Narty Rumunia 7 dni

/Narty Rumunia 7 dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Narty Rumunia 7 dni

2019-01-31T13:03:57+00:00
Kategoria: Narty/Snowboard
Kierunek wyjazdu: Rumunia
Transport: Autokar
Ilość dni: 7 DNI

Narty Rumunia

Narty Rumunia

NARTY z DRAKULĄ

4 ośrodki zimowe, aż 70 km tras narciarskich!!! –

Znudzony kurortami w Austrii, Francji i Włoszech?
Nie wszyscy wiedzą, że szusować można też np. w Rumunii lub na Ukrainie.
Na odkrycie czekają góry mniej znane, ale wcale nie mniej ciekawe.
Są tacy, którzy kiedy już znajdą swoje ulubione miejsce do szusowania, jeżdżą tam co roku. Zachwycają się, mogąc korzystać ze znajomych tras (i potrafią nie ruszyć się z nich nawet do sąsiedniego ośrodka) i mieszkać w tym samym, odkrytym kiedyś przypadkiem pensjonacie. Niektórych jednak takie narciarstwo nudzi. Nawet jeśli gdzieś im się bardzo podobało, w następnym sezonie będą szukać nowego ośrodka, najlepiej takiego, gdzie codziennie można odkrywać kolejne, nieznane trasy. Jeszcze inni od czasu do czasu potrzebują chwili przerwy od ośnieżonych Alp i wyskoczenia w mniej oczywiste miejsce. Na szczęście takich wciąż nie brakuje; ba, niektóre z nich znajdują się na wyciągnięcie ręki. Proponujemy Państwu wyjazdy narciarskie na Ukrainę i do Rumunii, które wciąż czekają na odkrycie. Gotowi? No to jedziemy…
Rumunia położona jest w południowo-wschodniej Europie, u wybrzeży morza Czarnego. Graniczy: z Bułgarią, Ukrainą, Węgrami, Serbią i Mołdawią. Jedną z jej granic wyznacza Dunaj, który wpływa do Morza Czarnego. Jego deltę uznano za Światowy Rezerwat Biosfery. W centralnej części kraju wznoszą się Karpaty otaczające Wyżynę Transylwańską. Charakteryzują się one występowaniem rzeźby wysokogórskiej – występują tu kotły polodowcowe, jeziora pochodzenia lodowcowego, strome ściany skalne. Najwyższym szczytem jest Moldoveanu wznoszący się na 2544 m n.p.m, położony w Górach Fogaraskich. Panuje tu klimat umiarkowany, jest raczej chłodno. Lata są słoneczne, choć średnie temperatury nie należą do wysokich. Często występują burze i ulewy. Zimy są pochmurne i mgliste, z obfitymi opadami śniegu.
Karpaty stanowią dominującą formę krajobrazu w środkowej Rumunii (stanowią ponad 30% całej powierzchni kraju) i otaczają Wyżynę Transylwańską. W czterech najwyższych masywach górskich: Retezacie (do 2509 m n.p.m.), Paringu (do 2518 m), Górach Fogaraskich (do 2544 m) i Bucegi (do 2507 m) położonych w Karpatach Południowych oraz Górach Kelimeńskich i Rodniańskich w Karpatach Wschodnich liczne szczyty przekraczają wysokość 2000 metrów. Znaczna wysokość gór sprawia, że posiadają one cechy rzeźby wysokogórskiej (niewielkie kotły polodowcowe, polodowcowe jeziora górskie, ściany skalne), przypominające wyglądem Tatry Zachodnie, a w środkowej części Gór Fogaraskich rzeźbę wybitnie wysokogórską z nagimi ścianami skalnymi przypominającymi Tatry Wysokie. Na południu Karpaty przechodzą w łagodne wzgórza, a następnie w Równinę Bărăgan.Już po porównaniu z naszymi Tatrami można wnioskować, że w Rumunii nie znajdziemy bardzo długich tras i potężnych alpejskich kurortów. Jednak kilka ośrodków narciarskich jest godnych polecenia. A jak wyjazd na narty połączony ze zwiedzaniem Transylwanii owianej legendą słynnego Drakuli stanie się niepowtarzalnym na skalę światową!Wyjazd na narty do Rumunii organizujemy na zamówienia grup. Nocujemy w: Sinai, Predealu, Poianie Brasov, Brasovie lub na przeciw zamku Drakuli! w Bran. Dzięki temu najbliżej nam do największych w Rumunii następujących ośrodków narciarskich:

