Kategoria: Pielgrzymki
Kierunek wyjazdu: USA
Transport: Autokar, Samolot

1 DZIEŃ

Wyjazd z miejsca zbiórki  przejazd na lotnisko w Warszawie. Przelot do Nowego Jorku. Transfer do hotelu na obiadokolację i nocleg.

2 DZIEŃ

Śniadanie. Zwiedzanie największej metropolii USA rozpoczniemy od rejsu statkiem przez imponującą zatokę nowojorską na Liberty Island, gdzie stoi legendarna Statua Wolności. Spacer wokół statuy. Udamy się do Jersey City na punkt widokowy z pomnikiem Ofiar Katynia. Spacer po najsłynniejszej dzielnicy Nowego Jorku – Manhattanie: Broadway, budynek giełdy nowojorskiej, Wall Street, historyczne miejsce po World Trade Centre – Ground Zero, most Brooklyński. Zobaczymy szereg imponujących drapaczy chmur, m.in. Chrysler Building w stylu art deco, budynki ONZ oraz najsłynniejszy Empire State Building. Wjazd na platformę widokową na 86. piętrze. Rozpościera się stąd niepowtarzalny widok na całą metropolię. Przechodząc obok największego skupiska wieżowców na świecie – Rockefeller Center – udamy się na Piątą Aleję z ekskluzywnymi sklepami. Wejdziemy do imponującej katedry św. Patryka – największej neogotyckiej świątyni katolickiej w Ameryce Północnej, a zarazem siedziby arcybiskupa Nowego Jorku. W 1976 r. świątynia została wpisana do oficjalnego rejestru zabytków. Z tyłu katedry znajduje się popiersie Ojca św. Jana Pawła II, który odwiedził Nowy Jork w 1979 roku. A 19 kwietnia 2008 w katedrze odbyła się uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Ojca Świętego Benedykta XVI. Czas wolny w okolicy Times Square. Powrót na obiadokolację i nocleg.

3 DZIEŃ

Śniadanie. Udamy się do Lincoln Center – kulturalnego serca miasta, gdzie zobaczymy m.in. Metropolitan Opera House – jedną z najważniejszych oper świata. Następnie zwiedzimy muzeum historii naturalnej. Zgromadzono tutaj szereg eksponatów, m.in. model walenia w Hall of Ocean Life, największy stojący szkielet dinozaura oraz największy oszlifowany kamień szlachetny– topaz ważący 4,3 kg, zwany „brazylijską księżniczką”. Czas wolny w Central Parku – ulubionym miejscu odpoczynku i relaksu nowojorczyków. Udamy się do Providence – jednego z najstarszych miast w USA. Nazwa została nadana przez Rogera Williamsa od ang. słów God`s merciful Providence, co znaczy Boża łaskawa Opatrzność. Spacer po mieście. Nawiedzimy katedrę św. św. Piotra i Pawła – główny kościół diecezji Providence oraz siedzibę biskupa tejże diecezji. Zbudowana w stylu neoromańskim według projektu Patricka C. Keeleya. Wnętrze zawiera elementy architektury neogotyckiej oraz liczne witraże. Od 1972 roku świątynia szczyci się monumentalnymi organami składającymi się z 6616 piszczałek. Katedra znajduje się w oficjalnym rejestrze zasobów kulturowych Stanów Zjednoczonych. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Plymouth.

4 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do Plymouth, jednej z najstarszych miejscowości w Stanach Zjednoczonych. Tutaj dopłynął statek Mayflower II z pierwszymi pielgrzymami, którzy z wdzięczności za pierwsze plony ustanowili święto Dziękczynienia. Thanksgiving Day do dnia dzisiejszego obchodzony jest jako jedno z najważniejszych świąt w USA. Następnie udamy się do Bostonu. Zobaczymy m.in. najstarszą część miasta z wąskimi uliczkami i zabytkową zabudową z XVII-XIX w., katedrę Świętego Krzyża oraz najstarszy uniwersytet USA – Harvard ze słynnym Instytutem Technologii Massachusetts. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Bostonu.

5 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do Stockbridge, miejscowości dawniej zamieszkałej przez Indian. Nawiedzenie sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Buffalo.

