zawrotną prędkośćią na sankach co zapewnia niezapomniane przeżycia.
Jazda saniami w zaprzęgu Husky
Gamisch Partenkirchen i okolice, około 2 godz
Piękne krajobrazy zimowe, sanie z zaprzęgiem ośmiu syberyjskich husky. Pies Husky jest w stanie pociągnąć dziewięć razy swój własny ciężar ciała. Psy zaprzęgowe Husky mają doskonałe poczucie orientacji, przez które nigdy nie zbaczają ze znanych ścieżek, nawet jeśli nie są one widoczne przez grubą warstwą śniegu. Obcowanie z psami Husky to czysta przyjemność – kończąca się pozyskanie nowych czworonożnych przyjaciół.
Jazda saniami w zaprzęgu konnym
Gamisch Partenkirchen i okolice, 1godz., od EUR 60,00 od os.
Przeżyj romantyczną przejażdżkę saniami w bajkowym krajobrazie zimowym, z dala od zgiełku codziennego życia. Daj się oczarować zaśnieżonej scenerii alpejskich gór. Na dobry początek powitalny grzaniec po czym można wtulić się w cieplutki koc i wyruszyć w zapierającą dech przejażdzkę. W saniach znajduje się zaopatrzenie ciepłych napojów, co uprzyjemnia przejażdzkę w mroźny dzień.
Wędrówki górskie z psami Husky
Gamisch Partenkirchen i okolice, 3 godziny wędrówki po górach, ciepłe napoje i poczęstunek, cena od EUR 69,00 od os. Podczas wądrówki z psem Husky, będziesz zaskoczony jak dobrym kompanem są Husky. Psy te mają niesamowicie dobrze rozwinięty zmysł orientacji, dzięki czemu możesz czuć się bezpiecznie. Wędrówka z Husky wymaga stania się zespołem – każdy zainteresowany przed wyruszeniem w drogę zostaje pointruowany jak nawiązać bliski kontakt z psem oraz j>ęzyka psów. Wycieczka z psami Husky to oprócz idyllicznych krajobrazów również mnóstwo zabawy. Jest to wspaniałe doświadczenie dla zainteresowanych w każdym wieku, także dla rodzin z dziećmi.
Nocleg w iglo
Zugspitze, 1 noc, od EUR 109,00 od os.
Igloo wśród narciarskich stoków to wbrew pozorom idealne miejsce na zimowy wypoczynek zwłaszcza, gdy położone jest w bajecznych Alpach. Każdy pod posiada naturalną izolację od zimna i śniegu. Część ściany namiotu jest przezroczysta, dzięki czemu można podziwiać widoki wprost z ciepłego łóżka. Nocleg w temperaturze -5 stopni Celsjusza połączony z podziwianiem widoków zapierających dech w piersiach to atrakcja nie dla zmarzluchów. Aby komfortowo spędzić noc w lodowym hotelu należy przestrzegać kilku zasad: ubranie powinno być wielowarstwowe, buty na tyle duże, by zmieściły się w nich wełniane skarpety, a bielizna najlepiej termiczna. Klienci otrzymują odpowiedni śpiwór oraz ciepłą czapkę i rękawiczki, po czym zasypiają na lodowym łożu pokrytym skórami renifera. Rano pije się gorący napar z borówki, a następnie wskakuje do sauny. W wiosce iglo znajduje się również iglo – restauracja, gdzie po wizycie w saunie czeka na gośći obfite i sycące śniadanie.
Nocne wędrówki z pochodniami
Gamisch Partenkirchen i okolice, cena na zapytanie
Zapraszamy na nastrojową nocną wędrówkę z pochodniami. Podczas spaceru poznają Państwo urokliwe miejsca najbliższej okolicy, poruszając się po nieuczęszczanych szlakach. Przy świetle pochodni przewodnik poprowadzi Państwa przez najbardziej malownicze miejsca w okolicy, przybliżając ciekawostki dotyczące regionu. Bliski kontakt z naturą i wyjątkowa atmosfera zimowego wieczoru z pewnością dostarczą wielu emocji.
Wędrówka w rakietach śnieżnych
Gamisch Partenkirchen i okolice, 5 godz., cena na zapytanie
Wędrówka na rakietach śnieżnych w parku krajobrazowym Vedrette di Ries/Rieserferner Naturpark warta jest wszelkich trudów dla samych tylko widoków: rewelacyjny widok na Dolomity każdemu odbiera mowę. Wizyta w sielankowym schronisku Tesselberger Alm jest uzupełnieniem wędrówki, która staje się prawdziwą przygodą górską.
Ognisko z grzańcem i muzyką na żywo
Gamisch Partenkirchen i okolice, cena na zapytanie
Na górskiej polanie oczekuje Państwa niecodzienny wieczór przy wielkich ogniskach, aromatycznym grzańcu, pysznych kiełbaskach pieczonach w na ognisku i muzyce na żywo… Wspólne śpiewanie, pieczenie kiełbasek i aromat grzanego wina – nic tak nie pobudza apetytu jak świeże powietrze, nic tak nie integruje jak wspólny wieczór przy ognisku. Wspaniała zabawa połączona z ucztą dla wszystkich zmysłów.
przejażdżka saniami spod skoczni do wejścia do wąwozu: w zależności od ilości chętnych od ok. 5,00 EUR –  osoba
wędrówka w wąwozie z pochodniami i grzanym winem: ok. 10,00 EUR – osoba
kompleks rekreacyjny Alpspitz Wellenbad: wstęp na basen ok. 6,00 EUR –  osoba
wstęp na basen oraz do centrum wellness: ok. 16,00 EUR – osoba
wycieczka do zamku Neuschwanstein: ok. 25,00 EUR/ osoba
UWAGA Poszczególne atrakcje dodatkowe będą realizowane przy zebraniu się co najmniej 7 osób w grupie.

Narty Niemcy, Narty Niemcy, Narty Niemcy, Narty Niemcy, Narty Niemcy, Narty Niemcy, Narty Niemcy

Znajdź nas na Facebooku!

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.