POIANA BRASOV ski www.poiana-brasov.com
Zimową stolicą Rumunii jest Braszów, który leży w masywie Postuval, ok. 12 km na południowy wschód od Braszowa (180 km od Bukaresztu). Nieopodal zabytkowego miasteczka z przepięknym rynkiem powstał nowoczesny ośrodek narciarski Poiana Braşov. Poiana (Polana) to kurort odwiedzany już na początku ubiegłego wieku przez bywalców salonów austro-węgierskich. Tutaj w 1909 r. odbyły się pierwsze w Rumuni zawody narciarskie. Po wojnie w Poianie swoje wille mieli komunistyczni aparatczykowe. Ośrodek jest jednym z najbardziej uczęszczanych kurortów narciarskich w Rumunii, głównie z powodu swojej nowoczesnej infrastruktury sportowej, w tym sztucznego lodowiska, boisk sportowych, ośrodka jazdy konnej oraz kolejki gondolowej, która jest w stanie przewieźć aż 2000 narciarzy na godzinę. Ośrodek oferuje 11 wyciągów (osiem wyciągów orczykowych i sięgające szczytu Postuval (1803 m) kolejki linowe), 20 kilometrów tras narciarskich – 8 tras zjazdowych o różnym stopniu trudności (m.in.: slalom, trasa olimpijska, slalom gigant) oraz bogate zaplecze restauracji i hoteli. Tu, w sercu gór, śnieg zaczyna prószyć już nawet we wrześniu, a rewelacyjne warunki do jazdy panują od grudnia do połowy kwietnia. Po szaleństwie na stoku można tu zażyć relaksu w aquaparku i kompleksie spa.

SINAIA ski
O tym, że świetnie śmiga się w Sinai, wiedzieli już XIX-wieczni królowie rumuńscy, którzy przyjeżdżali tu na zimowy wypoczynek i spopularyzowali ten kurort. Sinaia swoją pozycję zawdzięcza nie tylko świetnym stokom, ale i architekturze. Miejscowość należącą już geograficznie do Wołoszczyzny (granica Siedmiogrodu z Wołoszczyzną przecina Bucegi wpół) obrał sobie za letnią rezydencję pierwszy król Rumunii Karol I z pruskiej dynastii Hohenzollernów. Pozostał po nim wybudowany w 1885 r. zamek Peles. Z tego samego okresu pochodzą niektóre hotele w mieście. Tutaj jest do przejechania aż 40 śnieżnych kilometrów o rozmaitej trudności tras. Do dyspozycji jest dziesięć wyciągów, dwie kolejki linowe, dwa wyciągi krzesełkowe. Najdłuższa trasa ma 6 km długości i ponad kilometr różnicy poziomów. Miejsce to lubią też narciarze biegowi i saneczkarze.

PREDEAL ski
Piękna  sceneria i szerokie trasy to 2 rzeczy które znajdziesz w ośrodku Predeal. Jest to jeden z  najbardziej znanych kurortów zimowych w Rumunii i. Predeal leży na wysokości 1033m, co czyni, że  jest to również najwyżej położone miasto w Rumunii. Oprócz swojego ośrodka Predeal jest idealną bazą wypadową do pobliskich regionów narciarskich w pobliskim Azugan i znacznie większej Poiana Brasov kurortem. Predeal oferuje dostęp do 19 nartostrad (2 czarne, 6 czerwonych, 9 niebieskich, 2 zielone), obsługiwanych przez 6 wyciągów.Mimo, że jest to najnowszy ośrodek zimowy w dolinie Prahova, Azuga jest jednym z najbardziej popularnych w całym kraju. Powodami dla których ośrodek ten stał się tak popularny to: długość tras narciarskich, wysoka trudność, nowa gondola, która oferuje szybki dostęp do stoku. Ośrodek ten oferuje 8 km tras narciarskich w tym: 2,5 km tras niebieskich oraz 5,5 km czerwonych.Sezon zimowy trwa od grudnia do marca. Azuga to ośrodek dla średni zaawansowanych narciarzy.

