Odkryj Nieznaną Litwę

/Odkryj Nieznaną Litwę
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Odkryj Nieznaną Litwę

2020-06-25T14:28:38+00:00
Ilość dni: 4 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Odkryj Nieznaną Litwę

Odkryj Nieznaną Litwę

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki . Przyjazd do Kowna. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Kowieńskiej Starówki:  Zamek Kowieński z XIII wieku, kościół św. Jerzego i klasztor Bernardynów, kościół Trójcy Świętej wraz z  byłym klasztorem Bernardynek (obecnie  Seminarium Duchowne), dawna poczta konna, plac ratuszowy i ratusz, dom, gdzie mieszkał Adam Mickiewicz i zaglądał do okna pięknej Karoliny Kowalskiej, dom Perkunasa – perła litewskiego baroku, kościół Wniebowzięcia NMP ( tzw. kościół Witolda)- najstarsza  świątynia katolicka w Kownie, archikatedra  św. Piotra i Pawła, spacer po ul.Wileńskiej.obiadokolacja. nocleg w Hotelu.
2. DZIEŃ
Po śniadaniu wyjazd z Kowna w kierunku  Litewskiego Pomorza. Po drodze zwiedzamy zamki nadniemeńskie w Czerwonym Dworze, Raudanach i Poniemuniu, które należały kiedyś do znanych rodów Tyszkiewiczów i Giełgudów.Przyjazd do Połągi. Zwiedzanie miasta: Park Botaniczny z Górą Biruty, grota Matki Bożej z Lourdes ufundowana przez Tyszkiewiczów,  Muzeum Bursztynu w Pałacu Tyszkiewiczów, posiadającego unikatową kolekcję inkluzji, bardzo bogatą kolekcję różnych przedmiotów wykonanych z bursztynu oraz trzeci pod względem wielkości bursztyn w Europie “Kamień Słońca” ważący 3,5kg.Spacer po al.  Basanaviciaus  z mnóstwem sklepików, kawiarenek i długim prawie półkilometrowym molo.Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
3. DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do Kłajpedy, najstarszego miasta Litwy.Przeprawa promem na Mierzeję Kurońską, unikalny zakątek przyrody na Litwie, będący pod ochroną UNESCO.Oglądanie pokazu delfinów w odnowionym Delfinarium, które będą tańczyć, malować, śpiewać oraz bawić widownię.Wycieczka wzdłuż Neringi. Obserwowanie kolonii czapli siwych i kormoranów, które w Europie są uważane prawie za wymarłe. Zwiedzanie rezerwatu przyrody “Nagliu“, gdzie możemy oglądać szare wydmy ukrywające tajemnicę zasypanej przez piasek przed 300laty miejscowości.Wspinanie się na najwyższą wędrującą wydmę Parnidzio wraz z zegarem słonecznym, skąd widać  Zatokę Kurońską, Morze Bałtyckie oraz przepiękne wydmy.Czas wolny w Nidzie. Powrót do Kłajpedy. Obiadokolacja. Nocleg
4. DZIEŃ
Po śniadaniu zwiedzanie Kłajpedy: Starówka, plac Teatralny z rzeźbą Anusi z Tharau, port, kamienice, symbol miasta – statek Meridianas, Ratusz, gdzie mieszkał król Prus Frydrich Vilhelm III z królową Luizą, rzeźba cudownej myszki, która spełnia wszelkie życzenia oraz  rzeźba kominiarza przynoszącego szczęście. Wyjazd do Polski.

ŚWIADCZENIA:
– przejazd autokarem z klimatyzacją, toaletą, DVD, cafe – barem, bus lub minibus

– 2 noclegi
– zakwaterowanie, pokoje 2,3,4 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym
– pilot
– przewodnik
– wyżywienie wg. oferty
– ubezpieczenie KL, NNW

DODATKOWO PŁATNE:
Pożajście: dorosli-10lt, uczniowie, studenci-5lt + 20lt/grupa
Muzeum bursztynu: dorośli -8lt, dzieci-4lt
Przeprawa promowa:  autokar (ponad 31 miejsc siedzących) – 160 lt oraz 2,90 lt/os .

Ekologia:150 lt/autokar
Delfinarium: oficjalne  ceny na razie nie podane (Będą podane w terminie późniejszym przez Delfinarium )

Zamek w Raudanach: 2lt, ulgowy 1lt
Zamek w Ponemuniu: 4lt, ulgowy 2lt

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.