6 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do wodospadu Niagara – jednej z najbardziej imponujących atrakcji przyrodniczych Ameryki Północnej. Udamy się do kanadyjskiego miasta Niagara Falls, gdzie bliskość wodospadów z platform widokowych przyprawia o zachwyt i dreszcz emocji. Największe jednak wrażenie wywrze na nas z pewnością rejs statkiem Maid of the Mist do podnóża wodospadu. Spacer na wyspę kozią oraz na punkt widokowy Lewiston. Nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Powrót na obiadokolację i nocleg.

7 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do Detroit. Zwiedzanie miasta: m.in. nawiedzenie katedry Najświętszego Sakramentu oraz wizyta w Henry Ford Museum z wystawą przedstawiającą historię rozwoju motoryzacji. Następnie udamy się do Dearborn. Zwiedzimy rezydencję słynnego producenta samochodów. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Detroit.

8 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do Chicago. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od Wacker Drive ze słynnym Sears Tower – najwyższym budynkiem USA. Wjazd na 103. piętro, skąd podziwiać będziemy wspaniały widok na panoramę miasta. Następnie „Magnificient Mile” Michigan Avenue, The Loop z szeregiem monumentalnych budynków, których wnętrza zdobią dzieła wybitnych artystów (Picasso, Chagall). Czas wolny na głównej arterii handlowej – State Street. Następnie udamy się do polskiej dzielnicy – „Jackowo”. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Chicago.

9 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do Milwaukee. Zwiedzanie miasta, m.in. bazylika św. Jozafata, jeden z licznych, zabytkowych kościołów katolickich założonych tutaj przez Polaków. Zobaczymy wspaniały budynek muzeum sztuki, który sprawia wrażenie, jakby na chwilę zastygł w bezruchu. Następnie udamy się do pierwszej fabryki znanych szeroko motocykli Harley Davidson. Powrót na obiadokolację i nocleg.

10 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do Toledo. Spacer po mieście. Nawiedzimy katedrę Matki Bożej Różańcowej. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Columbus.

11 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd w kierunku Doliny Shenandoah. Zwiedzimy jaskinie w Luray z różnymi, spektakularnymi formami nacieków jaskiniowych oraz unikatowymi formami ze stalaktytów i stalagmitów. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Waszyngtonu.

12 DZIEŃ

Śniadanie. Zwiedzanie miasta: m.in. Biały Dom, Kongres, biblioteka Kongresu oraz monument Lincolna. Zobaczymy także pomniki poświęcone bohaterom wojny wietnamskiej i wojny koreańskiej oraz pomnik Tadeusza Kościuszki. Nawiedzenie bazyliki Niepokalanego Poczęcia oraz cmentarza Narodowego w Arlington, na którym spoczywa wielu wybitnych obywateli Stanów Zjednoczonych. W pobliżu zobaczymy gmach ministerstwa obrony USA – słynny Pentagon. Powrót na obiadokolację i nocleg.

13 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do Baltimore. Spacer po mieście. Zobaczymy pomnik Ofiar Katynia. Nawiedzenie bazyliki Wniebowzięcia NMP z 1809 r., najstarszej w Stanach Zjednoczonych katedry rzymskokatolickiej. Następnie udamy się do Filadelfii. Zobaczymy miejsca związane z narodzinami Stanów Zjednoczonych Ameryki: m.in.: dzwon Wolności, Gmach Niepodległości, muzeum flagi amerykańskiej. Nawiedzenie bazyliki śś. Piotra i Pawła z połowy XIX w., a także licznych klasycystycznych i neogotyckich budowli reprezentacyjnych z XVIII w. Następnie udamy się do domu, w którym mieszkał Tadeusz Kościuszko, obecnie muzeum narodowe. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Filadelfii.

14 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do Doylestown. Nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, znane również jako „amerykańska Częstochowa”. Znajduje się tu replika obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz serce Ignacego Paderewskiego. Nawiedzimy także cmentarz polonijny. W alei Zasłużonych pochowani są wybitni przedstawiciele Polonii amerykańskiej. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Nowego Jorku.

15 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Odprawa biletowo-bagażowa. Przelot do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

ŚWIADCZENIA:

– przelot na trasie: Warszawa – Nowy Jork – Warszawa
– transport klimatyzowanym autokarem  busem  lub minibusem
– 14 noclegów w hotelach **/***
– wyżywienie
– opiekę  pilota , Lokalnego przewodnika , opiekę księdza
– ubezpieczenie KL i NNW

Uwaga wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych
niezbędny dokument: paszport + wiza
na bilety wstępu i inne wydatki programowe 150 USD
dopłata do pokoju 1 os. – 1200 zł

 

Wyślij ofertę do znajomych!