NORWEGIA. STAVANGER – PREIKESTOLEN – BERGEN – GEIRANGERFJORD – ÅLESUND – TRONDHEIM – MO I RANA –SALTFJELLET – LOFOTY – NARVIK – TROMSO – ALTA – HONNIGSVAG – NORDKAPP 11 DNI

/NORWEGIA. STAVANGER – PREIKESTOLEN – BERGEN – GEIRANGERFJORD – ÅLESUND – TRONDHEIM – MO I RANA –SALTFJELLET – LOFOTY – NARVIK – TROMSO – ALTA – HONNIGSVAG – NORDKAPP 11 DNI
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

NORWEGIA. STAVANGER – PREIKESTOLEN – BERGEN – GEIRANGERFJORD – ÅLESUND – TRONDHEIM – MO I RANA –SALTFJELLET – LOFOTY – NARVIK – TROMSO – ALTA – HONNIGSVAG – NORDKAPP 11 DNI

2018-06-13T11:26:04+00:00
Ilość dni: 11 DNI

WYCIECZKI DO NORWEGII. STAVANGER – PREIKESTOLEN – BERGEN – GEIRANGERFJORD – ÅLESUND – TRONDHEIM – MO I RANA –SALTFJELLET  – LOFOTY  – NARVIK – TROMSO – ALTA – HONNIGSVAG – NORDKAPP

