Kategoria: Wycieczki dla firm i instytucji, Wycieczki dla seniorów Kierunek wyjazdu: Polska Transport: Autokar |
Drukuj ofertę |
1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki. Przejazd do Olsztyna. Zwiedzanie miasta: Starówka, zamek kapituły warmińskiej z XIV w., w którym mieści się obecnie Muzeum Warmii i Mazur. Zwiedzanie kolekcji muzealnych. Na dziedzińcu zobaczymy słynne baby pruskie – kamienne posągi. Wyjątkowym zabytkiem jest własnoręcznie wykonana przez Mikołaja Kopernika tablica astronomiczna z 1517 roku. Zobaczymy także mury miejskie z Bramą Wysoką, gotycką konkatedrę św. Jakuba, barokowy Stary Ratusz z XVII w. Udamy się do największego miasta Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, stolicy polskiego żeglarstwa – Giżycka. Zobaczymy: most obrotowy na Kanale Łuczańskim, jedyny tego typu czynny most w Europie z XIX w., zrekonstruowany zamek krzyżacki z XIV w., sanktuarium św. Brunona, kościół ewangelicki, zabytkową wieżę ciśnień, z której można obejrzeć panoramę miasta oraz okolicznych jezior. Przejazd do twierdzy Boyen z XIX w. – wspaniałej budowli obronnej o kształcie siedmioramiennej gwiazdy, która powstała jako obiekt blokujący strategiczny przesmyk pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno. Obiadokolacja i nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Rejs po jeziorze Niegocin – podziwianie przyrody Mazur z perspektywy wody. Będziemy zwiedzać północną część Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Przejazd do Węgorzewa. Spacer po mieście: zamek krzyżacki z XIV w., późnogotycki kościół z XVII w., Muzeum Kultury Ludowej – w którym gromadzone są przedmioty z obszaru Mazur i Warmii oraz terenów macierzystych dzisiejszych mieszkańców tego regionu. Z muzeum sąsiaduje Park Etnograficzny nad rzeką Węgorapą. Eksponowane są tutaj obiekty tradycyjnego budownictwa mazurskiego. W skan-senowskich pomieszczeniach działają pracownie rękodzielnicze: garncarstwa, tkactwa, koronkarstwa, wyrobu kwiatów, koszyków i sztuki dekarskiej. Powrót na obiadokolację i nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Udamy się do Mikołajek – żeglarskiej stolicy Polski, gdzie łączy się jezioro Tałty z Jeziorem Mikołajskim. Przejazd do Krutynia – esencji piękna Mazur – leżącego wśród lasów, nad uroczą rzeką. Mieści się tu siedziba Mazurskiego Parku Krajobra-zowego, który ze względu na swe nieprzeciętne walory przyrodnicze, objęty jest kilkoma formami ochrony. Zwiedzimy Muzeum Przyrodnicze oraz wybierzemy się na krótką wędrówkę do rezerwatu „Zakręt”. W miejscowości Ruciane-Nida, spacer do śluzy Guzianka. Czas wolny w okolicy pasażu oferującego specjały kuchni regionalnej. Przejazd do leśniczówki Pranie. Zwiedzimy muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Przez Puszczę Piską, udamy się do Nowych Gut. Obejrzymy panoramę Śniardw – największego jeziora w Polsce. Powrót na obiadokolację i nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Gierłoży. Założono tu w 1940 r. główną kwaterę Hitlera, nazywaną „Wilczym Szańcem”. Zwiedzimy poszczególne obiekty tego kompleksu m.in.: barak narad, schron i mieszkanie Martina Bormanna, bunkier Hitlera, mieszkanie i schron Hermanna Goringa. Przejazd do Świętej Lipki. Nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej Świętolipskiej. Kult słynącej cudami figury Matki Bożej zaczął się tu już w XV w. Przejazd do Reszla, gdzie doskonale zachowany został średniowieczny układ urbanistyczny miasta. Zobaczymy gotycki zamek biskupów warmińskich oraz kościół św. Piotra i Pawła – oba obiekty pochodzące z XIV w. Obiad Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do miejsca zbiórki.
ŚWIADCZENIA:
– transport autokarem lub busem
– 3 noclegi w hotelu **/*** pokoje 2-3 os. z łazienkami, małżeństwa pokoje 2 os.
– 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad
– opiekę pilota
– opiekę przewodnika
– ubezpieczenie NNW