1.Dzień
Wyjazd z miejsca zbiórki . Przejazd do Oblęgorka, zwiedzanie muzeum Henryka Sienkiewicza – majątek ziemski Oblęgorek Henryk Sienkiewicz otrzymał w 1900 roku z okazji 25-lecia pracy pisarskiej. Ten pięknie położony eklektyczny pałacyk, zaprojektowany specjalnie dla pisarza przez architekta Hugona Kuderę stał się siedzibą muzeum w 1958 roku, obecnie zobaczyć tu możemy: gabinet, salon, jadalnię, palarnię i sypialnię pisarza. Przejazd na zwiedzanie Jaskinie Raj, która zachwyca bogactwem i różnorodnością kalcytowych form naciekowych. Występują tutaj skupiska stalaktytów o unikatowym na skalę światową zagęszczeniu. Jaskinia uznana została za rezerwat przyrody nieożywionej i stanowisko archeologiczne. Przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.

2.Dzień
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Kielce – Kadzielnia – najpiękniejszy były kamieniołom w Polsce. Malownicza Skałka Geologów, dominująca nad miastem, a także trasa podziemna na Kadzielni – zwiedzanie trzech połączonych ze sobą jaskiń. Spacer po Kielcach: Pomnik dzika (jedyny w Polsce), Park Staszica, Aleja Gwiazd, Ulica Sienkiewicza, Katedra pw. Wniebowzięcia N.M.P, Pałac Biskupów Krakowskich – jeden z piękniejszych zachowanych pałaców w Polsce, perła manieryzmu, Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej – multimedialna wystawa historyczna, dawne więzienie kieleckie – karcery, cele), muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, obiad w porze kolacji, nocleg.

3.Dzień
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Przejazd do Szydłowa „polskiego Carcassone” – obecnie małe miasteczko zachwycające zachowanymi do dziś murami miejskimi z Bramą Krakowską, Synagogą, zamkiem, kościołem Św. Władysława, kościółkiem pw. Wszystkich Św. Następnie Kurozwęki – w krainie świętokrzyskich bizonów – Pałac Popielów z XIV w. gdzie zobaczymy niesamowite wnętrza pałacowe: Kaplicę, Salę balową, lochy i piwnice. Safari bizon – wjazd wozem do zagrody z bizonami. Przejazd na zwiedzanie zamku Krzyżtopór wzniesiony w typie palazzo in fortezza, czyli rezydencji łączącej wygodę mieszkańców z funkcją obronną, ukazuje ścisłe związki z jedną z najwspanialszych włoskich rezydencji własnością rodu Farnese – zamkiem Caprarola, który Krzysztof Ossoliński odwiedził w czasie swej podróży do Rzymu. Krzysztof Ossoliński był człowiekiem gruntownie wykształconym o rozległych zainteresowaniach literackich, artystycznych, dyplomatycznych i politycznych.  Postanowił  zbudować siedzibę, która zaćmiłaby wszystkie pozostałe siedziby magnackie w Polsce i nie tylko, przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg

4.Dzień
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Wejście na Św. Krzyż – klasztor na Łysej Górze, wg legendy wybudowany w miejscu wskazanym przez Anioła królowi węgierskiemu który zagubił się w świętokrzyskim lesie. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA
– transport  autokarem, klimatyzacja, dvd, w-c, cafe – bar, bus lub minibus
– zakwaterowanie w hotelu pok. 2 i 3- osobowe
– wyżywienie wg programu
– opieka pilot, lokalny przewodnik
– ubezpieczenie NNW 5.000 zł

DODATKOWO PŁATNE
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów 75 zł / os