WYCIECZKI DO NORWEGII

1. DZIEŃ
Wyjazd uczestników autokarem lub busem Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku. Przelot do Stavanger. Udamy się na zwiedzanie miasta: zobaczymy doskonale zachowane Stare Miasto – Gamle Stavanger z urokliwymi uliczkami tworzącymi niepowtarzalny klimat i kolekcją konstrukcji drewnianych z XVIII i XIX w. Zobaczymy katedrę z 1125 roku, jedyną w Norwegii, która zachowała swój średniowieczny wygląd. Następnie wypłyniemy w niezapomniany 3-godzinny rejs po fiordzie Lyse, w czasie którego będziemy mieli okazję podziwiać z perspektywy wody m.in.  jedną z największych atrakcji turystycznych Norwegii – Preikestolen (Ambona) – klif o wysokości 604 m. Będziemy podziwiać imponujące wodospady, idylliczne wyspy i przepiękny krajobraz.  Opuszczając Stavanger przejedziemy przez Byfjordtunelen –  jeden z absolutnie najgłębiej leżących tuneli samochodowych na świecie – 223 metry pod lustrem wody. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Haugesund.
2. DZIEŃ
Śniadanie, po którym przejazd w kierunku Bergen. Zwiedzanie z przewodnikiem Bergen nazywanego bramą do fiordów i wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy m.in. stary port Bryggen – hanzeatyckie nabrzeże z charakterystyczną dla starej Norwegii drewnianą zabudową, słynny targ ryb, owoców i kwiatów, gdzie można nabyć m.in. wyroby rękodzielnicze, skóry reniferów lub skosztować ich mięsa, zjeść stek z wieloryba, kupić pyszne północnoatlantyckie krewetki, czy ręcznie robioną konfiturę z rosnącej tylko na dalekiej Północy maliny moroszki. Przejazd w okolice Hornindal, gdzie znajduje się Hornindalsvatn – najgłębsze jezioro Europy – 514 m. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Hornindal.
3. DZIEŃ
Śniadanie, po którym dzień w Krainie Fiordów. Z Hornindal udamy się spektakularna trasą górską do Geiranger, w trakcie przejazdu zobaczymy szczyt Dalsnibba, który często nawet latem pokryty jest śniegiem. Po dotarciu do Geiranger wypłyniemy w jeden z najpiękniejszych norweskich rejsów trzema fiordami do Valldal. Fiord Geiranger to prawdziwa perełka wśród norweskich fiordów, oferuje dramatyczną scenerię, niezapomniane widoki, przepiękną, nienaruszoną przyrodę, otoczony jest stromymi, skalistymi zboczami, po których spływają liczne wodospady. Na okolicznych wzgórzach rozsiane są dawne farmy. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie, po którym udamy się do Ålesund. Miasto Ålesund słynie z architektury w stylu Art Nouveau, otaczających go fiordów i wysokich szczytów Alp Sunnmøre. Czas wolny. Następnie przejazd drogą Atlantycką – imponująca droga przeskakuje zręcznie z wyspy na wyspę przez siedem mostów. Najwyższy z nich, most Storseisundet ma kształt pięknego łuku i pozwala spojrzeć na technikę budowy mostów z innej, artystycznej perspektywy. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Trondheim.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Trondheim – miasta koronacji królów norweskich: zobaczymy tu między innymi jedyny na świecie drewniany Pałac Królewski, średniowieczną katedrę  Nidaros – narodowe sanktuarium Norwegii, XII wieczny Pałac Arcybiskupi i rynek ze statuą św. Olafa. Dalszy przejazd na północ. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Mo i Rana.
6. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Saltfjellet, gdzie zwiedzimy Centrum Koła Podbiegunowego zlokalizowane na terenie parku narodowego. Architektura Centrum jest dopasowana do otaczającej przyrody, a wytyczona marmurowa ścieżka pokazuje, którędy przez Centrum przebiega Koło Podbiegunowe. Przejazd do  Bodø na przeprawę promową do Moskens. Udamy się na Lofoty słynące z doskonałych warunków do łowienia ryb i wspaniałej przyrody, a także z małych osad położonych z dala od utartych szlaków turystycznych. Latem słońce nigdy nie zachodzi nad piaszczystymi plażami, oblanymi turkusową wodą i nad morzem pełnym ryb. Są tu strzeliste góry ze stromymi zboczami, od których odbija się czerwony blask słońca dnia polarnego. Podczas przeprawy będziemy podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy, w tym słynne góry Loffotenfjellene. Odwiedzimy Muzeum Rybackiej Wioski w Sørvågen, gdzie poznamy życie rybaków w ciągu ostatnich 200 lat. Obiadokolacja i nocleg na Lofotach.
7. DZIEŃ
Śniadanie, po którym całodzienny pobyt na Lofotach. W miejscowości Borg odwiedzimy Muzeum Wikingów z unikatowym zbiorem eksponatów i największym domem wikingów, jaki kiedykolwiek odnaleziono. Zarówno komnata jak i część mieszkalna zostały odtworzone najdokładniej jak to możliwe, wykorzystano autentyczne rękodzieła i dekoracje. Zapach ogniska i smoły, rękodzieła wyglądające jak z epoki wikingów, potrawy i opowiadania – to wszystko pozwala się przenieść w czasie o ponad tysiąc lat. W pobliskiej zatoczce znajduje się statek wikingów, replika łodzi Gokstad. Zobaczymy piękną małą osadę rybacką Hennigsvaer, Akwarium, Muzeum Lofotów, stolicę Lofotów – miasto Svolvær. Obiadokolacja i nocleg na Lofotach.
8. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd wzdłuż nowej drogi do Narviku, po którym spacer po mieście. Zwiedzimy Muzeum II Wojny Światowej prowadzone przez Czerwony Krzyż. Udamy się na cmentarz żołnierzy polskich poległych w bitwie o Narvik w czasie II wojny światowej. Przejazd w okolice Tromso, które znane jest jako Paryż północy na obiadokolację i nocleg.
9. DZIEŃ
Śniadanie, po którym zwiedzanie Tromso – stolicy północnej Norwegii i bramy Arktyki. Mimo swojego położenia, 350 km za kołem polarnym, klimat nie jest wyjątkowo surowy, ze względu na silny wpływ Prądu Zatokowego. Wizyta w najbardziej rozpoznawalnej budowli miasta – imponującej Arktycznej Katedrze przypominającej z zewnątrz górę, następnie zwiedzimy najbardziej wysunięty na północ na świecie ogród botaniczny i wizyta w Muzeum Polarnym, gdzie można zobaczyć wystawy związane z historycznymi tradycjami polarnymi Tromso. Większość ekspozycji dokumentuje osiągnięcia Roalda Amundsena oraz metody polowań na zwierzęta futerkowe Arktyki. Przejazd w okolice Alta na obiadokolację i nocleg.
10. DZIEŃ
Śniadanie, po którym zwiedzanie Alta. Spacer po mieście, posiadającym najbardziej wysunięte na północ w Europie lotnisko, będącym jednocześnie jednym z największych ośrodków oświatowych i naukowo – badawczych w północnej Norwegii. Zobaczymy Katedrę Zorzy Polarnej  z tytanową fasadą odzwierciedlającą zorzę polarną podczas długich okresów arktycznej zimy. Zwiedzimy muzeum – skansen utworzony w miejscu odkrycia największego zbioru rysunków naskalnych w północnej Europie. Wystawa poświęcona jest także kulturze Samów, ich religiii przywiązaniu do natury. Obiad, po którym przejazd przez Breivikeidet – Svensby i Lyngseidet – Olderdalen – promem.  Następnie przez tunel do Honningsvag, czyli wycieczka na Nordkapp z wejściem do North Cape Hall. Stojąc na Nordkapp o północy i oglądając słońce spadające w dół do morza i wschodzące ponownie można doświadczyć wspaniałego przeżycia. Nordkapp położony jest na arktycznej wyspie Mageroya, na szerokości geograficznej 71° 10’ 21’’ N. Powrót na nocleg do hotelu nad ranem, cokolwiek to słowo w tym miejscu, o tej porze roku oznacza.
11. DZIEŃ
Śniadanie,  po którym przejazd na lotnisko, lot powrotny przez Oslo do Polski (Warszawa) Zakończenie wycieczki.
ŚWIADCZENIA:

– przelot na trasie z Polski do Stavanger oraz z Alta do Polski
– transport autokarem lub busem
– 10 noclegów w hotelach *** pokoje 2 osobowe;
– 10 śniadań, 9 obiadokolacji, 1 obiad
– pilot,przewodnik
– ubezpieczenie KL i NNW

DODATKOWO PŁATNE:
 Na bilety wstępu  i inne wydatki programowe 1200 NOK

WYCIECZKI DO NORWEGII. STAVANGER – PREIKESTOLEN – BERGEN – GEIRANGERFJORD – ÅLESUND – TRONDHEIM – MO I RANA –SALTFJELLET  – LOFOTY  – NARVIK – TROMSO – ALTA – HONNIGSVAG – NORDKAPP

WYCIECZKI DO NORWEGII, WYCIECZKI DO NORWEGII, WYCIECZKI DO NORWEGII,

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.