Narty Rumunia

1. DZIEŃ
 wyjazd na narty do Rumunii (Słowacja, Węgry), obiadokolacja i nocleg w Sinai
2. DZIEŃ
 śniadanie, jazda na nartach w SINAI
 obiadokolacja i nocleg w Sinai
3. DZIEŃ
 śniadanie, jazda na nartach w SINAI
 obiadokolacja i nocleg w Sinai
4. DZIEŃ
śniadanie, jazda na nartach w POIANA BRASOV
 obiadokolacja i nocleg w Sinai
5. DZIEŃ
śniadanie, jazda na nartach w POIANA BRASOV
 obiadokolacja i nocleg w Sinai
6. DZIEŃ
 śniadanie, jazda na nartach w AZUGA lub PREDEAL
wyjazd powrót do Polski
7. DZIEŃ
Przyjazd do Polski  

ŚWIADCZENIA:  autokar / bus ,6 noclegów, 6 śniadań, 6 obiadokolacji, opiekę  pilota , ubezpieczenie narciarskie,opłaty drogowe i parkingowe,
Hotel ** położony w pobliżu głównej alei w Sinaii, 750 m od najbliższego wyciągu na tereny narciarskie Cota 1400 oraz 100 m od stacji kolejowej. Dla gości przygotowano duże pokoje z łazienkami, TV kablową, telefonem i dostępem do internetu. Większość pokoi ma widok na park, który zapewnia miłą i relaksującą atmosferę wypoczynku. Dodatkowo można skorzystać z jednej z usług hotelu: sejf, pralnia, wynajem samochodów, sal konferencyjnych.
Skipassy – dodatkowo płatne: około 120 zł jeden dzień
Wyjazdy na narty do Rumunii organizujemy zawsze zgodnie z życzeniem klienta: dobierając liczbę dni oraz ośrodki do jazdy na nartach, doradzając w wyborze dodatkowych atrakcji. Sugerujemy wyjazdy na 7 dni . Współpracujemy z hotelami od ** do ***** położonymi w Sinaia, Predeal, Bucegi, Azuga, Poiana Brasov, Bran, Brasov.
Będąc w Transylwanii na nartach warto zapoznać się z tamtejszymi zabytkami i atrakcjami:
– zamki w Bran (legendarnego Drakuli) i Rasnovie
– pałace w Sinai: Peles i Pelisor
– liczne cerkwie
– Brasov – zwiedzanie średniowiecznych murów miejskich z Basztą Tkaczy, Czarny Kościół, rynek czarna i biała wieża, dzielnica Schei
– zjazdy na drewnianych saneczkach lub gumowych kołach
– kuligi z pochodniami i tradycyjnym rumuńskim jedzeniem
– degustacje wina rumuńskiego
– Drakula Party – organizujemy imprezy tuż przy zamku Drakuli, jak i w hotelach. Uczestnicy obowiązkowo muszą przebrać się stosownie do klimatu…

Petrosani STRAJA ski
Ośrodek położony jest w Górach Vulcan w pobliżu miast Lupeni i Petrosani, w dolinie Jiu. Resort posiada w sumie 8 stoków narciarskich, wyposażonych w 1 kolejkę linową i 6 wyciągów narciarskich. Długość stoków waha się od 400 do 3200 metrów, a spadek pionowy od 50 do 300 metrów.

ARENA PLATOS ski
Położony 30 km od Sibiu na płaskowyżu Poiana Poplacii, 1 km przed resortem Paltinis, na wysokości 1400 metrów, w górach Cindrel. Kompleks narciarski i wypoczynkowy oferuje fanom sportów zimowych 5 stoków z 4 wyciągami narciarskimi, armatkami śniegowymi, oświetleniem nocnym, wypożyczalnią sprzętu, szkoła narciarstwa i snowboardu, barem narciarskim Apres w stylu Austriackim, obozy i wydarzenia. Dla miłośników freestylu posiadamy najnowocześniejszy snow fun park z nocnym oświetleniem w Rumunii.

Transport :
Przejazd odbędzie się 9 osobowym, klimatyzowanym minibusem  ( 8 osób + kierowca / pilot ), bus lub autokar

Narty Rumunia

Narty Rumunia, Narty Rumunia, Narty Rumunia,

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.